14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Dynamo H. Týn porazilo Jiskru B a vyhrálo turnaj

Zimní turnaj O pohár předsedy VV TJ Dynamo H. Týn zná po sobotě vítěze. Je jím Dynamo A, které v repríze loňského finále opět porazilo rezervu divizní Jiskry. Generálka na květnové derby obou okresních zástupců v I. A třídě tak vyšla lépe domácím.

Dynamo HT A – Jiskra Domažlice B 2:1 (1:1)
Dynamu s nejlepším gólmanem turnaje Věnečkem chyběl z nových posil střelec Jakub Kokštejn, Jiskra přijela bez Hartla, za něhož pohár pro nejlepšího střelce letošního pohárového klání převzal Krakeš. Jiskra do boje nasadila Bahledu, Györgyho i Hulinu, kteří absolvovali přípravu s divizním ´áčkem´.
Úvod nabídl šance na obou stranách, domácí byli nebezpeční hlavně z rohových kopů, kdy se do zakončení v šestnátce dral hlavně Svoboda. Hosté postupem času získali převahu ve středu pole a rovněž několikrát zahrozili. Ve 14. minutě Bahleda v souboji s Kokštajnem udržel míč, patičkou přihrál Györgymu nabíhajícímu se z druhé vlny, který utekl zbylým obráncům a obstřelil Věnečka – 0:1. Poté se do ohrožení branky Dynama několikrát probíjel Bahleda, zakončit střelou z první zkusil i Krakeš. Ve 27. minutě Bahleda nastřelil Věnečka, ale k dorážce se nedostal, protože pomezní předtím zvedl praporek pro ofsajd. O pět minut později zahrozili domácí po pravé straně. Napoprvé neuspěli, repete už ale zvládla obrana Jiskry hůř a přízemní centr do šestnáctky z klubka neobsazených hráčů dorazil Rom – 1:1. Ve zbývajících minutách se vyznamenali oba gólmani, Lorenc si poradil s hlavičkou domácích po rohu, Bahledova střela šajtlí skončila vedle. Za zmínku už stojí jen sólo domažlického Huliny, jenž prošel přes dva protihráče, ale gól z jím vytvořené šance nepadl.

Úvod druhé půle vyšel lépe domácím. Rychlými vpády na polovinu Jiskry vynikal Šindelář, jehož Domažličané zastavovali často jen za cenu faulů a Dynamo pak hrozilo z trestných kopů. Hned první mohl skončit brankou, ale Lorenc vyrazil. Při další ´standardce´ Staroba prostřelil dvoučlennou zeď a Svoboda poslal domácí do vedení – 2:1. Odpověď mohla přijít vzápětí. György vyslal uličkou do šance Krakeše, ale akce byla zastavena pro ofsajd. V 65. minutě agilního Šindeláře nahradil Šperl. Poté byl stadion svědkem nesportovního chování, ale sudí zřejmě Rojtovo oplácení do ležícího Svobody neviděl. Poté zatrnulo fanouškům Jiskry, když se na polovině ocitl na zemi s bolestivou grimasou György. Zápas ale dohrál. O chvíli později vystihl špatnou rozehrávku Jiskry ve středu pole Svoboda, ale jeho přihrávku na nabíhajícího Roma vystihl Neumann. Jiskra v závěru otevřela hru, György se vysunul k Bahledovi, v záloze jej zastoupil obránce Waldmann. Vyrovnání už ale tyto změny nepřinesly. A když Lorenc daleko na výletě z branky s pomocí obránců zneškodnil šanci domácích, bylo to z posledního utkání před začátkem sezony obou aktérů vše.
„Domažlice s Bahledou v útoku byly kvalitní soupeř. Byla to dobrá generálka na jarní sezonu. Oproti podzimnímu mistráku jsme proměnili šance, i když možností jsme měli ještě víc. V první půli byli hosté lepší ve středu pole, byli rychlejší a důraznější, ale rozhodla zkušenost a klid v koncovce,“ uvedl k zápasu stoper Dynama Zdeněk Staroba.

Podle trenéra hostujícího celku Ivana Rybára snesla přísnější měřítko první polovina zápasu, kdy měla hra spád, ve druhé půli už nasazení nebylo takové. „Věděli jsme, že Dynamo se zkušenými hráči má nebezpečné standardní situace, což se v utkání potvrdilo,“ řekl Rybár a dodal: „V mistrovském utkání čekám od hráčů větší nasazení a věřím, že Dynamu na Střelnici porážku oplatíme.“