15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

V Domažlicích viděli diváci osm branek

Na městském stadionu Střelnice byla správci stadionu vzorně připravena hlavní travnatá hrací plocha a za slunečného počasí měla vypuknout fotbalová bitva lídra tabulky divizní skupiny A Jiskry Domažlice a druhých SK Strakonice 1908. Bohužel pro fotbal, hosté využili práva nesouhlasit z náhradní plochou, kterou v tomto případě byla  travnatá plocha. Proto hráči nastoupili na umělou trávu menších rozměrů, což více vyhovovalo hostům. Zápas nabídl osmi stovkám diváků brankové hody a fotbal, kde bylo vidět hodně osobních soubojů. Domácí byli kompletní, hostům chyběli dvě opory Patrik Káník a exligista Martin Vozábal a proto hostující trenéři určili taktiku vycházet se zabezpečené obrany a vyrážet k nebezpečným brejkům, které se jim dařilo využívat skoro na 100%.

JISKRA DOMAŽLICE -  SK STRAKONICE 1908  4:4 (1:2)

Po úvodním hvizdu českobudějovického sudího Michala Klátila oba týmy začaly opatrně. První trestný kop měli hosté, ale Petr Listopad mířil nad branku. V deváté minutě po přetaženém rohu Luďka Leitla na Milana Brauna, který přihrál na zadní tyč na naběhnutého Jakuba Strejce a ten dorazil balón za záda Strakonického brankáře Jaroslava Rojíka. Postraní rozhodčí Vladimír Pastyřík ml. ohlásil hlavnímu Strejcovo hraní rukou a diváci nespokojeně  bouřili, protože to asi viděl pouze postraní rozhodčí. Čtyři minuty na to opět po rohu Leitla hlavičkoval Jakub Strejc do břevna. O chvilku později nacentroval míč Jiří Bárta před branku hostů, kde nejprve střílel agilní Strejc a potom dorážel Marek Bauer, ale jeho střelu zadáci odvrátili na roh. Po rohu Leitla zakončoval hlavou Jiří Šámal. Na druhé straně střílel vedle pravé tyče Petr Kotrba. V 19. minutě zahrával  hostující Josef Šimůnek trestný  kop z pravé strany, balon gólman Lukáš Frei nedůrazně vyrazil a míč Milan Glazunov uklidil za jeho záda k pravé tyči branky - 0:1. Za čtyři minuty vyrobil domácí kapitán Michal Tesař špatnou rozehrávku a hosté ji potrestali rychlým výpadem na jehož konci střílel pod vybíhajícího Freie Jakub Říský po přihrávce Horejše a Glazunova - 0:2. Za tři minuty zahrával Leitl roh, míč propadl až na malé vápno kde jej "uklidil" za bezmocného Rojíka Milan Braun - 1:2. Poslední střelou v prvním poločase se prezentoval Pavel Cihlář po přihrávce Šámala, ale míč skončil vedle levé tyče a o chvilku později hlavičkoval  Braun po centru Cihláře opět vedle pravé tyče.

Do druhého poločasu vstoupili domácí s cílem vyrovnat jednogólové manko z prvního poločasu. Ve 46. minutě sklepl míč Bárta Braunovi, ale s jeho skákavou střelou si Rojík poradil. Na druhé straně si Frei poradil s výpadem Glazunova. Ve 49. minutě po centru Leitla střílel Lukáš Bezděk vedle pravé tyče, ale pomezní rozhodčí Jiří Pečenka odmával ofsajd. Aktivita domácích narůstala - v 52. minutě Braun přenesl balón na pravou stranu na  Leitla a ten pohotovou střelou mířil vedle pravé tyče strakonické svatyně. Nedáš - dostaneš toto pravidlo opět platilo v tomto zápase. V 56. minutě se po rychlém brejku po levé straně probili Kotrba - František Bambule, ten přihrál Glazunovovi, který chladnokrevně skóroval k levé tyči branky Freie - 1:3. V těchto fázích  zápasu se nehrál pohledný fotbal.  V 66. minutě střílel po přihrání Říšského Horejš z hranice šestnáctky nad domácí branku. V bodový zisk domácích v těchto chvílích věřil málokdo! V 73. minutě se po levé straně protáhl Bárta až do vápna, kde ho fauloval Horejš a rozhodčí nařídil pokutový kop, který bezpečně proměnil Braun - 2:3. Vypadalo to na vyrovnání, ale opak byl pravdou. V 76. minutě opět rychlý výpad po levé straně po ose Šimánek – Benedikt, který vystřelil střelu zblokoval Bauer, následnou střelou tentýž hostující hráč trefil ruku Juraje Donka a kopala se penalta, při které Frei vystihl Jiřímu Peroutkovi směr, ale byl krátký - 2:4. O tři minuty později zahrávali domácí trestný kop z hranice šestnáctky, po faulu na nebojácného Brauna. K míči se postavilo několik hráčů a na konec Bauer umístěnou střelou k pravé tyči snížil na slibných 3:4 z pohledu Jiskry. Drama vrcholilo Jiskra vrhla všechno do útoku. Domácí si vytvořili několik velkých závarů před brankou Rojíka, ten se ale několikrát vyznamenal pohotovými zákroky po střele Brauna a hlavičce Strejce. Zaslouženého vyrovnání se domácí dočkali v 87. minutě kdy po jednom se standartních  kopů se míč dostal k Tomáši Bahledovi, ten tvrdou nekompromisní střelou překonal Rojíka a rozjásal početné davy fanoušků na stadionu - 4:4.

Sestava Jiskra Domažlice: Lukáš Frei - Jakub Strejc, Marek Bauer, Michal Tesař, Pavel Cihlář - Luděk Leit (82. Patrik Hulina), Milan Braun, Jiří Šámal, Petr Mužík (75. Juraj Donko), Jiří Bárta - Lukáš Bezděk (61. Tomáš Bahleda). Trenéři: Zdeněk Michálek, Pavel Wolf, Erhard Breu.

SK Strakonice 1908: Jaroslav Rojík - Petr Listopad, Stanislav Legdan, Jiří Peroutka, Josef Šimánek - Libor Horejš, Milan Glazunov, Jiří Benedikt, František Bambule, Petr Kotrba - Jakub Říský. Trenéři: František Barát a Karel Sládek.

Rozhodčí: Michal Klátil- Jiří Pečenka- Vladimír Pastyřík ml., Delegát: Václav Havránek, ŽK:4:4, Diváků: 780.