Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALDomažlice si poradily s Holýšovem

Čtrnáct dní zbývá do začátku jarních soutěží. Lídr divizní skupiny A - Domažlická Jiskra, hostila v sobotu 26. února 2011 v krásném mrazivém počasí sedmý celek tabulky Fincenrtrum plzeňského přeboru - FK Holýšov. Trenéři Jiskry nemohli počítat se zraněnými Martinem Mlezivou, Janem Maškem, Havlíčkem, Tomášem Bahledou a Patrikem Hulinou. V základní sestavě nastoupil Petr Mužík. Trenéru  hostů  Jiřímu Multrusovi st. chyběl stoper  Vladimír Lucák. Holýšovskou svatyni hájil v první půli Jan Čermák, který by měl přijít na hostování se Slavoje Stod.

      Jiskra Domažlice -  FK Holýšov   4:2  (0:0)

Úvod vyšel lépe domácím - po rozehraném rohovém kopu Luďka Leitla s Jiřím Bártou, ten našel centrem nabíhajícího Marka Bauera, který otevřel skoré utkání - 1:0. O chvilku později kombinoval Milan Braun s Jiřím Bártou, který střílel vedle levé tyče Čermákovy svatyně. Na druhé straně musel na dvakrát zasahovat domažlický gólman Lukáš Frei po ostrém centru Jiřího Multruse. O dvě minuty později zahrával Leitl rohový kop a hlavička Michala Tesaře mířila vedle levé tyče branky Holýšova. Ve dvacáté minutě zatáhl balon Leitl po pravé straně, nacentroval na levou stranu k Milanu Braunovi, jehož střela skočila opět vedle levé tyče. Za chvilku byl faulován Lukáš Bezděk a domažličtí předvedli divákům pěkný signál při rozehrání trestného kopu z levé strany, když se rozběhl Bárta a Petr Mužík střílel tvrdou střelou, kterou brankář Čermák vyboxoval. Vyrovnání přinesla 25. minuta. To se po centru z levé strany míč propadl mezi domažlickými obránci ke Zdeňkovi Benešovi, který se  prosadil střelou k pravé tyči - 1:1. Vzápětí domažličtí zahrávali trestný kop, ale Bauerovu hlavičku vyrazil Jan Čermák na břevno. Domažličtí se snažili kombinovat, hosté bránili a snažili se hrát na brejky. V zápětí kombinovali holýšovští Petr Jeniš s Otou Manowetzem jehož střelu domácí obránci zblokovali na roh. Ostrý roh Josefa Schambergera musel Frei boxovat. Ve 35. minutě se prezentoval hostující Manowetz hlavičkou, kterou Frei nadvakrát kryl. Ve 39. minutě si Frei poradil s trestným kopem Schambergera. Na druhé straně byl faulován Bárta a z 18. metrů rozehrál Mužík, míč se odrazil k Braunovi, který střílel vedle branky hostů.

Začátek druhé půle vyšel domácím, když přišel centr od Leitla a Mužík střelou do levého dolního rohu zvýšil na 2:1. Na 3:1 zvýšil Luděk Leitl po brejku. Za dvě minuty znovu Leitl dorážel na 4:1. O tři minuty nařídil rozhodčí Kopejtko penaltu po suboji ve vápně,  kterou bezpečně proměnil Pavel Trhlík 4:2. Na druhé straně se kopala penalta po faulu na Bártu, ale Petr Mužík mířil vedle levé tyče Čermákovy branky. Do konce utkání zakončovali dvakrát  Bauer  a Leitl a na druhé straně Hrádek ale  nebyli úspěšní.

Trenér Jiří Multrus: "Do Domažlic jsme jeli trošku s obavami. Přece jenom je patrný rozdíl oproti loňsku, kdy se nám s Jiskrou povedlo uhrát remízu. Bylo vidět že v prvním poločase pokud jsme stíhali fyzicky tak to z naší strany nebylo špatné. Domácí mohli dát čtyři góly my dva. Potom už tam byla znát převaha Domažlic. V druhém poločase, už nám docházely síly. Byla to kvalitní příprava a my jsme dali příležitost i mladším hráčům z lavičky."

Trenér Zdeněk Michálek k utkání řekl: "Do obou poločasů jsme vstoupili dobře. Prvních dvacet minut jsme předváděli fotbal na který šlo se dívat. Postupem času naše hra upadala. Dostali jsme zbytečné dvě branky, toho se na domácím hřišti musíme vyvarovat. Soupeř byl běhavý, kvalitní a povedlo se mu dát dohromady docela slušné mužstvo. Teď nás za týden čeká kvalitní generálka v Tachově, kde už se bude rýsovat základní sestava na první ostrý start v  Příbrami."

Sestava Jiskra Domažlice: Lukáš Frei - Jakub Strejc, Michal Tesař, Marek Bauer, Pavel Cihlář - Luděk Leitl, Petr Mužík,  Jiří Šámal (46. Kamil Staněk), Milan Braun (46. Tomáš György), Jiří Bárta - Lukáš Bezděk (46. Juraj Donko). Trenéři: Zdeněk Michálek, Pavel Wolf, Erhardt Breu.

Sestava FK Holýšov: Jan Čermák (46.Tomáš Marcel) - Jan Hamerník, Pavel Trhlík, Martin Lukáš, Josef Schamberger - Petr Jeniš,  Jan Procházka (75. Josef Kubina), Jiří Multrus, Zdeněk Beneš - Jakub Hrádek, Ota Manowetz (79. Michal Šimandl) a ( 65. Josef Vrba). Trenér:Jiří Multrus  st.

Rozhodčí: Václav Kopejtko - Radek Pajma - Pavel Pohančeník.

Jiří Pojar

Detail [›]
Domažlice-Holýšov 01
Detail [›]
Domažlice-Holýšov 02
Detail [›]
Domažlice-Holýšov 03
Detail [›]
Domažlice-Holýšov 04
Detail [›]
Domažlice-Holýšov 05
Detail [›]
Domažlice-Holýšov 06
Detail [›]
Domažlice-Holýšov 07
Detail [›]
Domažlice-Holýšov 08
Detail [›]
Domažlice-Holýšov 09
Detail [›]
Domažlice-Holýšov 10
Detail [›]
Domažlice-Holýšov 11
Detail [›]
Domažlice-Holýšov 12
Detail [›]
Domažlice-Holýšov 13
Detail [›]
Domažlice-Holýšov 14
Detail [›]
Domažlice-Holýšov 15
Detail [›]
Domažlice-Holýšov 16
Detail [›]
Domažlice-Holýšov 17
Detail [›]
Domažlice-Holýšov 18
Detail [›]
Domažlice-Holýšov 19
Detail [›]
Domažlice-Holýšov 20
Detail [›]
Domažlice-Holýšov 21
Detail [›]
Domažlice-Holýšov 22
Detail [›]
Domažlice-Holýšov 23