Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALMichálek: Nasadili jsme si laťku!

Domažlice – Fotbalové Domažlice zažily skvostný podzim. Oba týmy Jiskry vévodí tabulkám a fanoušci proto věří, že alespoň jeden postup vyjde. Největší pozornost je v této souvislosti upřena na svěřence trenéra Zdeňka Michálka. 

Ten už se za své bohaté fotbalové praxe v pozici kouče lídra ocitl mnohokrát. „Vím, že podzim o postupujícím obvykle nerozhoduje. Zápasy na jaře jsou vypjatější. I utkání s týmy bojujícími o záchranu bývají nevyzpytatelná,“ vysvětluje třiašedesátiletý kouč.

Do jarního tažení za ČFL má k dispozici kompletní kádr, který překvapil a s 39 body vévodí tabulce. „Nasadili jsme si laťku vysoko, ale říkat, že by bylo lepší útočit ze druhého místa, by bylo alibistické. A to nemám rád,“ říká rezolutně. „Vím, co se od nás čeká, vědí to i hráči. Mužstvo zůstalo pohromadě, přesto bych uvítal ještě jednoho kvalitního obránce, protože nás čeká patnáct zápasů a nevěřím, že je odehrají všichni. Otázkou je zdravotní stav brankáře Mlezivy, který se zranil. K týmu přišli mladý a perspektivní gólman Lorenc, talentovaný György, otazník visí nad Hulinou, jehož návrat z Německa je v jednání,“ přibližuje kádr.
Divizního lídra v přípravě prověřil vedoucí celek první ligy Viktoria Plzeň a soupeři z německé landesligy, které v zimě našly na Střelnici komfortní azyl. „Většinu zápasů jsme odehráli doma, což není úplně ideální, také bych přípravu raději začal s lehčími soupeři a zakončil duelem s lídrem Gambrinus ligy. Ale byl to svátek pro hráče i diváky,“ vrací se Michálek k uplynulým týdnům. Celky z Německa s vytrvalými a důraznými hráči prověřily kondici jeho svěřenců, z nichž příležitost dostal každý. Stínem je jen zranění velezkušeného Jiřího Šámala, i když ten má být do začátku soutěže fit.

Ideální sestavu Michálek zatím neprozradí. Podzimní ´mistrák´ s rezervou Vlašimi i přípravný zápas proti Vilzingu ale naznačily, že Domažlice asi nebudou hrát s Bezděkem a Bahledou vedle sebe. Těm to spolu v útoku neklapalo.

Chodové většinu silných soupeřů uvítají na Střelnici. „Tak velká výhoda to není. Na druhou stranu se diváci, kteří v Domažlicích chodí v hojném počtu, mají na co těšit. Nesmíme však podcenit ani soupeře ze spodních pater tabulky. Třeba rezerva Příbrami je až třináctá, což jsem nečekal. Zrovna s ní přitom hrajeme první zápas a já mám obavy, aby se na nás nechtěli vytáhnout. Ale to musíme čekat od každého a na to je třeba hráče připravit hlavně psychicky. Chce to odvahu, jako v Sezimově Ústí, kde na nás nastoupilo deset hráčů prvního mužstva, přesto jsme vyhráli.“

Jiskra Domažlice

Brankáři: Martin Mleziva (88), Frei Lukáš (89), František Lorenc (89), Adam Bratanič (90) - dlouhodobé zranění. Obránci: Michal Tesař (80), Jakub Strejc (87), Pavel Cihlář (86), Marek Bauer (89), Michal Pavlíček (90), Jakub Ferra (90), Lukáš Waldmann (91). Záložníci: Jiří Šámal (72), Jiří Bárta (88), Petr Mužík (86), Juraj Donko (80), Milan Braun (86), Luděk Leitl (88), Tomáš György (91), Kamil Staněk (89), Patrik Hulina (89). Útočníci: Tomáš Bahleda (86), Lukáš Bezděk (90), Jiří Hartl (90), Jan Mašek (89), Jan Havlíček (91).

Přišli: Hostování – György (SK Klatovy 1898), Lorenc (Sokol Vrhaveč). Prodlouženo hostování – Staněk (Viktoria Plzeň), Cihlář (Sokol Mochtín). Přestup: Braun (FK Tachov), Mužík (VD Start Luby), Waldmann (SK Kdyně 1920), Hulina (v jednání FK Holýšov).

Odešli: Černý (přestup SSC Bolevec).

Trenér: Zdeněk Michálek, asistenti: Pavel Wolf a Edhardt Breu, vedoucí mužstva: Karel Trněný, masér: Stanislav Svoboda, lékař: MUDr. Libor Hlavsa, sportovní manažer: Jiří Pojar, sekretář: Zdeněk Tesař, ekonomové: Milan Mašl a Václav Dufek, skauting: Jiří Stříbrný, prezident: Jaroslav Ticháček.

Autor:
Václav Tauer