Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALStartují nižší fotbalové soutěže

 

O tomto víkendu pokračuje 18. kolem divize, krajský přebor a 1.A třída. Jarní boje zahajují také mužstva od 1.B třídy až po čtvrtou třídu okresních soutěží.

FK Hořovicko 15.místo/17 bodů-Jiskra Domažlice 1.místo/40 bodů sobota- 26.3.-15.00 h

Dvacet tři body dělí od sebe Hořovicko a Jiskru. Na první pohled velký rozdíl, ale zdání může klamat. V Hořovicích to se záchranou soutěže myslí vážně a proto angažovali ikonu pražské Sparty Jana Bergera. S ním v zimě přišlo velké posílení kádru. Přišli hráči Pivoňka, Hrbáč, Rampa a Mojžíš. Dva jsou z třetilogového FC Písek. Rampa je z 1. FK Příbram a Mojžíš je místní hráč, ve službách Králova Dvora. "Samozřejmě chceme v tomto zápasu vyhrát a navázat na velmi dobré jarní výsledky a předvést pěknou hru," říká sportovní ředitel Hořovicka Jan Béžo a pokračuje: "Stav našeho trávníku je dobrý, máme ho vypískovaný a určitě se nebude hrát na umělce." Domažlice jsou po bitvě se Strakonicemi kompletní a chtějí na jaře poprvé vyhrát. "Podle postavení v tabulce by se mělo zdát, že je to jasné, ale soupeř na jaře získal tři body s Litolí a cennou remízu 0:0 uhráli i v Benešově. Domácí se budou chtít vytáhnout a získat cenný skalp. Jsme kompletní. V Hořovicku bývá trávník měkký, což je nepříjemné," uvedli trenéři Jiskry Michálek a Wolf. Na podzim si před zraky 400 diváků Jiskra poradila s Hořovickem 4:1.

 Slavoj Koloveč 6/26 – FC Graffin Vlašim a.s. B 9/24- neděle- 27.3.-15.00 h

Koloveč na jaře získal se dvou zápasů na hřišti soupeřů čtyři body za remízu 1:1 v Táboře a vítězství nad posledním FC Zličín 3:0. Slavoj bohužel nebude kompletní. Celý týden marodí s kotníkem Vojtěch Mour a Jiří Duben dostal červenou v Táboře a je v trestu. Horečky trápí mladičkého Martina Šinála. "Je to pro několik hráčů, mě a sportovního manažera Rostislava  Boudu, domácí premiéra před početným Kolovečským publikem. Chtěli bychom toto utkání zvládnout i když nás čeká těžký soupeř, který odehrál velice povedený zápas na Doubravce," vypočítává Trenér Karel Krejčí a pokračuje: "Přesto věřím že to zvládneme už jenom kvůli lidem. Já jsem šel do Kolovče kvůli skvělým divákům, které opravdu nechci zklamat. Porážky beru to k fotbalu patří, ale mužstvo musí ,,makat“. Na podzim Koloveč prohrál ve Vlašimi 2:1.

 Slavoj Stod 4/29- FK Holýšov 9/18- sobota 26.3.-15.00 h

Necelých osm kilometrů - tolik od sebe dělí města Stod a Holýšov. Proto je to velké sousedské derby. Holýšov v minulém kole odložil domácí duel s Bolevcem kvůli terénu. Absolvoval pouze šestnácté kolo ve kterém jej jednoznačně přehrál FK Tachov. I přes tuto porážku si na mužstvo sportovního manažera Václava Štefánka a trenéra Štěpána Hiršla věří. "Jsme kompletní. Slyšeli jsme jak hrál Stod v Tachově a první zápas s Rapidem náš trenér Jiří Multrus sledoval. Myslíme si že bychom chtěli ve Stodě vyhrát," říká sekretář Petr Třeštík. Na podzim Stod v Holýšově zvítězil 0:3 brankami Bachroně, Hrušky a Lukáška. "V minulém domácím zápase na podzim  jsme v první půli byli lepším mančaftem a rozhodlo naše neproměňování šancí, opravdu chceme bodovat prohrát tam nejedem,"uzavírá sekretář Třeštík.

 FK Horažďovice 2/37 – Jiskra Domažlice B 1/ 41 neděle 26.3.15.00 hodin

Šlágr 1.A třídy se v neděli hraje na stadionu v Horažďovicích, kde se střetne druhý s prvním.

