11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Slavoj Stod – FK Holýšov 4:0 (2:0)

V 18. KOLE Krajského přeboru hostil Slavoj Stod osm kilometrů vzdálený FK Holýšov. Momentální umístění obou celků napovídalo, že domácí Slavoj byl pasován do role favorita, přesto chtěl Holýšov odčinit prohru z podzimního střetnutí.

Domácí byli od úvodního hvizdu  mírně aktivnější a podnikali rychlé útoky do nepříliš srovnané obrany Holýšovských. Po jedné akci domácích a nedorozumění naší obrany gólman Čermák opustil pokutové území a faulem zastavil pronikajicího útočníka, za což byl odměněn žlutou kartou. Ve 25. minutě podnikli domácí opět rychlý přechod do útoku, Tuhela vnikl do šestnácky, kde byl přistrčen Hamerníkem. Ten obdržel ŽK a kopala se penalta, kterou umístěnou střelou Košťál proměnil a poslal domácí do vedení - 1:0. Holýšovští borci se až na několik brejků příliš neprosazovali. Ve třicáté minutě se rýsovala slibná možnost, zapomenutý Jeniš se dostal za obranu domácích, ale akci nepochopitelně zastavil praporek asistenta rozhodčího. Hostující útočník sice byl za obranou, ale balon mu do běhu přistrčil jeden z obránců domácích. Za následné protesty obdržěl ŽK Schamberger. Poté opět Jeniš pronikl do šestnáctky, v dobré pozici zpětnou přihrávkou našel Multruse, tomu však domácí obránci rychlým přistoupením zakončit nedovolili. Poněkud úzkostlivě pískající sudí Urban místy až necitlivě trestal holýšovské hráče žlutými kartami, což se v druhém poločase ukázalo jako rozhodující. Ještě do poločasu však domácí svůj náskok zvýšili. Po rohovém kopu domácích se míč snášel do pokutového území, tam ho těsně před Vlčkem odhlavičkoval Schamberger. V ten okamžik si vzal slovo sudí Urban, jenž k překvapení všech za naprosto běžný souboj nesmyslně nařídil opět pokutový kop. Toho se i tentokrát ujal Košťál a proměnil – 2:0. Holýšovští hráči  vcelku pochopitelně cítili křivdu. Nutno však říct, že výkon rozhodně nebyl optimální a domácí vedli zaslouženě.

Do druhého poločasu holýšovští hráči vstoupili v nezměněné sestavě. Nelze jim upřít snahu zvrátit nepříznivý výsledek, ale po několika minutách se zdálo být o vítězi víceméně rozhodnuto. Schamberger po zakopnutí míče obdržel druhou ŽK, následně tedy ČK a s nadějemi na zvrat byl prakticky konec. O několik chvil později ho následoval Majlát, který po nedorozumění s Lukášem zastavil domácího Záměčka, rovněž dostal druhou ŽK a byl vyloučen.  Pochopitelnou snahou hostujícího týmu bylo již neinkasovat, ačkoliv se dal očekávat v dvojnásobném oslabení velký nápor domácích. Ten mohl ještě narůstat. Hamerník totiž fauloval před šestnáctkou, sudí opět přísně udělil našemu obránci ŽK a protože to také byla jeho druhá, nemohlo následovat nic jiného než ČK. Z následného přímého kopu se navíc k tyči trefil Záměček a zvýšil na 3:0. Těsně před koncem zápasu po faulu Gabriela a udělení další ŽK kopali domácí další standartku, ze které se pěkně trefil Tuhela – 4:0. Do konce zápasu se už nic podstatného nestalo.

Domácí si sice za celý zápas vypracovali jen několik příležitostí, Holýšovská obrana pracovala vcelku spolehlivě, ale tentokrát rozhodly standartní situace, když dvakrát proměnili penaltu a dvakrát se trefili z přímých volných kopů. Hostující hráči si moc šancí nevypracovali, zahrávali několik standartek, rohových kopů, z nichž ovšem nic nevytěžili. Velkou část druhého poločasu odehráli v oslabení, v průběhu dokonce i trojnásobném, a tak se ani velká ofenziva čekat nedala. Nezbývá než na tento zápas zapomenout. Doufejme, že vyloučení hráči nebudou potrestáni a můžeme se těšit na další zápas. Ten FK Holýšov  odehraje v neděli 3.4. na domácí půdě proti lídrovi soutěže z Chrástu.

Sestava FK Holýšov: Čermák - Hamerník, Trhlík, Majlát, Lukáš - Beneš (Levička), Multrus, Procházka (Kubina), Schamberger - Hrádek (Levička), Jeniš Trenér: Jiří Multrus