12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Karel Strejc vstřelil proti Raubgatenu hattrick

Karel Strejc se na hrotu útoku blýskl hattrickem. Po roce a půl se na trávníku opět objevil talentovaný obránce Lukáš Zlámal, který nastoupil po těžkém zranění!

V pátek v 11. února v  18.00 hodin nastoupila rezerva Domažlické Jiskry proti účastníku německé  betzesoberligy SSV Raubgaten, který je předměstím Stuttgartu a je v nedalekém německém  Neurkichenu na soustředění před blížící se jarní fotbalovou sezónou. Němečtí soupeři proto rádi využili možnosti, se utkat s lídrem 1. A třídy Plzeňského kraje.

Jiskra Domažlice B – SSV Raubgaten   4:2 (0:2)

Domácí trenér Ivan Rybár využil možnosti kvůli zraněním a nemocným doplnění kádru o tři talentované dorostence Tomáše Leška Jiřího Jurka a Tomáše Čadka.

Hned v úvodu zápasu se ve 13. minutě prezentoval individuální akcí útočník Jiří Hartl, ale střílel vedle branky Raubgatenu. Na druhé straně se však měnilo skoré - to hosté využili zaváhání domácích a bylo to 0:1. Tento moment Jiskru nepoučil. Přišla 25. minuta, když hosté předvedli rychlý výpad do rozhozené domácí obrany a po centru z pravé strany hostující útočník propálil Brankáře Lukáše Freie - 0:2. Domácí se nevzdávali a ve 32. minutě musel hostující obránce na poslední chvíli zachraňovat před přesnou křížnou přihrávkou Jiřího Hartla na nabíhajícího Jaroslava Krakeše.
Vstup do úvodu druhé půle měla Jiskra parádní. Ve 47. minutě se k odraženému míči v šestnáctce dostal Karel Strejc a propálil vše co mu stálo v cestě - 1:2. O tři minuty později se ve stejné situaci ocitl opět Karel Strejc a německý gólman musel smutně lovit se své sítě míč podruhé - 2:2. Poté se hra přitvrdila. Po jednom se střetů zahrávali  Domažlice trestný kop Karlem Strejcem z pravé strany a balón, aniž by ho někdo tečoval, doputoval potřetí za záda německého brankáře - 3:2. Po tomto gólu se hra vyrovnala. Závěr zápasu ale patřil domácím a Jiří Hartl upravil na konečných 4:2.

Domácí trenér Ivan Rybár po zápase řekl: "Utkání bylo z obou stran  hodně vyhecované, rychlé a tvrdé. Raubgaten nás překvapil typickým německým fotbalem, to znamená velký důraz a enormní nasazení a po zásluze vedl v poločase 0:2. Ve druhé půli se nám povedlo během tří minut vyrovnat na 2:2 což soupeře zlomilo.  Musím říct že to bylo pro nás výborné utkání, s kvalitním soupeřem. Pozitivně musím hodnotit výkon tří dorosteneckých hráčů Jurka, Leška a Čadka, které využiji i při utkání na turnaji v Horšovském Týně, proti rezervě Slavoje Koloveč."

Sestava Jiskry Domažlice B: Lukáš Frei - Josef Rojt, Lukáš Neumann, Jiří Jurko, Tomáš Lešek (46.Víťa Kohout) - Jaroslav Krakeš, Radek Paluch, Lukáš Waldmann (46. Tomáš Čadek), Vojtěch Hošek - Karel Strejc (80. Lukáš Zlámal), Jiří Hartl. Trenér: Ivan Rybár.

Rozhodčí: Ferdinand Forro.