V Horažďovicích se dá očekávat velká návštěva, neboť se domácím doma daří a ještě tam  neprohráli. Stav hrací je podle slov sekretáře Jiřího Motla dobrý. Kádr mají kompletní. "Očekáváme vítězství, protože se nám daří a chceme postoupit přímo do Krajského přeboru než přes baráž, kterou jsme dvakrát zažili při sestupu z kraje a je vždy velmi ošidná." Kádr opustil Sova, který odešel do FC Písek a usiloval o něj i Koloveč. Naopak přišel Křivanec, to je hráč s divizních Strakonic. Benfika chce zapomenout na domácí  zbytečnou porážku  s Křimicemi. Domažlická Benfika bude stále postrádat Vísnera, Ferru a Pavlíčka. Na čtvrtečním tréninku se trenéři Áčka a Béčka domlouvali o hráčích, kteří posílí Béčko v Horažďovicích. "Jsme si vědomi kvality soupeře, kterého jsme doma porazili, ale Horažďovice u nás sice prohráli 3:1, ale  předvedli kvalitní výkon. Musíme hrát zodpovědně a ne jako proti Křimícím bez na sazení a bojovnosti," řekl k utkání trenér Ivan Rybár.

Město Zbiroh  16/12 – Dynamo Horšovský Týn  7/24 neděle 27.3. 10.15h

Dynamo první kolo nehrálo v Blovicích a v minulém kole otočilo stav 0:1 na konečných 3:1 v zápase s Chlumčany, což by pro Týnské mohla být výhoda. Zbiroh se krčí u samého dna tabulky, bod za Sušicí a dva body na Blovice a na hřišti, které je malínko z kopce to nebude mít Dynamo jednoduché. Navíc nedělní ranní utkání s posunutým časem by na hráče Dynama mohlo negativně působit. "Nejsme kompletní, chybí nám Jakub Kokštejn, který ještě na jaře nehrál. Zbiroh posílil Schweinertem, který působil u nás a na jaře získali čtyři body za domácí remízu 3:3 a vítězství 4:0 v Nýřanech. Jedná se o nepříjemného soupeře, ale budeme bojovat," říká předseda trenér  klubu František Cihlář. Na podzim se oba soupeři rozešli remízou 2:2.

Sokol Mrákov 12/10 – Sokol Postřekov 8/21 neděle 27.3. 15.00 h

Chodské derby které má vždy velký náboj. Domácí mají Postřekovu co vracet. Ten je na podzim poslal domů s nášupem 6:1, to se dvakrát trefili Jasan a Škrabal po jednom zásahu Vaněk a jedna vlastní branka, za Mrákov se trefil Zahrádka. "Je to začátek sezóny, náš kádr zůstal nezměněn, zůstali i domažličtí Kobra a Kohout a uzdravil se Jaroslav Němec což je posílení kádru a z hostování z Tlumačova přišel Jan Dufek. Chceme napravit podzimní výkon a doma bodovat a tím zahájit jarní pouť za záchranou v soutěži. Postřekov jsme viděli hrát a víme, co nás čeká," říká sekretář Mrákova Petr Konop. Jeho protějšek Jindřich Kapic řekl rezolutně: "Bůra jim dáme" a potom mluvil už vážně: "Mrákov je silný soupeř. Po nemoci je Polák a i někteří hráči měli chřipku. Bude to boj - soupeř měl výborné výsledky v přípravě což mě překvapilo. Hrát jsem je neviděl, ale slyšel jsem že s Meclovem hráli výborně. Jedeme tam neprohrát," uzavírá trenér Jindřich Kapic.

1. FC Horšovský Týn 5/24 – Sparta Dlouhý Újezd  2/28  sobota 26.3.15.00 h- UMT H.Týn

Diváci v Tejně nezůstanou bez fotbalu. V šlágru 1. B třídy se opět hodně posílený kádr majitele klubu Antonína Vlčka st. bude rvát. Přišli z Dynama: Vachtl, Šindelář a z Domažlic 'rebel' Radek Paluch a na střídavý start Barnášek se Slavoje Stod. Už na přestup přišel třetí kanonýr rodiny Šotů - Jakub, z Domažlické Jiskry. "Mužstvo máme kvalitní, ale mám z utkání obavy, na rozdíl od našeho kouče Kožíška. Je to první zápas, na umělce jsme hráli dobře, uvidíme," uvedl Antonín Vlček st.

 V dalších zápasech se naši zástupci představí v sobotu od 15.00 hodin překvapivě třetí Tatran Chodov zajíždí na hřiště předposledního Kostelce a bude chtít vyhrát, když Kostelec na podzim porazil 5:2. FK Staňkov jede do 23 km vzdálené Heřmanovy Huti, kterou smetl na podzim 5:0 a taktéž bude chtít bodovat i když to s nepříjemným soupeřem, hlavně v domácím prostředí, nebude mít jednoduché. Další zástupce - Sokol Krchleby nastoupí taktéž v sobotu, na hřišti posledního Kamenného Újezdu, se kterým doma remizovali 3:3 a domácí zaváhání bude chtít odčinit. V neděli 27. března bude hrát Spartak Klenčí ve Zbůchu - s místním Baníkem se na podzim radovali z vydřeného vítězství 5:4, když  už v poločase vedli 3:1. Spartak bude chtít určitě vyhrát.

Jiří Pojar