Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALOpět jedna povedená spanilá jízda do bavorského příhraničí!

Jan Žižka z Trocnova a jeho souputníci by se za své následovníky, kteří vyrazili v sobotu 9.4.2011 do partnerského města Furthu asi nemuseli vůbec stydět, neboť přesně v duchu husitských spanilých jízd rozvraceli, plenili a brali, co se dalo. Ve srovnání s předchůdci staré gardy Jiskry Domažlice, kteří loupili, zapalovali kostely, znásilňovali, však zůstalo pouze u pouhého rozvracení obrany soupeře, plenění středu hřiště, uloupení všech tří bodů a jako poděkování za hezky strávený podvečer ještě udělení "tenisového" kanára!!!
AH Furth im Wald vs. SG Jiskry Domažlice 0:6 (0:1)
Branky: Jirka Koza 2x, Libor Bočan 2x, Tonda Vlček a Míra Rejthar
Sestava SG: Pavel Rybár - Venca Dufek, Pavel Červený, Ivan Major, Jarda Pavlíček - Tonda Vlček, Míra Rejthar, Zdeněk Kruml, Jirka Koza - Jirka Palovič, Libor Bočan. Střídal Pavel Wolf.
Na vzhledem k přetrvávajícím interním problémům furtského fotbalového oddílu, kdy předseda klubu údajně zpronevěřil sponzorské dary v hodnotě 178 000,- eur a teď odpočívá v bavorské obdobě Běhařova, hraje to na hlavu a čeká na netrpělivě na výpisy chodící ze švýcarských bank, se hrálo na velice nekvalitně připraveném hlavním hřišti, což spolu s jeho velikostí činilo SG z Chodska na počátku utkání nemalé starosti a tak mohli hosté hrozit brejkovými situacemi, které neskončily brankou jen díky nepřesnostem v zakončení a skvělému výkonu kvalitu neztrácejícího gólmana Pavla Rybára!
I hosté se postupně osmělovali a dostávali do zakončení v prostoru velkého vápna a k dalekonosným pokusům ztéci svatyni soupeře a to zejména v osobě Zdeňka Krumla. Prvně jmenovaný způsob se zdařil ofenzivně naladěnému záložníkovi Tondovi Vlčkovi a ten také proměněním své šance stanovil účet prvního dějství teplým počasím ovlivněného měření sil staříků z obou stran hranice!
Do druhého poločasu došlo u SG k přeskupení sil a to zejména po zranění střelce úvodního gólu a to tak, že se Pavel Červený vytáhl téměř na pozici defenzivního záložníka a vzhledem k tomu, že na sebe nevázal většinou protihráče, mohl začít zakládat postupný kombinační útok po ose Červený- Kruml - Rejthar -Koza nebo na druhé straně Bočan. Tímto hosté totálně převzali iniciativu, stali se pány středu pole a domácí již téměř nepustili na dostřel Rybárovi svatyně. Velice aktivně hráli hráči seniorské mladší přípravky Koza, Dufek, ale ani starší přípravka kádru staříků Kruml, Rejthar a Bočan nez? ?stávala moc pozadu a když se k tomu přidá i bojovný výkon seniorského dorostence Paloviče, neměli domácí tentokrát pramalou šanci vyhrát!
První hvězda utkání se neurčovala, neboť nikdo z jedinců nevynikal nad celkově dobrým kolektivním výkonem v rámci již popsaných podmínek!
Milou pozorností bylo pozvání na společné posezení a sledování přímého přenosu Bundesligy mezi Stuttgartem a Kaiserslauternem za účasti českých hráčů, pozvání na turnaj v malé kopané, který se uskuteční 8. 5. 2011 a také předání pozornosti pro našeho nepřítomného nacelnika, který byl s B-mužstvem v Chlumčanech a to Markusem Breuem, mimochodem synem asistenta trenéra u A-mužstva v Domažlicích a sice krabičkou šňupacího tabáku se slovy, že náš náčelník ho musí mít opravdu moc rád, neboť při poslední návštěvě ho nejenom šňupal, ale údajně i přidával do svého piva!
Příštím soupeřem je nebezpečná "WiWa", s níž jako s jedním z mála má SG negativní bilanci a která má údajně i skalp Bayernu Mnichov!!!
Připoměňme si poslední měření sil na UMT ze dne 20.3.09:
SG Jiskra Domažlice : AH Willmering/Waffenbrunn 1:4 (0:3)
Branka domácích: Hojda
Sestava Jiskry: Jahn - v obraně se střídali: Sculák, Stauber, Volf, Kubica, Pavlíček - v záloze: Kůgel, Vlček, Brichcín, Karas, Kruml - v útoku: Major, Foldyna, Hojda

SG