14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Benfika porazila Zbiroh

Ve 22. kole 1.A třídy hostil třetí celek tabulky Jiskra Domažlice patnácté mužstvo tabulky - mančaft Města Zbiroh. Jiskra na jaře dvakrát doma prohrála a další zaváhání, vzhledem k tomu, že usiluje o nejvyšší příčky v soutěži už si nemohla dovolit. V dresu hostů se objevil Radek SCHVEINERT, který na podzim hájil barvy Dynama H. Týn.

Do utkání vstoupili domácí tlakem, ve 13. minutě přihrával Jakub Kocour z levé strany na Jana Havlíčka, ten v šestnátce obešel protihráče měl však balon na dlouhou nohu a vyběhnuvší brankář Zbirohu Martin Whoolmuth ho chytil. V devatenácté minutě předvedli domácí borci rychlou akci po ose Tomáš György – Jakub Kocour a na konci povedené kombinace byl Jiří Hartl, který před brankářem vystřelil do pravého dolního rohu a bylo to 1:0. Ve 26. minutě střílel z pravé strany, z 20 metrů Tomáš György, ale Whoolmuth byl na místě. V závěru poločasu se do zakončení dostal Jan Havlíček, byl však neúspěšný. Po gólu volala obrovská šance z úplného konce prvního poločasu. Jiří Hartl se prodral po pravé straně, naservíroval balón na nabíhajícího Jakuba Kocoura, ale jeho střelu brankář s námahou vyrazil na roh.

Ve druhém poločase pokračovali domácí v tlaku a hosté se bránili a vyráželi k nebezpečným protiútokům. Nejprve zahrozila Jiskra střelou Kocoura, ale skoré se měnilo na druhé straně. V 51. minutě se zbirožští dočkali vyrovnání po střele hostujícího Jiřího Kořínka, který se po přihrání od spoluhráče prosadil po nedůrazu domažlické obrany. Benfika odpověděla kontrem na 2:1 za sedm minut a ukázali jak je fotbal jednoduchá hra. György vysunul Havlíčka po levé straně, ten se dostal před brankáře a střelou mu nedal šanci. V 65. minutě se kopala penalta po faulu hostujícího obránce na agilního Havlíčka, György však trefil pravou tyč branky Zbiroha. Zaslouženého třetího gólu se domácí dočkali o tři minuty později. György zahrával po faulu na Jana Maška trestný kop, poslal míč na levou tyč kde ideálně naběhl Lukáš Neumann a hlavou překonal bezmocného Whoolmutha na konečných 3:1.

Sestava Jiskry Domažlice B: František Lorenc - Josef Rojt, Lukáš Neumann, Lukáš Waldmann, Jakub Brichcín(62. Jan Mašek) - Vojtěch Hošek, Martin Vísner, Tomáš György (89. Lukáš Zlámal), Jan Havlíček (76. Karel Strejc) - Jakub Kocour (72. Jaroslav Krakeš), Jiří Hartl. Trenéři: Ivan Rybár a Vladimír Brichcín.

Sestava Město Zbiroh: Martin Whoolmuth - Vilém Jurina, Jan Jurina, Jan Mulač, Jan Lukeš - Stanislav Jaroš, Jan Vetengl (67. Jakub Rada), Jiří Kořínek, Radek Schveinert, Zdeněk Dubček, Karel Marchal. Trenér: Roman Jurina a Jaroslav John (dlouhá léta působil jako kustod Sparty a reprezentace ČR).

Rozhodčí: Ladislav Szikszay - Václav Simbartl - Zdeněk Hájek.

Ligový delegát: Miroslav Svoboda , Diváků: 150, ŽK: 0:2

Ohlas po zápase Béčka se Zbirohem Ivan Rybár:

"Pro nás to bylo utkání, které jsme potřebovali vyhrát, což se nám povedlo, takže jsme spokojení. Myslím si že jsme měli v prvním poločase utkání rozhodnout. Prvních dvacet pět minut bylo z naší strany výborných, pak jsme uvolnili střed a začali vodit balón. Vítězství je zasloužené. Hosté sem přijeli bránit. Do plné obrany se těžko prosazuje. My jsme potřebovali se psychicky zvednout a vyhrát."

Je pozitivní, že se výkony začínají vracet do podzimní pohody.