10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

I přes výhru trápí fotbalisty Strakonic ofenziva

Strakonice - Druhé vítězství v přípravě uhráli v pátek 11. února fotbalisté Strakonic. Na umělce na Sídlišti si poradili s mladíky z 1. FK Příbram B 2:1 (0:0).

Miloš Vrátný

Zápas připomínal spíše boj. Hrálo se prakticky bez šancí, a to na obou stranách. Domácí byli nakonec šťastnější.

V 8. minutě byl v dobré pozici hostující Krejčí, ale střela z vápna po zemi mířila jen do brankáře Kučery. Strakoničtí v první dvacetiminutovce zahrozili jen dvakrát z rohů. Jinak se hrálo spíše mezi vápny, ofenziva byla slabší stránkou obou celků. Ve 28. minutě hlavičkoval těsně mimo Patrik Káník, ve 39. minutě pak příbramského strážce branky lehce vylekala skákavá střela z dálky.

Skóre se poprvé změnilo v 54. minutě, kdy byl faulován ve vápně Káník a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Peroutka – 1:0. O necelých deset minut později se do další dobré šance opět dostal příbramský Krejčí, ale střílel jen do Kučery. V 73. minutě se po kombinační akci dočkali Středočeši vyrovnání, ve vápně se dostal k zakončení Ševr a mířil přesně. V 83. minutě rozhodl o strakonické výhře Listopad z přímého kopu.

Karel Sládek, asistent trenéra: „Byl to spíše boj než fotbal, utkání příliš krásy nenabídlo. Bylo to více o soubojích a o osobní statečnosti v nich. Narazili jsme na běhavého, agresivního soupeře, a to nám trochu dělalo problémy. Nedostávali jsme se moc do hry. Na druhou stranu jsme si zase vyzkoušeli jiný způsob hry. Projevilo se také, že nám chyběl Martin Vozábal. Nefungovalo nám přidržení balonu, hra neměla řád. Bohužel máme dalšího zraněného, František Bambule ještě v prvním poločase odstoupil pro výron kotníku. Naším problémem je útok, tam to není ono. Potřebujeme někoho, kdo podrží míč a připraví ho pro záložníky, kteří si budou nabíhat.“

Sestava: Kučera – Horejš, Legdan (46. Hajdušek), Peroutka, Šimánek – Kotrba (46. Listopad), Benedikt, Glazunov (46. Křiváček), Káník – Bambule (30. K. Cibulka) – Košík (46. Říský).