11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Křimice dokázaly domažlické "béčko" doma porazit

V sedmnáctém kole hostila v neděli 20. března domažlická rezerva - dosavadní lídr tabulky 1. A třídy, dvanácté mužstvo tabulky - Sokol Křimice. Domácí trenéři postrádali pro tento duel k dlouhodobě zraněnému Jakubu Ferrovi ještě obránce Michala Pavlíčka a "hnací motor hry," záložníka Martina Vísnera. Z divizního áčka byl k dispozici Patrik Hulina, kterého funkcionáři Jiskry v pátek vykoupili z FK Holýšov a on se stal kmenovým hráčem Jiskry.

V kádru Křimic působí od jara bývalý ligový hráč a majitel SK Strakonice Michal Káník, ale ten do Domažlic nedorazil, protože se prý na tento duel necítil, což potvrdil brankář Křimic Václav Hinterholzinger. V utkání opět nastoupil nestárnoucí velký Jiskrák Libor Bočan.

Jiskra Domažlice B – Sokol Křimice 0:1 (0:0)

Po úvodním hvizdu rozhodčího Jana Lega, který celé utkání velmi dobře řídil, se do prvního zakončení dostal v 7. minutě domažlický obránce Josef Rojt, ale střílel nad branku Hinterholzingera. Po chvilce opět střílel Jan Mašek a brankář Křimic si s jeho střelou poradil. Minutu na to zahrozili hosté - to Josef Kovačič, (syn bývalého hráče Škody Plzeň), nacentroval z pravé strany před branku a tísněný Martin Škoda z malého vápna překopl branku Martina Mlezivy. Hosté se opět dostali do zakončení v jedenácté minutě když Vladislav Gren našel pasem z levé strany nabíhajícího Kováče a ten pálil do Mlezivy. Domažličtí zahrozili o dvě minuty později, když Patrik Hulina po levé straně zatáhl balon a Martin Kubica ve výskoku přestřelil branku. Podobnou akci viděli diváci i v sedmnácté minutěm, když opět Hulina zatáhl balón a našel naběhnutého Jiřího Hartla, který míč před gólmanem lehce tečoval, ale změnu skóre to nepřineslo. Tři minuty nato zahrával Jaroslav Krakeš trestný kop z levé strany - brankář jej vyrazil a z následnou dorážku Hartla opět výborný Hinterholzinger kryl. Velkou šanci na vedoucí branku měla Jiskra ve 24. minutě, když opět Krakeš zahrával trestný kop, míč brankáři vypadl - nejprve střílel Kubica a následně Mašek a brankář musel vyrážet střelu na roh. Jiskra byla "na koni." O dvě minuty později vysunul Hartl po levé straně Kubicu, ten okamžitě našel před bránou nabíhajícího Maška, jemuž střelu brankář chytil. Do závěru poločasu si Jiskra vytvořila dvě šance ale skoré zůstalo 0:0.

Ve druhém poločasu se obraz hry nezměnil domácí měli více ze hry, ale hodně je trápila špatná koncovka. O osudu zápasu, jak se později ukázalo, rozhodla 52. minuta. Před brankou Mlezivy vznikl obrovský závar, na jehož konci po třech střelách mířil přesně Josef Kovačič - 0:1. Domácí vrhli vše do útoku, ale hostující brankář Hinterholzinger buď skvěle chytal nebo měl velkou dávku štěstí, když vyrazil v 75. minutě umístěnou střelu Huliny. Hosté se tak radovali z cenných bodů, které jim pomůžou zachránit soutěž. Pro domácí to byla druhá porážka v tomto ročníku 1. A třídy. V tabulce stále drží první místo se 41 bodem - čtyři body před druhými FK Horažďovicemi se 37 body, svým dalším soupeřem v sobotu 26. března od 15.00 hodin na stadionu v Horažďovicích.

Sestava Jiskry Domažlice: Martin Mleziva - Josef Rojt, Lukáš Neumann, Lukáš Waldmann, Karel Strejc (65. Libor Bočan) - Jaroslav Krakeš (67. Martin Čadek), Vojtěch Hošek, Patrik Hulina, Martin Kubica (61. Jakub Brichcín) - Jiří Hartl, Jan Mašek. Trenéři: Ivan Rybár, Vladimír Brichcín.

Sestava Sokola Křimice: Václav Hinterholzinger - Jan Šváb (88. Petr Housar), Václav Hajajs, Matěj Brousil, Vladislav Gren, Josef Volena, Lukáš Kidlíček, Martin Škoda, Jan Zapoměl, Josef Kovačič, Václav Kuneš (90. Filip Šváb). Vedoucí mužstva:Tomáš Kroupa

Rozhodčí: Jan Lego - Jakub Hodek - Ladislav Szikzsay.

Delegát: Josef Blaheta

Diváků: 150, ŽK:1:1