15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Leitl vstřelil dvě branky Rokycanům

V pátém přípravném utkání na jarní sezonu hostila v sobotu 19 .února Domažlická Jiskra na UMT v Domažlicích účastníka krajského přeboru - třetí tým tabulky FC Rokycany.
Domácí trenéři se museli obejít bez Jiřího Šámala, Petra Mužíka, Michala Tesaře, Tomáše Bahledy a Patrika Huliny. V brance se po vleklém zranění objevil domažlický brankář Martin Mleziva.

Jiskra Domažlice – FC Rokycany 2:0 (0:0)

Utkání se začalo hrát ve velmi slušném tempu. Do první šance se dostali domácí v deváté minutě, kdy zatáhl balon po pravé straně Luděk Leitl, nacentroval na nabíhajícího Milana Brauna a ten hlavou orazítkoval břevno rokycanského brankáře Jana Vilda. O deset minut později zahrával trestný kop Leitl a jeho střela minula levou tyč. O chvilku na to na druhé straně střílel taktéž s trestného kopu Rokycanský Jiří Šiška a napodobil Leitla. O dvě minuty později opět šance hostů - David Kubík střílel vedle pravé tyče branky Mlezivy. Ve 25. minutě předvedla rychlou akci Jiskra - Lukáš Bezděk zatáhl míč po pravé straně, našel Jiřího Bártu, ten přihrál na nabíhajícího Pavla Cihláře, jehož střelu reflexivně vyrazil Vild. 34. minuta přinesla další akci po autu Bezděka na Bártu a zakončoval Jan Havlíček, ale Vild mu jeho velkou šanci chytil.
Do druhé půle udělali domácí i hostující trenéři změny v sestavách. V úvodu poločasu začali domácí s velkým nasazením. Ve  47. minutě se do velké šance dostal Tomáš György, který se ocitl sám před Vildem, ale ten jej vychytal. V následujících třech minutách se pokoušeli překonat Vilda Leitl s Bezděkem, ale obránci jim střely zblokovali. Prvního zaslouženého gólu se diváci dočkali v 57. minutě. Kamil Staněk nacentroval z pravé strany, Leitl si zpracoval míč a ze vzduchu halfvolejem umístil střelu k levé tyči branky - 1:0. V 64. minutě si zasekl míč Bezděk, ale jeho střelu rokycanský gólman kryl. Domažlice zcela ovládly hru a hosté kondičně odpadli. Domácí si  vytvořili si několik šancí například Leitl a Bárta. Hosty držel vynikající brankář Jan Vild. Tečku za utkáním obstaral výborně hrající Luděk Leitl, který po Bezděkově centru z levé strany pečetil konečný výsledek - 2:0.

Sestava Jiskry Domažlice: Martin Mleziva (46. František Lorenc) - Jakub Strejc, Marek Bauer, Lukáš Waldmann, Pavel Cihlář (46.Juraj Donko) - Jiří Bárta, Jan Havlíček, Kamil Staněk, Milan Braun, Luděk Leitl - Lukáš Bezděk.

Řekli po utkání prezident Jiskry Jaroslav Ticháček:"Myslím si , že to bylo kvalitní přípravné utkání. Naši hráči začali trochu vlažně, nehráli jsme agresivně. Soupeř dobře držel balón kombinoval. Měl jednu velkou šanci, kterou David Kubík neproměnil. Naši hráči si vytvořili tři šance při jedné se nám povedlo nastřelit břevno. Ve druhém poločase bylo vidět že je tam patrný rozdíl třídy. Nejsem spokojen s využívání brankových příležitostí, protože jsme si vytvořili osm jasných gólovek a vstřelili jenom dvě branky."

Trenér Domažlic Zdeněk Michálek: "Dneska jsme do zápasu vstoupili vlažně. Nebylo na nás vidět takové úsilí a chuť po vítězství jak bych si představoval. Přesto jsme si vytvořili tři 100% brankové příležitosti a soupeř jednu. Ve druhé půli jsme měli větší úsilí a větší zájem zvítězit. Myslím si že výsledek 2:0 je spravedlivý. Rokycany předvedly dobrý výkon. Stále se potýkáme z marodkou a byl už bych moc rád, abychom mohli vykrystalizovat základní jedenáctku na první mistrovský zápas v Příbrami. Soupeř, se kterým jsme hráli, nás nenutil k obranné činnosti a v úvodních dvou mistrovských zápasech v Příbrami a se Strakonicemi doma budeme muset dobře organizovat defenzivní činnost."

Trenér FC Rokycany Pavel Aubrecht: "My jsme měli před začátkem zápasu problémi se složením mužstva. Na zápas do Domažlic jsme se těšili, ale řešili jsme to, že nám hrál A i B tým v jeden čas. Odehráli jsme velice slušný první poločas, kdy jsme byli domácím více než vyrovnaným soupeřem. Vytvořili si jednu šanci, kterou jsme měli po brejku proměnit, ale i Domažlice měly šance. V druhém poločase už to bylo z naší strany rozhárané prostřídali jsme. Nedokázali jsme dát balón na zem a začala se projevovat herní kvalita na straně Domažlic. Branky které padly byly po našich hrubých chybách.  Myslím si že jsme nezanechali špatný dojem.