14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mrákov viděl souboj Sokolů

Chodské derby nabídlo úvodní 14. kolo jarní kolo 1. B třídy. Do Mrákova zavítal osmý celek tabulky - Sokol  Postřekov.

Sokol Mrákov – Sokol Postřekov 2:0 (2:0)

Úvod utkání patřil hostům kteří se několika centry a  kolmými přihrávkami snažili dostat se před domácího brankáře Korbu. Pozorná obrana domácích v čele se stoperem Vondrašem a bezchybným gólmanem Korbou je do žádné šance nepustila. "Náš cíl byl v Mrákově vyhrát i když jsme si byli vědomi kvalitních výsledků domácích. Myslím si že se nám v úvodu nedařily přihrávky tak, abychom z nich mohli něco vytěžit. Naopak domácí hráli jednoduše dlouhé pasy na útočníky," říká k úvodu zápasu trenér Postřekova Jindřich Kapic. Mrákov šel do vedení v 15. minutě - hosté špatně rozehráli, agilní Konopík se dostal k míči, napřáhl a tečovanou střelou před šestnáctkou (alá Plašil) poslal mrákovské do vedení 1:0. Hosté vyrovnali hru. Za deset minut to bylo 2:0. Stýskal na pravém křídle využil špatné rozehrávky Cibulky na Noska a řítil se na samotného brankáře Noska, který v šestnáctce fauloval a rozhodčí Krauz nařídil penaltu, kterou  proměnil Vondra i když si na ní Nosek sáhl. V závěru poločasu se do zakončení dostal Buček. Místo, aby volil přihrávku na nabíhající a lépe postavené spoluhráče Škrabala a Steinbergera, z úhlu přestřelil bránu Korby.

Ve druhém poločase už diváci mnoho pohledného fotbalu neviděli. Hosté platonicky útočili, ale pozorná obrana Mrákova je už k ničemu nepustila. "Domácí se v druhé půli soustředili na obranu a nakopávali balony dopředu. My jsme se do vážné šance vůbec nedostali, protože jsme hráli špatně a vůbec ne kolektivně,“ řekl sebekriticky kouč Postřekova. Rozhodčí řídil utkání dobře jenom v závěru byla hra až moc tvrdá. Domácí byli důraznější v osobních soubojích a dobře se na nás připravili,“ dodal Kapic. Jeho protějšek sekretář Sokola Mrákov Petr Konop k utkání řekl:,,Zrodil se překvapivý ale zasloužený výsledek a k tvrdé hře bych řekl, že hosté mohli klidně obdržet dvě červené karty za fauly Noska při penaltě a před tribunou Bučka, ale musím říct že rozhodčí řídil utkání dobře“. Stínem utkání bylo zranění nové posily Postřekova Adamky, který má poraněný kotník a musel být odvezen do nemocnice. Postřekov, který je na osmém místě, čeká v neděli 3. dubna  v 16. 00 hodin domácí utkání se 13. celkem tabulky Kostelcem. Na podzim se Sokol dosáhl z jednoznačného vítězství 4:0. Mrákov zajíždí k dalšímu derby na hřiště sedmého FK Staňkov. Začátek utkání je naplánován na 15.00 hodin. Staňkov se na podzim radoval z vítězství 3:0.

Sestava Sokola Mrákov: Korba- Hofman, Vondraš, Švajner, Rybár- Duffek, Stýskal, Vondra, Němec-Konopík, Mlynár.Střídali:Pivoňka,Zahrádka, Vojtko.Trenér:Miroslav Dufek

Sestava Sokol Postřekov: Nosek-Jasan, Cibulka,Tauer,Beroušek- Steinberger, Vávřík, Závodný,Škrabal(46.Polák), Adamka(70.Vaněk) -Buček. Trenér: Jindřich Kapic