Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALOhlasy z domažlické Střelnice na zápas se Strakonicemi

 

Dnes vám přinášíme ohlasy na sobotní šlágr divizní skupiny A ve kterém remizovala Jiskra Domažlice s SK Strakonice 19O8 4:4.

Asistent trenéra Strakonice Sládek: "Co se týče samotného zápasu, tak to bylo hodně vyhecované utkání, ale taková utkání o první místo jsou. Samozřejmě jsme měli ztrátu šesti bodů a chtěli jsme v Domažlicích uspět, aby se ztráta snížila. Divák musel být spokojený - padlo osm gólů. Zápas byl dramatický až do poslední minuty. Pro nás je škoda, že jsme vedení 4:2 deset minut před koncem neudrželi. Myslím si, že se nám zápas povedlo velmi dobře rozehrát, dostali jsme branku s trestného kopu. Bohužel to bylo hodně blízko a gólman na umístěnou střelu nestačil reagovat. Co se týče brankáře Rojíka je to mladý chlapec, který je s námi třetí zápas. Je to pro něj obrovská zkušenost a zvládá jí zatím v pohodě. Myslím si že obě strany musejí být s bodem spokojeny. Pro nás bod z venku je dobrý, i když jsme chtěli vyhrát a měli jsme vyhrát už s ohledem na to jak jsme to měli rozehrané. Takový fotbal někdy je. Máme před sebou hodně kol, ve kterých se budeme 'rvát' o první místo i když jsme oslabení o P. Káníka a M. Vozábala, kteří jsou zkušení hráči a na druhou stranu máme mladé mužstvo, které ukázalo že je tým a že umí zabojovat a že se nevzdáme a že budeme trápit domácí až dokonce."

Marek Bauer stoper Jiskry Domažlice: "Dneska to bylo hodně o bojovnosti. V prvním poločase jsme dostali dva góly po našich chybách. Jsme nakonec rádi za bod - podle průběhu zápasu. Je důležité že se Strakonice nepřiblížily k nám a je to stále o šest bodů."

Zdeněk Michálek trenér Domažlic: "Bohužel jsme se v prvním poločase dopustili hrubých chyb - jednou brankář a jednou Tesař. Po každé naší minele nás soupeř za to trestal gólem. Tímto jsme tahali za kratší konec a celé utkání jsme dotahovali náskok soupeře. Dá se říct že kdyby se ještě hrálo, tak bychom ten zápas otočili v náš prospěch. Úvodní naše neuznaná branka - Strejc tvrdil, že měl ruku u těla, že ho to trefilo, ale rozhodčí rozhodli, že to byla ruka a my s tím nic nenaděláme. Je pravda, kdyby jsme vedli, tak by se utkání vyvíjelo úplně jinak. Měli bychom se vyvarovat takových hrubých chyb. Museli jsme hrát otevřenou hru, protože umělka je rozměrově menší. Soupeř produkoval zhuštěnou obranu a navíc pořád vedl a my jsme chodili do desíti a nebo jedenácti hráčů. Soupeř mě ničím nepřekvapil. Vytěžil z minima maximum, dovedl nás potrestat. My jsme nastřelili tyč a měli spoustu šancí, ale neproměnili jsme je. Že se nám povedlo vyrovnat jsem samozřejmě rád, ale je to pro nás málo. Doma jsme měli vyhrát. Teď nás čeká další nepříjemný soupeř FK Hořovicko, které hraje o záchranu a v zimě se posílilo. Zatím na jaře má výsledky dobré dneska 0:0 v Benešově a předtím doma 3:2 vyhráli. Mají na jaře čtyři body a my pouze jeden. Čeká nás těžké utkání. Nesmíme se dopouštět chyb jako dneska, které nás dostanou do situace, že ten výsledek musíme pořád dohánět. Musíme napravit domácí zaváhání a získat tři body. Zdravotní stav hráčů po tak náročném utkání je dobrý, akorát je nakopnutý se závěru utkání Jiří Bárta, tak uvidíme jak na tom bude. Měli by se probudit ti hráči, kteří na podzim tvořili hru Mužík a Leitl."

Jiří Šámal záložník Jiskry: "Úvod byl opatrný. Čekali jsme že budeme hrát na hlavním hřišti. Soupeře jsme pustili do dvoubrankového vedení a potom jsme to celé utkání doháněli. Udělali jsme chyby, které obvykle neděláme, což ovlivnilo celý zápas. Snažili jsme se využít výškové převahy nasazením do útoku Milana Brauna a vyrovnat náskok soupeře. Hosté vytěžili z minima maximum. Škoda, že jsme nezužitkovali Strejcovy šance, protože by jsme je trestali z brejků."

Zajímal nás také názor fotbalových odborníků a jedním z nich byl v hledišti Rotislav Hlaváč, bývalý trenér RH Domažlice a hráč trenér Jiskry Domažlice: "Dneska jsme viděli divácky zajímavý, atraktivní zápas. Jeho hlavním znakem byla bojovnost, emotivnost, hodně chyb, hlavně v defenzivě domácích a dobrý výkon soupeřova brankáře. Soupeř měl svoji hru založenou na rychlých  protiútocích, které mu vyšly - vstřelil čtyři branky. Naši hráči se bohužel spoléhali na rychlé pasy dopředu a bylo to hodně stereotypní, protože soupeř na to čekal. Přesto ten šťastný konec uspokojil diváky a po vývoji hry mohou být spokojeni s výsledkem a alespoň jedním bodem. Zaujal mě od nás Milan Braun a od soupeře brankář.

