Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALVelké divizní derby se hraje o víkendu

 

Jiří Pojar

Fotbaloví fanoušci z okresu se v neděli 24. dubna na svatého Jiří dočkají velkého derby. Na stadion v Kolovči dorazí druhé mužstvo tabulky a okresní rival - fotbalisté Jiskry Domažlice. Ti se postaví místnímu Slavoji nováčku divize, který je v tabulce na sedmém místě s třiceti body a na druhou Jiskru ztrácí 16 bodů. Domácí jsou momentálně v lepším psychickém rozpoložení. Na svém kontě mají na jaře dvě vítězství s Litolí a na Zličíně, dvě remízy v Táboře a s Vlašimí B a dvě porážky ve Voticích a v Benešově. To znamená jarní zisk 8 Bodů. Jiskra má na svém kontě 6 bodů za jedno vítězství nad Motorletem, tři remízy se Strakonicemi, Doubravkou a Bohemians a dvě porážky v Příbrami a v Hořovicku. Trenér domácího celku Karel Krejčí k derby utkání uvedl: "Na zápas se moc těším. Beru jej jako derby Sparta a Slávie. Bude se hrát o nejlepší mužstvo Chodska. Hráče hecuju a připravuji je na utkání. Nechtěl bych to zakřiknout, ale budeme mít po dlouhé době kompletní kádr. Začali trénovat Roman Baxa a Jan Vůjtěch. Doufám, že do posledního tréninku, který je naplánován na pátek se nikdo nezraní. Uděláme všechno proto, abychom vyhráli a oplatili soupeři podzimní porážku. Favoritem zápasu je samozřejmě Jiskra, která usiluje o postup - mají kvalitní tým. Já věřím, že se nám podaří zopakovat výkon z Benešova a vstřelíme nějaký gól. Touto cestou bych rád pozval diváky, protože fotbal hrajeme především pro ně. Pozval jsem na toto derby i svého kamaráda a fotbalovou osobnost, Karola Dobiáše což by měla být taková třešnička na dortu. Obě mužstva se důkladně připravují a doufám, že lidi nezklamou a uvidí pěkný, férový fotbal a ať vyhraje ten lepší."
Jeho zkušenější protějšek na domažlické střídačce Zdeněk Michálek vidí derby takto: "Koloveč je velice kvalitní mužstvo, které se opírá o výkony zkušených hráčů, kterými jsou například Lukáš Došek, Josef Parlásek a jiní. Nám se v posledních zápasech nedaří střelecky, tak věřím, že v tomto duelu to bude všechno jinak. O sestavě na zápas rozhodneme po pátečním tréninku. Na utkání se těšíme určitě přijde hodně diváků. Touto cestou bych chtěl naše fanoušky pozvat, aby nás v co možná největším počtu přijeli povzbudit."
Kolovečtí pojali tento zápas jako oslavu fotbalu. Od 12.00 hodin budou na stadionu umístěny dva stany jeden u tribuny a jeden u restaurace Sauna kde bude vyhrazen tzv. VIP prostor. V  jednom bude hrát Franta Toman z Krchleb dále nebudou chybět tradiční roztleskávačky. Před utkáním budou mít zdravice oba starostové městyse pan Pergl a města pan Mach a výkop provedou fotbalové legendy za Koloveč pan Skala a za Jiskru pan L. Pelnář. Koloveč nastoupí v nových dresech ala FC Barcelona s jmenovkami hráčů na zádech. Na podzim přišlo do Domažlic neuvěřitelných 2156 diváků, což byla největší návštěva od divizí až po druhou ligu!

Domažličtí vypravují do Kolovče autobus z odjezdem ve 14.00 hodin, který je připraven se pro velký zájem otočit a vrátit se pro fanoušky zpět do Domažlic a odvést je na toto důležité utkání.
"Očekávám velkou návštěvu, byl bych spokojený kdyby přišlo alespoň 1500 diváků, když přijde víc, tak to bude jenom dobře, jsou velikonoce a v pondělí volno tak by si to mohli užít. Doufám, že to bude fér na hřišti a diváci ať se hecují. Ať vyhraje lepší a když ne tak to bude remíza," směje se sekretář Slavoje Pavel Kruml a pokračoval: "Musíme bojovat, protože máme 'náskok' šest bodů od sestupových míst."

 

 

Detail [›]
Domažlice - Koloveč ...
Detail [›]
Domažlice - Koloveč ...
Detail [›]
Domažlice - Koloveč ...
Detail [›]
Domažlice - Koloveč ...