15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Béčko Jiskry přišlo o tři body v závěru

Stejně jako divizní Áčko cestovala jeho rezerva ke svému dalšímu utkání na půdu soupeře. V sobotu se představila na stadionu šestého celku tabulky 1. A třídy Keramiky Chlumčany. Trenéři mohli počítat s třemi hráči z kádru A mužstva. Byli to  brankář Lukáš Frei dále středopolaři  Tomáš György a Kamil Staněk. Přestože byla Jiskra po celé utkání lepším mužstvem, tak o tři cenné body přišla v závěru utkání podobně, jako ve stejný čas hrající Áčko na Doubravce. Trenéři udělali v sestavě řadu změn, které přispěly k velmi dobrému výkonu.

Keramika Chlumčany – Jiskra Domažlice B  2:2

Úvod zápasu patřil hostům, kteří se v sedmé minutě ujali vedení. Jiří Hartl napřáhl z 21 metrů a rozvlnil síť za Chlumčanským brankářem - 0:1. Poté si hosté vytvářeli další šance, dokonce šli tři domažličtí hráči na jednoho obránce, ale bohužel bez gólového efektu. Další šance měla po rohovém kopu, to balon poskakoval po malém vápně, ale ani tento moment změnu skoré nepřinesl. Ve 32. minutě na polovině hřiště kombinoval Tomáš György s Kamilem Staňkem, György chtěl přihrát zpětnou přihrávku to se mu bohužel pro Jiskru nepovedlo, útočník domácích Dušek balón doběhl a postupoval na Freie z levé strany a střelou k levé tyči vyrovnal na 1:1. Poté měli  převážně balon na kopačkách domažličtí, ale skoré poločasu zůstalo 1:1.

Ve druhém poločase pokračovaly neproměněné šance Jiskry. V 55. minutě  zahrával György z pravé strany trestný kop, míč posadil na hlavu Lukáše Neumanna, který z malého vápna podruhé překonal brankáře Chlumčan - 1:2. Hosté si i nadále vytvářeli brankové příležitosti. V 70. minutě se hosté dožadovali penalty po faulu. V závěru utkání se zranil Staněk. Sám postižený vlivem zranění špatně rozehrál, domácí útočník využil jeho zaváhání, byl ve vápně faulován a  nařízenou penaltu Milota proměnil na konečných 2:2.

Řekl po utkání trenér Ivan Rybár: "Musím říct, že jsme předvedli o  sto procent lepší výkon než proti Blovicím. V utkání jsme byli kombinačně lepší rychlejší. Je to velká škoda, že jsme nevyhráli, asi nám to není souzeno." V dalším pokračování čeká Béčko domácí utkání v neděli 17. dubna se od 17.00 hodin proti předposlednímu Zbirohu, který se výhrou 3:0 nad Strážovem dostal na 15. místo tabulky A třídy. Jiskra klesla z druhého místa na třetí a strácí čtyři body na vedoucí Horažďovice a bod na druhé Klatovy. Naopak mají bod náskok před čtvrtým Chotíkovem. ,,Chtěli bychom doma se Zbirohem, už konečně naplno bodovat, protože musíme napravit dvě domácí zaváhání," dodal Rybár.

Sestava Jiskra Domažlice B: Lukáš Frei- Vojtěch Hošek, Kamil Staněk, Lukáš Neumann, Josef Rojt - Jakub Brichcín(80.Karel Strejc) , Martin Vísner, Tomáš György (60.Jan Mašek), Lukáš Waldmann (68.Jaroslav Krakeš) - Jakub Kocour(75. Martin Kubica), Jiří Hartl.

Trenéři: Ivan Rybár a Vladimír Brichcín.