Jaroslav Ticháček prezident Jiskry: "Pro nás to byl svátek zápas prvního s druhým - to je jako v lize když hraje Plzeň se Spartou. Na tento duel jsme se těšili a připravovali. Musím říct neetické jednání Strakonic připravilo diváky o lepší zážitek, protože kdyby se hrálo na trávě, tak by utkání přineslo herní kvalitu. Byl to zápas na který se bude vzpomínat - ať už osm branek, penalty, možná i chyby rozhodčího. To že jsme třikrát prohrávali dokonce o dva góly a povedlo se nám vyrovnat, je třeba ocenit. Góly jsme dostali po individuálních chybách, trochu nás to sráželo. Bod bereme - udrželi jsme si odstup od druhého místa. Co ale já považuji za skandální je to, že Strakonice, když věděly že chceme hrát na trávě a celý týden jsme s nimi komunikovali - já s majitelem klubu panem Káníkem, oni nám tvrdili, že také chtějí hrát na trávě. Po příjezdu na zápas do Domažlic, hledali výmluvy tam kde je neměli hledat jenom proto, že nás tím chtěli rozhodit a zároveň poškodili fotbal. Zájem byl jasný vyvést naše mužstvo z rytmu. Já říkám - góly padali sluníčko svítilo, ale divák plakal, protože si nemohl to utkání vychutnat v lepším komfortu pohledem z tribuny a ochozů. Pro samotné hráče to také nebylo jednoduché hrát na menším prostoru, nedovolovalo to kombinaci a poškodilo to kvalitu utkání. Takové věci se bez urážky mohou stát pouze v Ázerbájdžánu nebo v Gruzii a asi i u nás. Bohužel ani řídící soutěže (Josef Nikodém pozn. autora) to neuměl rozhodnout - alibisticky tvrdil, že se musí hrát na umělce. Samozřejmě, že my jsme v lednu nahlašovali umělku proto, že jsme nechtěli poškodit trávník a také jsme něvěděli jaké bude v této době  počasí. Pakliže to podmínky dovolovaly, mělo se utkání uskutečnit na trávě. Za vším vidím intrikářství a moc mě to mrzí, že to tak dopadlo, protože jsem se na tento duel těšil. Věřím, ale že osm branek jsou pozvánkou na další kola divize a je cenné že jsme si udrželi šestibodový náskok před Strakonicemi a máme lepší vzájemná utkání i proto je bod cenný.

Trenér SK Strakonice 1908 František Barát: „Chtěli jsme hrát plošnou obranu na vlastní půlce a spoléhat na rychlé brejky s balony za obranu, což se dařilo. Domácí udělali několik chyb, to je na tak malém hřišti hned. Byli jsme nebezpeční v útoku, kromě dvou gólů jsme v první půli mohli dát ještě další, kdyby Benedikt nezpanikařil a Kotrba se nezalekl. Je to škoda, vedli jsme 4:2, čtyři góly jsme zatím nedali, co jsem u mužstva, ale kdyby mi někdo před zápasem řekl, že tu uhrajeme bod, bral bych to, vždyt' tady nikdo nevyhrál celý pod­zim. Rozhodl gól na 4:3 z trestňáku po takovém všelijakém faulu. Jsem zklamán chováním funkcionářů i diváků. Domácí mají od za­čátku napsanou "umělku“ sice od středy říkají, že se rozhodli hrát na přírodní trávě, ale to se rozhodli tady, nás se neobtěžovali s tím seznámit, asi nám to chtěli říct deset minut před začátkem zápasu. Když jsme jim řekli, že s tím nesouhlasíme, že na přírodní trávu nejsme připraveni, ani s sebou nemáme kolíky, nadávali nám a urá­želi nás. Podle toho to vypadalo pak i v zápase, hráči nabuzení tak, jako by byli zfetovaní, některé zákroky vypadaly hrůzostrašně a já smekám před našima klukama, že to ustáli bez újmy na zdraví. Zdejší umělka je menších rozměrů, snáze se tu brání než na velkém hřišti, kde je mezi obránci více místa a někdy je problém to dobíhat. O to složitější to je ale při standardních situacích, kdy prakticky každý balon končí ve vápně, a aut je vpodstatě roh."

Záložník SK Strakonice 1908 Milan Glazunov „Věděli jsme, že nás čeká dobrý, sehraný protivník. Náš kádr se obměnil, odešli zku­šení hráči a máme mladý mančaft, ale sehráváme se. Hráli jsme na brejky, což nám vyšlo, a bod z Domažlic je zlatý. Na přírodní trávě chce hrát každý, ale my jsme na trávě letos zatím ještě nehráli, proto jsme preferovali umělku. Já hrál za Sousedovice okresní přebor, dá­val jsem docela dost gólů a postoupili jsme do I. B třídy. Strakonice mě chtěly už dříve, ale nejprve se musely kluby dohodnout. Ve Stra­konicích jsem zatím na měsíc na hostování, minule jsem dával v Be­nešově vítězný gól, dneska dva, je to o štěstí."   (tau, poj)

Takto vypadalo travnaté hřiště na Jiskře těsně před zápasem se Strakonicemi: