Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALProfesionálové ze Sparty vedli trénink v Tlumačově

Nevšední fotbalové odpoledne zažil v pondělí 21. března 2011 tým okresního přeboru TJ Start Tlumačov A. Hráči místo běžného tréninku zlepšovali kondičku, nacvičovali techniku a absolvovali zkrácené fotbalové utkání pod vedením trenéra pražské Sparty Martina Haška a kondičního trenéra Pavla Rady. Trenéři prvoligového klubu zavítali na místní tlumačovské hřiště v rámci projektu Gambrinusu Kopeme za fotbal.  

Atmosféra byla skvělá. Velké události v sedmatřicetileté historii TJ Start Tlumačov přihlížela více jak stovka místních fanoušků a fanynek, z reproduktorů se ozývala povzbuzující hymna tlumačovských. Trénink vedený zkušenými kouči byl pro amatérské hráče viditelně náročný, nicméně pokyny Martina Haška nebo Pavla Rady bez zaváhání všichni plnili. Relativně podmáčený trávník ztěžoval a znepříjemňoval některé cviky během kondičního tréninku i zákroky později při zápase. Přesto šli hráči do všeho naplno a jedinečnou šanci, která se jim díky projektu Gambrinusu Kopeme za fotbal naskytla, naprosto využili. Na vlastní kůži zažili tréninkové metody profesionálů první ligy a vyslechli cenné rady. Do zápasu devět na devět se aktivně zapojil i Martin Hašek a hráčům dokázal, jak „snadno“ skórovat.

„Je super, mít tady profesionály z Gambrinus ligy. Hlavně je vidět, jak mají kluci z trenérů respekt a jejich pokyny plní do posledního detailu,“ komentoval od čáry průběh tréninku Milan Polák, vedoucí mužstva TJ Start Tlumačov.

Po zhruba devadesátiminutovém tréninku se všichni zúčastnění sešli v klubovně, kde skvělou atmosféru podtrhlo připravené pohoštění a velice živá a otevřená beseda tlumačovských s trenéry a tiskovým mluvčím Sparty Ondřejem Kasíkem. Fotbalové odpoledne bylo zakončeno vzájemným předáním klubových suvenýrů.

„Trénink jsem samozřejmě zvolil vzhledem k místním podmínkám a hlavně k možnostem kluků. To, že nebudou stejně výkonní jako hráči z první ligy, kteří trénují několik hodin denně, se dalo očekávat. Důležité je, že jim nechybí zájem a radost ze hry, což je na této úrovni fotbalu důležité. A jsem rád, že jsem klukům ze Startu prostřednictvím Gambrinusu a Kopeme za fotbal připravil nezapomenutelné chvíle,“ zhodnotil trenér Martin Hašek schopnosti svých dočasných hráčů.

TJ Start Tlumačov patří mezi nejúspěšnější týmy z ojedinělého projektu Gambrinusu Kopeme za fotbal, do něhož jsou zapojeny kluby na té nejnižší úrovni od okresního přeboru po čtvrtou třídu. Týmy v průběhu sezóny sbírají body za svou fotbalovou činnost a také v pivní části soutěže. Těm nejlepším zprostředkovává Gambrinus mimořádné fotbalové zážitky.

Detail [›]
Tlumačov 01
Detail [›]
Tlumačov 02
Detail [›]
Tlumačov 03
Detail [›]
Tlumačov 04