Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALStaříci z Domažlic vyučovali mladíky z Bavorska !!!

Ano, v pátek, 25.3. 2011 se děly opět a jak také jinak, když na umělohmotný pažit vyběhla "squadra seniora", věci přímo nevídané. Jak je pilným čtenářům známo, nastoupilo na místo rimbašských seniorů narychlo povolané mužstvo usilující o postup do čtvrté nejnižší ligy v Bavorsku, SV Atzenzell/Sattelbogen! Toto ambiciózní mužstvo se snažilo z počátku praktikovat nefalšová ný vilzingský fotbal s křížením a častou změnou místa, neboť jejich trenér Gunter Zistler je kovaný "Vilziňák" a hraje i za jeho starou gardu, kterou staříci z Domažlic mimo jiné v minulém roce také dvakrát porazili!
Stará garda převzala hned zpočátku taktovku do svých rukou, resp. nohou a nechala v první čtvrthodince balón a chlapce ze sousedství řádně proběhnout a tuto zahřívací část zakončila brankou v sítě hostujícího gólmana!
Nutno podotknout, že si hosté vytvořili také několik šancí, ale když se jim podařilo přece jen proniknout skálopevnou a říznou obranou, ztroskotávali na vynikajícím a nestárnoucím Pavlovi Rybárovi!
Do půle vsítili staříci pojišťovací branku a hosté se mohli odebrat do kabiny na povinný "výplach mozků", který jim ale ani do druhého poločasu příliš fotbalovosti nepřidal. Poté, co domácí přidali třetí gól a občas nechali nešťasné chlapce několik minut "v bagu", začali bavorští plejeři málem propadat trudomyslnosti, z níž je naštěstí vytrhl osvobozujíc&iacu te; hvizd píšťalky přesného sudího Rudy Špotáka a také pozvánka na společnou večeři!!!
Na společném pozápasovém posezení se rozplynuly chmury na tvářích hostů, poté co hostinský Kubrt začal servírovat kuřecí stehýnka s hranolky.
Domácím jako vítězům pak připadly výborné kuřecí řízky. Ještě než hosté odjeli, shlédli společně se SG nešťastný zápas českého národního mužstva, pozvali staříky na oplátku k nim na grillfest a vyslechli si motivační doporučení od náčelníka staré gardy:
"Trénujte hoši, vyhrávejte a taky budou řízečky!"
Na posezení také dorazil, jak uvedl opět náčelník, nejstarší hrající obránce Západního Německa Milda Vinopalů a mohlo se začít naplno oslavovat narození malé Vladěnky Motorkové!!!
Všichni hráči podali výborný výkon, ale čtyři z nich přece jenom vyčnívali a to mladý tatínek Láďa Foldyna, bojující Jirka Palovič, neúnavný Jirka Koza a na hrotu se bijící Štefan Sculák!
Ovšem i nad těmito borci tentokrát čněl svým výkonem Pavel Rybár a byl po právu vyhodnocen první hvězdou zápasu! Blahopřejeme!
SG
Foto a další info na sgjiskra.blog.cz

Ivan Major