Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALO VÍKENDU SE BUDE HRÁT DERBY Doubravka – Jiskra

Jiří Pojar

Stadion v plzeňské Doubravce zažije v sobotu 9. dubna fotbalové derby mezi domácí Sencem a hostujícím dlouhodobým lídrem Jiskrou Domažlice. Domácí mužstvo se krčí na patnáctém, sestupovém místě a jarní výsledky nejsou příliš povzbudivé. Senco vstoupilo do jarní části soutěže vítězstvím v domácím zápase nad rezervou Vlašimi 2:1. Poté je čekaly těžké Votice kde prohráli 0:3. V 18. kole hráli proti nováčku z Litole a  těsná domácí porážka 0:1 je hodně mrzí a při účtování sezóny jim tyto body budou hodně chybět. V minulém kole další porážka v Benešově 1:4,  kde se hraje velmi těžko. Tým trenéra Romana Vylety, který se posunul na podzim z role asistenta hlavního trenéra Karla Krejčího (ten od jara působí u nováčka z Kolovče) na funkci hlavního kouče Senca, bude v tomto duelu hrát o velmi důležité body.

V podzimním duelu si Jiskra s Doubravkou bez problémů poradila 3:1, před návštěvou šesti stovek diváků. Podobný počet diváků se dá očekávat i v sobotu, protože například plzeňské celky SSC  Bolevce proti ZČE si kvůli kolizi s tímto duelem přeložily začátek zápasu na 14.00 hodin. Podle slov sekretáře Senca Jana Zábrana jeho mužstvo není v dobré pozici.

Derby jsou nevyspytatelná a favorit nevyhrává. "Kopletní zřejmě nebudeme náš útočník Jiří Ábel má problémy s kolenem a potíže má i  záložník Jaromír Šimr," vypočítává ztráty Zábran. Pro Doubravku je ztráta útočníka nepříjemná, protože disponuje pouze dvojicí útočníků společně Jiřím Ábelem (hostuje z Hořovicka) je to ještě zkušený útočník Jiří Švec. Tak že se může stát, že bude Senco hrát podobně jako Jiskra na jednoho hrotového hráče.

Kádr Jiskry by měl být kompletní. Doubravka hraje o všechno a to by nám mohlo vyhovovat. V týdnu byl omilostněný DK ČMFS Praha  obránce Martin Smíšek, co je pro domácí důležité," říká k utkání asistent trenéra Pavel Wolf.

Další okresní zástupce ve čtvrté nejvyšší soutěži Slavoj Koloveč se svým věrným fanouškům představí v nedělním duelu proti jedenácté Litoly. Na podzim tam Slavoj remizoval 1:1. V minulém kole si Koloveč stěžoval na neodpískanou penaltu v posledních minutách, na Josefa Parláska. Až na Jana Vůjtěcha má trenér Krejčí kádr k dispozici. "Jsme našim divákům dlužni za zaváhání s béčkem Vlašimí, i když nám někteří hráči v tomto zápase chyběli. Připravovali jsme se na toto utkání a věřím že jej zvládneme a budeme hrát v horní polovině tabulky. Pokud by se tak nestalo dostali bychom se do špatné situace což si nechci připustit," říká Krejčí. V týdnu měl Slavoj starosti ohledně záložníka Josefa Parláska o kterého usilovala Doubravka a poslala na svaz přestupní lístky a chtěla uskutečnit tzv. opakovaný přestup. "Josef se k tomu postavil pro nás dobře a řekl, že sezónu dohraje v Kolovči  a toho si od něj cením," dodal Karel Krejčí.