13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

J. Domažlice - Bohemians 1905 B 1:1 (1:1)

Ve 21. kole hostila vedoucí, ale na jaře tápající Jiskra rezervu Bohemians 1905, která se ztrátou osmi bodů okupovala 3. příčku tabulky divizní skupiny A. Kdo očekával fotbalovou podívanou v podání prvního a třetího celku, byl jistojistě zklamán. První dějství přineslo sice mírnou převahu domácích, ale jinak spoustu nepřesností, nervozity a hry na náhodu, bez výrazných příležitostí na obou stranách. Druhá půle byla vyrovnaná a ještě více neurovnaná, chvílemi mohl divák propadnout pocitu, že omylem zašel na fotbal okresního přeboru. Hosté předvedli několik nebezpečně rychlých protiútoků, ale koncovku měli žalostnou. Domácí získali převahu až v posledních deseti minutách, kdy měli několik příležitostí, nastřelili břevno, ale dát gól ze hry se jim opět nepodařilo. Je otázkou, zda hra lídra tabulky na jednoho útočníka v domácím prostředí je ten správný herní systém…
Domácí vlétli do zápasu efektně a hned v úvodní minutě olízl střelou z pravé strany břevno Hlavatého branky Bahleda. Hosté však kontrovali po třech minutách, kdy se po levé straně protáhl Rein, obešel Strejce a střelou z úhlu překvapil Mlezivu – 0:1. V 9. minutě si s Mužíkovým tr. kopem poradil Hlavatý a o dvě minuty později se pěkně uvolnil Bahleda, ale z 8 metrů zamířil těsně vedle pravé šibenice pražanů. Domácí se ujali aktivity, ale ve 12. minutě musel brankář Mleziva zachraňovat před pronikajícím Törém. O chvíli později zamířil na druhé straně po Bahledově centru hlavou z 8 metrů Braun vedle vzdálenější tyče Hlavatého branky. V 17. minutě se sice domácí radovali po gólu Brauna, ale ten nebyl pro avizovaný ofsajd uznán. O minutu později rozehrál tr. kop zleva z 18 metrů domácí Mužík, ale Hlavatý stačil míč, směřující k pravé šibenici, vyrazit. Ve 22. minutě hosté zblokovali volej Brauna ze 22 metrů a vzápětí i střelu Bárty zpoza šestnáctky. O dvě minuty později odcentroval z pravé strany domažlický Strejc, Bahleda měl střelu na dlouhou nohu a tak jeho nedůrazný pokus z malého vápna Hlavatý zneškodnil. Ve 28. minutě prošel po prvé straně Strejc, obešel soupeře, ale s jeho střelou z 18 metrů si nadvakrát Hlavatý poradil. O minutu později se nevydařil odkop hostujícímu Vybíralovi, míče se zmocnil Bahleda, ale místo střely nebo přihrávky postupoval sólově, až jej u brankové čáry soupeř o míč obral. Ve 32. minutě si v pokutovém území pražanů zpracoval míč Bahleda, Baubín jej však přidržel rukou a byla na světě penalta. Tu s přehledem proměnil Braun a srovnal na 1:1. Domácí vyvíjeli dál snahu o vstřelení gólu, ale když vznikl po tr. kopu Leitla před Hlavatým závar, netrefil v malém vápně otočkou polovysoký míč domácí kapitán Tesař a hostující brankář se jej zmocnil. Hosté pak přežili další závar před svojí svatyní, když následný volej Cihláře zblokovali na roh v poslední minutě první půle se dobře uvolnil Bahleda, ale z šestnáctky zamířil těsně vedle levé Hlavatého tyče.
Druhý poločas zahájili domácí průnikem Mužíka po pravé straně, ale jeho ostrý centr nenašel spoluhráče. V 50. minutě zamířil nad branku pražanů Leitl a o chvíli později předvedli hosté rychlý protiútok, ale Barrosovu střelu z 18 metrů stačili domácí zblokovat a Rein z levé strany jen těsně přestřelil domažlickou branku. V 53. minutě prodloužil Braun hlavou míč na nabíhajícího Bahledu, ale ten zleva z 15 metrů vybíhajícího Hlavatého nepřekonal. Po hodině hry vyzkoušel Mlezivovu pozornost z 18 metrů Květoň a o minutu později stačili domácí zblokovat pokus Potočného. Domácím fanouškům zatrnulo v 63. minutě, když Potočný zleva z šestnáctky jen těsně minul Mlezivovu šibenici. O tři minuty později rozehrál na druhé straně tr. kop Mužík, ale Tesařovu hlavičku ze 7 metrů zneškodnil Hlavatý. Poté skončila Mužíkova střela z 25 metrů nad pražskou brankou stejně, jako hlavička Bauera, po Mužíkově tr. kopu. Tutovku zahodil v 81. minutě domácí Mužík, který postupoval, po Hulinově vysunutí sám na branku soupeře, ale jeho ukvapenou střelu stačil vybíhající Hlavatý vyrazit na roh. Další šanci domácího Bezděka, který pronikl po pravé straně, zneškodnil Hlavatý, když stačil jeho střelu vyrazit na roh. Tlak domácích byl v posledních minutách drtivý, ale v 90. minutě se k nim obrátilo zády i fotbalové štěstíčko, protože po Mužíkově rohovém kopu skončil míč z hlavy Brauna pouze na břevně Hlavatého branky. Když pak hosté přestáli závar před svou svatyní a s následnou nedůraznou střelou Havlíčka si jejich gólman poradil, bylo to v zápase vše a domácí se museli o důležité body rozdělit, čímž nabídli šanci na vedení v tabulce druhému celku – SK Strakonice.
Před 350 diváky řídil rozhodčí Zeman, ŽK: 1:2.

Sestava Jiskry: Mleziva – Strejc, Bauer, Tesař, Cihlář – Leitl (58. Hulina), Donko (85. Havlíček), Braun, Mužík, Bárta – Bahleda (58. Bezděk). Trenér: Zdeněk Michálek.

Sestava Bohemians B: Hlavatý – Baubín, Hauer, Vybíral, Ježdík – Gröbl, Barros, Budinský, Rein – Potočný, Töré. Trenér: Václav Hradecký.