11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Domažlická rezerva zvítězila v Lubech

Premierové utkání v jarní části soutěže mají za sebou fotbalisté Jiskry Domažlice B (první místo  v tabulce) ti se v rámci 16. kola 1. A třídy Plzeňského kraje v sobotu 12. března 2011 představili na trávníku dévátého  celku tabulky - Startu VD Luby. Hostující trenéři mohli počítat v základní sestavě s gólmanem Lukášem Freiem a útočníky Tomášem Györgym a Janem Havlíčkem se širšího divizního kádru  A mužstva.

VD Start Luby – Jiskra Domažlice B  0:2 (0:2)

Do utkání vstoupili aktivněji hosté, kteří  zahrávali trestný kop po faulu na Martina Vísnera Jaroslavem Krakešem, jehož pokus vyrazil brankář Lub Jan Kalaš a před dotírajícím Lukášem Neumannem odvrátili domácí zadáci na roh. Po rohu Tomáše Györgyho hlavičku Josefa Rojta domácí zadáci zblokovali. O minutu později se domažlický útočník Jiří Hartl dostal k odraženému míči a  jeho střelu k levé tyči Kalaš  s námahou vyrazil na roh. V páté minutě se po zásluze ujali vedení Domažlice. Po rohu Györgyho, prodloužil hlavou Rojt na nabíhajícího Neumanna a ten střelou  překonal Kalaše 0:1. Domácí přitvrdili hru a v 6. minutě nevybíravý zákrok Karla Šlechty na Krakeše potrestal hlavní sudí pouze žlutou kartou. Jikra byla stále aktivní, měla rychlejší start na balón a lépe kombinovala. V dalších minutách utkání se do zakončení dostal György a na druhé straně vyrážel Frei v 18. minutě trestný kop s 25 metrů Josefa Javorského a následná střela Oldřicha Juřiny skončila vysoko nad brankou hostů. Ve 20. minutě zahrával agilní György trestný kop po faulu na něj, nabíhající Jiří Hartl těsně před brankářem tečoval a na ukazateli skoré svítilo 0:2. O pět minut později opět spolupráce György – Hartl a hlavička nad branku. Na druhé straně zahrával z 23. metrů Šlechta trestný kop a Frei musel jeho umístěnou střelu k pravé tyči vyrážet na roh. Po rohu domácích hlavičkoval Javorský a zadáci mu jeho pokus zblokovali. Pěknou rychlou akci dvěma stovkám přítomných diváků  předvedli hosté ve 38. minutě. Po ose György – Mašek - Hartl a ten ve vyložené šanci přestřelil branku. V závěru poločasu se do šance dostal Hartl a náznak šance Kostolanského zlikvidoval Frei včastým vyběhnutím.

V úvodu druhého poločasu začal ,,úřadovat“ hlavní rozhodčí Miroslav Kohout, který nejprve v 48. minutě poslal pod sprchy po druhé žluté kartě a následné červené Tomáše Györgyho. Do šance se v zápětí dostal Miroslav Šůs, ale včastným vyběhnutím mu ji Frei zmařil. V 55. minutě byl vyloučen domažlický  Jan Havlíček. Domažlice se v devíti hráčích  zatáhly, ale bezzubí, těžkonozí  domácí se do velké příležitosti nedostali. Vyloučení se ,,dočkali“ i domácí - v 66. minutě byl po faulu na Jana Maška vyloučen Martin Vejskal. Hosté si závěr utkání s přehledem pohlídali, po zásluze si připsali tři body. Mají na prvním místě  41 bodů, při skóre 35:7 a prozatímní  osmibodový náskok před druhými SK Klatovy, kteří v době psaní článku měli zápas s Mýtem před sebou. Po utkání podali hosté námitku do zápisu o utkání  a rozhodnout  bude muset DK a KR  PKFS. V dalších výsledcích 16. kola 1. A třídy poněkud překvapivě prohrál třetí TJ FC  Chotíkov doma s FK Nepomuk 1:2, Křimice - Strážov 1:0, Chlumčany – Nýřany 2:1.

Sestava Jiskra Domažlice: Lukáš Frei - Lukáš Waldmann, Michal Pavlíček (86. Vojtěch Hošek), Lukáš Neumann, Josef Rojt - Jaroslav Krakeš (79. Karel Strejc), Martin Vísner, Jan Mašek (68. Martin Kubica), Tomáš György - Jiří Hartl, Jan Havlíček. Trenéři. Ivan Rybár, Vladimír Brichcín.

VD Start Luby: Jan Kalaš - Václav Turner, Karel Křížek, Josef Javorský, Přemysl Voráček(46. Zdeněk Hradecký) - Martin Vejskal, Oldřich Juřina, Pavel Smolík (65. Radek Švec), Miroslav Šůs, Ondřej Kostolanský (46. Aleš Čížek), Karel Šlechta (79. Josef Voráček). Trenér: Karel Šnour

Rozhodčí: Miroslav Kohout-Václav Duda-Milan Kulhánek.

Delegát: Karel Kopřiva