17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jiskra Domažlice - Tatran Chodov 7:0 (4:0)

Debakl na závěr.

V závěrečném zápase krajského přeboru mužů se na stadionu Střelnice utkali okresní rivalové Domažlice a Chodov. Utkání bylo zvláštní tím, že nikomu již o nic nešlo, protože Domažlice měly jistý postup do divize a Chodov jistý sestup do I. A třídy.

Od úvodního hvizdu rozhodčí Damkové, byli domácí aktivnější a chvíli si vytvářeli velkou převahu. Soupeř se dostal k ohrožení domácí branky za celý zápas pouze třikrát, ale proti Pejsarovi se naprosadili.

Ve 3. minutě se dostal k zakončení domácí Mifek, ale z 15 metrů chodovskou branku přestřelil. Poté se chvíli hrálo pouze mezi šestnáctkami, až ve 13. minutě střílel domácí Šot vedle Staviarského branky. O minutu později zatáhl míč Kohout po levé straně, jeho centr srazili hosté na roh. Ten rozehrál zleva Mifek, našel přesně hlavu nehlídaného Strejce, který ze 7 metrů poprvé rozvlnil chodovkou síť – 1:0. V 16. minutě se na druhé straně napřáhl zpoza šestnáctky Petr Holar, jeho střelu Pejsar neudržel, ale dorážka Jana Šota z 8 metrů zprava, mířila vysoko. O minutu později si centr domácího Kouhouta málem srazil do vlastní branky Miroslav Holar, ale míč skončil těsně vedle pravé Staviarského tyče. V 19. minutě poslal Váchal dopředu Černého, ale ten o krok na míč před chodovskou brankou nedosáhl. Ve 26. minutě si na Machův centr zleva naskočil Martin Šot a hlavou z 8 metrů zvýšil na 2:0. Poté si se Šámalovým tr. kopem, stejně, jako o chvíli později s nedůraznou Mifkovou střelou, poradil Staviarský. Ten se blýskl dobrým zákrokem ve 26. minutě, kdy Machovu střelu ze 20 metrů vytlačil na roh. Tentýž domácí hráč se však dostal o chvíli později k míči, technickou střelou zleva, ze 20 metrů, chodovského brankáře obstřelil a zvýšil na 3:0. Hosté odpověděli střelou Petra Holara ze 23 metrů, která jen těsně přelétla břevno Pejsarovy branky. Ve 39. minutě se aktivně do ofenzívy zapojil domácí Rejthar, zatáhl míč po levé straně a jeho zpětnou přihrávku doťukl z malého vápna do sítě Mifek – 4:0. V závěru poločasu pak Pejsar zneškodnil pokus chodovského Miroslava Chmelíka ze 22 metrů.

V úvodu druhé půle domácí dvakrát vystřídali, místo Rejthara se na trávníku objevil Janeček a Černého nahradil Schötterl. Domácí byli i v průběhu druhého poločasu aktivnější a neustále hrozili chodovské brance. Přesto museli již 51. minutě před hrozícím Kobesem odvracet míč na roh. Poté však v 54. minutě zatáhl míč po levé straně Mifek, ale jeho střelu z úhlu Staviarský vyrazil na roh. Ten rozehrál zleva Janeček, Tesařovu hlavičku ještě stačili hosté odvrátit, míč se dostal k Šotovi, jehož pohotový volej ze 7 metrů znamenal vedení 5:0. V 59. minutě se dobře probil do šestnáctky hostů Šámal, ale místo střely volil přihrávku na Kotlana, kterou chodovští odvrátili. Poté si s Janečkovým tr. kopem poradil Staviarský a Schötterleho střelu otočkou, po Šotově akci, hostující zadáci zblokovali. V 68. minutě se domažlický Šot dostal ke střele z otočky, ale volejem z 15 metrů minul levou chodovskou tyč. Na druhé straně se blýskl Pejsar, který vyrazil na roh Krakešovu střelu z 20 metrů. V 71. minutě poslal Kohout dopředu Šota, který však zakončil akci střelou vedle levé Staviarského tyče. O minutu později našel domácí Kohout nabíhajícího Kotlana, který se uvolnil a střelou z šestnáctky k pravé tyči zvýšil na 6:0. Na druhé straně mířil nad Pejsarovu branku, volejem ze 23 metrů Höll. Poté si domácí brankář Pejsar poradil s tr. kopem Petra Holara. V 78. minutě prodloužil odkop od domácí branky, hlavou Kotlan na nabíhajícího Mifka, který střelou ze 17 metrů nedal Staviarskému šanci – 7:0. Poté zahrozili hosté, ale Kohout jejich akci zastavil za cenu rohového kopu. Čtvrthodinu před koncem rozehrál Janeček tr. kop, míč Staviarský vyboxoval k Mifkovi, jehož bombu z 18 metrů však chodovští zadáci srazili a vzápětí mířil Janeček vedle levé tyče chodovské branky. Na druhé straně byl nepřesný i pokus Jana Šota ze 25 metrů. Když pak Janečkova akce skončila střelou Staviarskému do náruče a šanci chodovského Hály po přihrávce Petra Holara, zakončenou střelou z úhlu, vyrazil Pejsar na roh, bylo to v zápase vše a na hřišti vypukla velká postupová radost.

Hráčům Jiskry pak předal předseda PKFS Roman Berbr pohár pro vítěze krajského přeboru a hráči dostali pamětní medaile.

Sestava Domažlic: Pejsar – Strejc, Tesař, Kohout, Rejthar (46.Janeček), Černý (46.Schötterl) Šámal, Šot, Váchal, Mifek, Mach (56.Kotlan).

Trenér: Miroslav Moravec, asistent: Petr Kuželka.