11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Koloveč doma remizoval s rezervou Vlašimi

Slavoj Koloveč se v neděli 27. března v  rámci 18. kola divizní skupiny A představil poprvé v jarní sezóně na domácím trávníku. Premiéru před domácím natěšeným publikem si odbylo několik hráčů a vedení mužstva. Vzhledem k tomu, že druholigové áčko Vlašimi hrálo ve stejné době v Karviné s místní MFK (za tento klub hraje útočník Presl odchovanec Klatov) a remizovalo 0:0, nemohl trenér Martin Müller tolik využít služeb hráčů z kádru trenéra Borise Kočího. Za hosty nastoupil bývalý hráč Slávie Praha Libor Tafat, který měl  v minulosti na hlavě branku v kvalifikaci o ligu mistrů proti Tiraspolu. Teď se vrátil na trávník po zranění nohy a byl na hřišti jednoznačně nejvýraznějším hráčem z obou mužstev.

Slavoj Koloveč – FC Graffin Vlašim B  2:2 (1:1)

Do úvodní šance se dostali ve třetí minutě hosté a gólman Erik Makó musel ve vyložené šanci vyrážet střelu Libora Tafata nohama. Dále se do svých šancí dostali Jan Jaroš a znovu Tafat. Domácí zahrozili poprvé v 16. minutě, kdy založil Makó dlouhým výkopem akci na Václava Šperla, ten posunul na Miroslava Černohorského, který střílel vedle branky hostů. Domácí se vedení dočkali v 18. minutě, kdy rozehrál standardku z levé strany Josef Parlásek, balon před brankou hostujícího gólmana Petra Kratochvíla (v týdnu byl na testech v Jiskře Domažlice) vznikl záva,r k míči se dostal  Jan Vůjtěch, na jehož  umístěnou střelu neměl Kratochvíl nárok - 1:0. Druhou branku mohl Slavoj vstřelit pět minut nato. Lukáš Došek vysunul po pravé straně Šperla, ten se dostal až před brankáře, místo aby volil přihrávku na nabíhající spoluhráče Černohorského nebo Vůjtěcha vystřelil  a gólman Graffinu musel vyrážet na roh. Deset minut před přestávkou se do zakončení dostal Jan Jaroš, ale obránci mu jeho pokus zblokovali. O chvilku později kombinovali hosté po ose Jaroš-Borkovec-Haluška, k balónu se dostal opět Jaroš a překopl branku Maka. Hosté byli aktivní - opět pěkná akce Haluška-Jaroš, který nacentroval před branku, kde mohl dorážet Matějka, ale obránci odrazili na roh. Borkovec zahrával roh a nabíhající Tafat překonal hlavou Maka 1:1.

Do druhého poločasu vystřídal Vlastimil Kožíšek Martina Šinála a vstoupili do něj  lépe domácí. Šperl byl kousek před šestnáctkou z pravé strany faulován a sám postižený z přímého kopu z ideální pozice překonal Kratochvíla střelou do levého dolního rohu - 2:1. To na ukazateli skóre svítila 56. minuta. V 64. minutě  odstoupit zraněný Vůjtěch a nahradil ho Miroslav Duchoň. V 68. minutě střílel nad branku po rohu hostující Petr Císař. Čtrnáct minut před koncem podnikli hosté rychlý výpad, ale Filip Kuchler nestačil zakončit. V 80. minutě musel pro zranění odstoupit ještě Roman Baxa. Pohroma pro domácí přišla v 86. minutě - to právě Petr Císař vysunul po pravé straně Tafata a ten střelou do dolního rohu z 8 metrů překonal Maka 2:2. Dvě minuty nato opět výpad do obrany domácích Pavel Borkovec centroval z levé strany a nabíhající Petr Červeňák střílel vedle levé tyče Kolovče. V závěrečných minutách centroval Došek a hlavičku Jana Miloty v 90. minutě brankář Kratochvíl v pohodě kryl. Závěrečný ostrý centr Doška  z levé strany musel brankář hostů boxovat.

Sestava Slavoje Koloveč: Erik Makó- Tomáš Došek, Josef Parlásek, Radek Černý, Jan Milota - Jan Duchek, Jan Vojtěch (64. Miroslav Duchoň), Roman Baxa (80. Tomáš Doležal), Martin Šinál (46. Vlastimil Kožíšek) - Miroslav Černohorský, Václav Šperl. Trenér: Karel Krejčí

Sestava Graffin Vlašim B: Petr Kratochvíl - Jan Pohorský, Petr Císař, Jiří Žovinec (82. Lukáš Petrů), Roman Švamberg (72. Filip Kuchler) - Jan Jaroš (62. Jan Jaroš), Stanislav Haluška, Pavel Borkovec, Jiří Veselý, Tomáš Matějka, Libor Tafat. Trenér: Martin Müller