Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALDomažlice nestačily na Příbram B

V šestnáctém kole divizní skupiny A zajížděl v neděli dosavadní lídr tabulky Jiskra Domažlice na ,,umělku“ rezervy ligové FK Příbram. A mužstvo mělo za sebou sobotní ligovou výhru nad Slovanem Liberec 1:0 a rezerva se do té doby krčila na nelichotivém 12. místě tabulky. Proto se příbramští funkcionáři rozhodli posílit Béčko a nešetřili. Poslali na hřiště plných deset hráčů z ligového kádru trenéra Nádvorníka.

  1. FK Příbram B – Jiskra Domažlice  3:1 (1:1)

Obě mužstva nastoupila na umělou trávu menších rozměrů. Domažličtí trenéři se museli obejít bez vyloučených sobotních hráčů Tomáše Györgyho a Jana Havlíčka, kteří v utkání rezervy s Luby dostali od velmi nepřesného rozhodčího Miroslava Kohouta červené karty, a proto nemohli nastoupit v tomto duelu.

Hned od počátku se domácí hráči tlačili před Lukáše Freie. V šesté minutě se do hlavičkového zakončení po rohovém kopu dostal příbramský záložník Claude Videgla. O čtyři minuty později vysunul Tomáš Wágner Milana Jurdíka a své umění musel předvést domažlický gólman Lukáš Frei, který nohama jeho pokus vyrazil. Ve čtrnácté minutě rozehrávali domácí trestný kop z levé strany Jiřím Marešem a hlavička Pavla Ricka skončila nad brankou. V 17. minutě další rychlý výpad do obrany hostů a střelu Wágnera opět Frei nohama vyrazil. Po dvaceti minutách většího tlaku domácích se osmělila Jiskra a Luděk Leitl střílel po přihrávce Lukáše Bezděka vedle Rondzikovy svatyně. O chvilku později přišel ostrý centr z levé strany od Jiřího Šámala a před dotírajícím Leitlem musel gólman Jakub Rondzik na dvakrát zasahovat. Do vedení šli hosté ve 28. minutě. Milan Braun vysunul Lukáše Bezděka, ten se prokličkoval obranou a obstřelil bezmocného brankáře Rondzika 0:1. Jiskra byla na koni. O šest minut později vyhrál Petr Mužík souboj, vysunul Jiřího Bártu, který jen těsně minul levou tyč branky Příbrami. Ve 40. minutě kombinovala Jiskra po ose Mužík – Leitl – Šámal – Bezděk a ten nastřelil ruku obránci. Z následného trestného kopu Mužíka hlavičkoval Milan Braun vedle pravé tyče domácí branky. Paradoxně v době tlaku Domažlic se po levé straně prosadil litevský záložník Marius Papšys a střelou na vzdálenější tyč překonal Freie - 1:1. Bylo to v době, kdy běžela 44. minuta!
V začátku druhého poločasu v 52. minutě předvedli domácí pěknou rychlou kombinační akci po ose Mareš - Jurdík, zakončoval agilní Wágner a Frei jeho střelu vyrazil na roh. Potrestání přišlo v 56. minutě, to Domažličtí nechali kombinovat Josefa Divíška s Martinem Ramešem. Ten pak osamocený před Freiem zvýšil na 2:1. O tři minuty později bohužel pro Domažlice nepotrestal Mužík minelu domácího kapitána Pavla Ricka. Trenéři Jiskry vsadili na ofenzivu a v 61. minutě poslali na hřiště Tomáše Bahledu a Juraje Donka, kteří vystřídali Leitla a Šámala. Domácí se stáhli a vyráželi k nebezpečným protiútokům, jako například v 66. minutě, kdy poslal krásný pas Josef Divíšek na nabíhajícího Jurdíka, ale ten nestačil zakončit. V závěru zápasu se Jiskra pokusila o vyrovnání, ale pokusy Juraje Donka a hlavně důrazná hlavička Marka Bauera, která o kousek minula břevno, na to nestačily. Pomyslný hřebíček do domažlické rakve zasadil Milan Jurdík, který si pomohl nedovoleným zákrokem na Marka Bauera, dostal  se přes něj, šel sám na domažlického brankáře a překonal ho střelou do levého dolního rohu na konečných 3:1.

Sestava Jiskra Domažlice: Lukáš Frei - Jakub Strejc, Michal Tesař, Marek Bauer,Pavel Cihlář - Luděk Leitl (61. Tomáš Bahleda), Petr Mužík, Milan Braun, Jiří Šámal ( 61. Juraj Donko), Jiří Bárta – LukášBezděk (78. Kamil Staněk). Trenéři: Zdeněk Michálek, Pavel Wolf, Erhard Breu.

1.FK Příbram: Jakub Rondzik - Jan Doležal, Pavel Ricka, Jan Kvída, Josef Divíšek - Jiří Mareš (86.Ladislav Zikán), Claude Videgla, Martin Krameš (83.Tomáš Šorna), Marius Papšys (59.Vlastimil Ševr) - Tomáš Wágner, Milan Jurdík. Trenér: Václav Černý

Rozhodčí: Petr Blažej –Josef Svoboda-Miloslav Pospíšil

Delegát ČMFS: Vladimír Bláha, Diváků 100

Jiří Pojar 

Detail [›]
1. FK Příbram B - J. ...
Detail [›]
1. FK Příbram B - J. ...
Detail [›]
1. FK Příbram B - J. ...