21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Bahledův gól na vítězství nestačil

JIŘÍ POJAR

Necelých dvěstě padesát diváků sledovalo v sobotu 26.března od 15.00 hodin duel předposledního FK Hořivicka proti lídru divizní skupiny A Jiskry Domažlice. Na obou stranách stály fotbalové osobnosti na lavičkách u domácích Jan Berger, který k mužstvu přišel v zimě a pod jeho vedení získalo do tohoto zápasu čtyři body. Na hostující lavičce stál Zdeněk Michálek.

FK Hořovicko – Jiskra Domažlice  2:1 (2:1)

Do první stoprocentní šance se ve 45. sekundě utkání dostal hostující Tomáš Bahleda, ale tváří  v tvář brankáie Hořovicka Marka Mojžíše byl neúspěšný. V 18. minutě se měnilo skoré. Pavel Cihlář rozehrál z poloviny hřiště trestný kop, hlavičkový souboj vyhrál Milan Braun, přihrál na naběhnutého Tomáše Bahledu, ten se s míčem v šestnátce otočil, okamžitě vypálil a gólman Mojžíš lovil balón se své sítě - 0:1. Domcí stříleli kapitánem Luďkem Kaufmanem vedle Mlezivovy svatyně. Vyrovnání přišlo ve 29. minutě, to ve vápně upadl Martin Nademlejnský a Kaufman s nařízené penalty vyrovnal na 1:1. O osm minut později zakončoval hlavou Braun po centru Jiřího Bárty, ale neúspěšně. Minutu na to se po autovém vhazování dostal k míči Kaufman a střelou s třiatřiceti  metrů k pravé tyči nedal Mlezivovi šanci - 2:1.
V úvodu druhého poločasu se po levé straně probil Bárta, k odraženému míči se dostal Petr Mužík, ale jeho střelu domácí obránci zblokovali. V dalším průběhu se Jiskra snažila o vyrovnání - do zakončení se dostal Bárta, ale byl mu pokus opět zblokován. V 61. minutě hosté centrovali do šestnáctky, kde jeden z domácích hráčů zahrál z cela evidentně rukou, ale píšťalka rozhodčího Viléma Čížka zůstala němá. V závěru zápasu už domácí svůj jednobrankový náskok uhájili i za přispění hlavního sudího, který hosty do ničeho vážnějšího nepustil a mohli se radovat z druhého vítězství na jaře. Domažlicím se ztenčil náskok na čele před Strakonicemi na tři body.

Sestava Jiskry Domažlice: Martin Mleziva - Jakub Strejc, Marek Bauer, Michal Tesař, Pavel Cihlář - Luděk Leit (65. Patrik Hulina), Milan Braun, Jiří Šámal(79.Juraj Donko), Petr Mužík , Jiří Bárta – Tomáš Bahleda(65.Lukáš Bezděk). Trenéři: Zdeněk Michálek, Pavel Wolf, Erhard Breu.

Rozhodčí: Vilém Čížek-Jaroslav Kubr-Jan Dobrý

Delegát: Josef Kroh