12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Doubravecký turnaj vyhrála Koloveč

Plzeň – Vítězem zimního fotbalového turnaje v Doubravce se stali borci divizní Kolovče, když v dramatickém finále zvítězili nad pořádající Doubravkou 2:1.

Senco Doubravka - Slavoj Koloveč 1:2 (1:1)

Finále turnaje mělo pikantní náboj, protože kromě toho, že se utkali dva rivalové z divize, hrají za Senco i tři hráči, kteří na podzim nastupovali za Slavoj Koloveč, záložník Petr Došlý,útočník Honza Pavlík a gólman Karel Míčka.

Hned v úvodu se k míči po centru doubraveckého hráče ze strany dostal domácí útočník a překonal Maka. Poté se Slavoj nevyvaroval několika chyb a domácí útočníci měli několik menších šancí, které pochytal Makó. Od 20. minuty hrál převážně Slavoj, který byl po celou dobu na polovině Doubravky a měl několik šancí. Tu největší měl Mour, který ze strany postupoval sám na gólmana Doubravky, ale svůj únik nevyřešil dobře. Vyrovnávací gól Slavoje padl ve 41. minutě, když Parláskův centr našel hlavu kapitána Radka Černého a ten s uklizením míče do horního rohu branky neměl problém. Slavoj první poločas hrál velmi dobře a od 20. minuty Doubravku jasně přehrával.
Do druhého poločasu šel Slavoj bez střídání. V 58. minutě Parlásek dobře vyslal Šperla a ten postupoval sám na gólmana, který ho neohrabaně zastavil a byla z toho penalta. Tu proměnil sám Šperl, když trefil pravý horní roh. Od 70. minuty Slavoj dost polevil, ale stále tu byly nějaké brejkové situace, které však hráči špatně řešili. I Doubravka měla velké šance. Jednou míč vykopával z brankové čáry Černý a podruhé domácí útočník netrefil prázdnou branku.

Po dobrém výkonu z 1. poločasu a poloviny 2. poločasu tak Slavoj získal pohár pro vítěze memoriálu Josefa Ibermajera.

Sestava Slavoje Koloveč: Makó, Došek, Duben, Černý, Milota, Mour, Parlásek, Vůjtěch, Baxa, Duchek, Šperl. Střídání: 80. min. Doležal za Moura, Šinál za Parláska

„Bylo to oboustranně velmi kvalitní utkání. My jsme byli fotbalovější, ale vyložené šance se rodily na obou stranách. Průběhu utkání by asi více slušela remíza, na naší stranu se však přiklonilo štěstí,“ hodnotil utkání kolovečský trenér Karel Krejčí.

Týden před zahájením mistrovských bojů se zdá být jeho hráčský kádr v pořádku. „Základní sestava byla kompletní a ze širšího kádru chyběli Černohorský, Kožíšek a Duchoň,“ uvedl kouč. Nováček zahajuje divizi v Táboře.

Doubravka sice ve finále výsledkově neuspěla, ale vůbec nepodala špatný výkon. „Měli jsme dobrý začátek a vstřelili jsme gól. Potom kluci však trochu polevili a soupeř nás zatlačil. Po přestávce jsme hráli dobře, měli i pěkné šance, které však zůstaly nevyužity,“ konstatoval Roman Vyleta, trenér Doubravky.

Plzeňský tým zahajuje divizi v sobotu doma s rezervou Vlašimi, a pokud se chce dostat z ohroženého pásma, měl by bodovat. V kádru jsou však některé zdravotní otazníky. „Chyběl Smíšek, který má problémy se zády, a v půli odstoupil David Novák kvůli potížím s kotníkem. Navíc v utkání chyběl Brož,“ nastínil doubravecký kouč stav.

Třetí místo v turnaji si vybojoval stodský Slavoj, když zvítězil nad Cerhovicemi 1:0. „Celých devadesát minut jsme měli velkou převahu, ale doslova jsme spalovali jednu šanci za druhou,“ lamentoval stodský sportovní manžer Václav Štefánek st.
Stodský nováček zahajuje Fincentrum krajský přebor domácím duelem s plzeňským Rapidem. „Dnes nám chyběli dva hráči,“ uvedl manažer.

V souboji dvou účastníků nejvyšší krajské soutěže porazil Chrást 3:1 Horní Břízu, ale kouč poraženého celku Václav Votípka tentokrát nebyl nespokojen. „Měli jsme s hráči delší pohovory a kádr už byl širší. Chyběli jen Janka, Paukner a Fedorco. Chrást byl lepší, ale jednou jsme inkasovali z penalty a jednou z trestného kopu. My jsme měli několikrát přečíslení, ale nedotáhli je ani jednou do konce,“ litoval.
Horní Bříza začíná přebor důležitým soubojem s plzeňským SK ZČE. „Chceme hrát na vlastním hřišti, které zatím vypadá velmi dobře,“ tvrdí Václav Votípka.
Stejně uvažuje i chrástecký prezident Luděk Vokoun. „Začínáme s Přešticemi a budeme hrát jen doma. Pokud to nepůjde, nikam na umělku se stěhovat nebudem a utkání odložíme.“ O víkendu zahajují ČFL, divize, Fincentrum krajský přebor a I. A třída.

Přípravný fotbal

Memoriál Josefa Ibermajera v Doubravce - utkání o 19. - 20. místo: Chotíkov - Měčín 5:1 (3:0, Purkart, Marek, Vacek, Schvarz, Břicháček – Prokeš), o 17. – 18. místo: Chrást - Horní Bříza 3:1 (0:1, Löwy, Vaigl z PK, Stružka – Křížek), o 15. – 16. místo: Zbůch - Bolevec 2:3 (2:1, Cvachouček, Schejbal – Šiml 2, Vítovec), o 13. - 14. místo: Příkosice - Křimice (ST 20.00), o 11. - 12. místo: Chlumčany - Rokycany (nehrálo se, Rokycany utkání odřekly), o 9. - 10. místo: Město Touškov - SK ZČE Plzeň 2:3 (1:1, Nosek, O. Karbusický – Beránek 2, Vohrna), o 7 - 8. místo: Přeštice - Hořovicko (nehrálo se, Hořovicko utkání odřeklo), o 5. – 6. místo: Vejprnice - Rapid Plzeň (skončilo po uzávěrce), o 3. – 4. místo: Stod - Cerhovice 1:0 (0:0, Košťál), finále: Doubravka - Koloveč 1:2 (1:1, Švec – Šperl, R. Černý), pořadí: 1. Koloveč, 2. Doubravka, 3. Stod, 4. Cerhovice.

Zimní turnaj Vyšehradu v Praze, o 3. - 4. místo: Vlašim B - Viktoria Plzeň B (PO 16.30).

Přátelsky: Tachov - Domažlice 1:1 (1:0, Kaše – Bauer).