Věneček hlásí Comeback v bráně!

Strakonice - Strakonický rodák brankář Tomáš Věneček se před rokem rozhodl pověsit rukavice na hřebík, když se vrátil z působení z angažmá v týmu FK Chmel Blšany. V létě se zapojil do přípravy se Slavojem Volyně, aby tomuto městu a týmu pomohl k vytouženému postupu do 1.B., ale ne jako brankář, ale jako hráč. Nejenom o tom jsme si povídali s golmanem Věnečkem.

Tomáši tvůj krok nikdo nechápal, proč takový brankář jako ty najednou přesedlá do pozice utočníka a ještě do Okresního Přeboru, když máš za sebou starty v MSFL, divizi a krajských přeborech a naposledy působení v Blšanech po boku Horsta Siegla a spol.?

" Tak vzhledem k tomu, že jsem v závěru sezony dělál Honzovi Klímovi dvojku a trenér Němec mě moc už prostoru nedával, tak jsme začal přemýšlet, jestli má cenu pro fotbal trénovat dvakrát denně každý den a přesto nechytat. Jednou jsem se sešel s prezidentem SK Volyně s Pepou Hodoníckým a řekl jsem mu co se děje a povídali jsme si a rozebírali celou situaci a pak mě napadlo, že bychom mohli zkusit půlroční spolupráci a já jsem si i věřil do utoku a navíc jsem viděl jak dlouho se Volyně snaží o postup do 1.B. za podpory města, fanoušků a nejde to. začalo to dobře nastartovali jsme to tam dobře, pak přišla nějaká krize a ted v průběhu jara se opět potácíme v krizi a jsme až na třetím místě se ztrátou na prvního".

Už se hodně hovoří o tom, že se v létě vracíš do brány je to tak?


"Je to tak. Už vlastně začínám trénovat zase s brankáři, od čtvrtka se zapojím na tréninky i s jedním účastníkem Plzeňskeho Přeboru , abych prostě byl v plném vytížení a zatížení a nic odfláknul a byl zase stoprosentně připravený do letní přípravy, protože bych si nedokázal představit, jak by to asi vypadlo jít do brány rovnou bez tréninku, asi by to byla ostuda".

Už máš nějaké představy kde by jsi chtěl chytat a jakou soutěží začít?


"To je dobrá otázka, ale těžká odpověd na ní. Mám jednu dobrou nabídku ze zahraničí, která by se měla vyřešit do konce května, tak uvidím, jestli ano nebo ne. Pokud bych měl začít tady tak bych to viděl na 1.A. třídu, myslím si, že by to bylo pro mě ideální, je to dobrá soutěž a určitě by mi to i pomohlo.

Jak sleduješ a co říkáš bitvě o vítěze divize A mezi Domažlicemi a Strakonicemi? Tvůj tip kdo z tohoto dua vzejde jako vítez?

"Muj názor je, že divizi zřejmě vyhrajou Strakonice, ale já bych to přál raději Jiskře, už jenom kvuli lidem, kteří se o fotbal na Domažlicku starají a dostali ho během tak málo let hodně vysoko. Podle mě je ted na Jiskru moc veliký tlak, že ztratila slibný náskok v uvodu jara, ale stále mají na Strakonice tři a díky vzájemnému utkání vlastně 4-bodový náskok, pořád to mají ve svých rukách".