12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Tesař vstřelil proti Viktorii dvě branky

Za měsíc a tři dny začne jarní část divizní skupiny A. Lídr tabulky Jiskra Domažlice nastoupil ve středu 9. února 2011 v k dalšímu, již pátému přípravnému zápasu. Za soupeře měl aktuálně jedenáctý tým České spořitelny 1. ligy staršího dorostu Viktorii Plzeň. V dresu Viktorky se na postu pravé zálohy objevil i talentovaný odchovanec Startu Bělá nad Radbuzou a Jiskry Domažlice Pavel Jarina reprezentant ČR do 17 let. Domažlicím chyběli: Martin Mleziva, Marek Bauer, Jiří Šámal, Kamil Staněk, Jan Havlíček, Petr Mužík, Tomášové György a Bahleda - buďto z důvodu zranění nebo byli nemocní.

Do utkání vstoupil lépe hosté,  kteří se ujali vedení po rychlém zakončení útočníka Matěje Končala 0:1. Domažlice rychle odpověděly -  Luděk Leitl zahrával z pravé strany rohový kop, Juraj Donko pohotově prodloužil míč na gólmana Václava Bouzka,  kterého to viditelně zaskočilo a důrazný Michal Tesař dorazil na 1:1. Utkání nabídlo přítomným 40 divákům (zápas se odehrával v době přímého přenosu České televize z duelu Chorvatsko- Česko) velmi rychlý a kombinační fotbal. Nejprve znovu Končal přestřelil branku a to samé provedl na druhé straně Jiří Bárta. V 19. minutě předvedli mladíci z Plzně rychlou akci. Martin Hrubý s Pavlem Jarinou nebezpečně zahrozili, ale domácí podržel včastným vyběhnutím Lukáš Frei. O minutu později to bylo 2:1, když se opět po rohu Leitla na dvakrát  prosadil Tesař. Další pěknou akcí se domácí prezentovali o tři minuty později - Lukáš Bezděk našel Luďka  Leitla, ten posunul míč na  Jana Maška, který opět vrátil Bezděkovi, ale s nedůraznou střelou brankáře Bouzka nepřekvapil. Plzeň zahrávala agilním Končalem v 28. minutě z levé strany trestný kop a Frei jej musel vyrážet na roh. Vyrovnání se Viktorka zaslouženě dočkala ve 30. minutě, kdy se  po rychlém výpadu trefil Jaroslav Filinger - 2:2. Ve 40. minutě střílel z 25. metrů nebezpečně Jan Mašek a jeho střelu brankář vyrážel na levou tyč. Viktorka mohla jít do vedení ve 45. minutě - Matěj Kyndl střílel a Frei mu jeho střelu vyrazil a další zakončení vykopával Pavel Cihlář ven z branky. Do druhého poločasu hosté vystřídali - trenéři Viktorie Jiří Kohout a Radek Schveinert vyměnili hned  tři hráče a v úvodu se prezentovala Viktorka střelou Martina Hoffmanna. V 63. minutě se blýskl krásnou robinsonádou domažlický brankář František Lorenc, který vyrazil přesně umístěnou Hoffmannovu střelu ze 17 metrů  k pravé tyči. V 70. minutě se do vedení dostali hosté když Lukáš Waldmann nešťastně tečoval Hoffmannovu střelu - 2:3. Jiskra se nevzdávala a za pět minut to bylo 3:3. Luděk Leitl vysunul Jakuba Strejce, ten centrem našel nabíhajícího Juraje Donka, který skóroval umístěnou střelou z voleje do dolního rohu brankáře Aleše Mandouse. Dramatický závěr rozhodl hráč, který v zápase podal bojovný výkon. Milan Braun dalekonosným nákopem vyslal Lukáše Bezděka, na něj vyběhl gólman Aleš Mandous, ale domácí hráč jej přehodil a  domažličtí se tak mohli radovat s cenného vítězství 4:3.

Sestava Jiskra Domažlice: Lukáš Frei (46. František Lorenc) - Jakub Strejc, Michal Tesař, Milan Braun, Pavel Cihlář(46. Lukáš Waldmann) - Juraj Donko, Patrik Hulina, Jiří Bárta, Luděk Leitl - Jan Mašek (55. Jakub Ferra), Lukáš Bezděk. Trenéři: Zdeněk Michálek,Pavel Wolf a Erhard Breu.

Sestava Viktoria Plzeň: Václav Bouzek (46. Aleš Mandous) - Martin Hrubý, Michal Prais, Jakub Vaníček, Martin Kováč, Matěj Kyndl, David Kůžel, Jaroslav Filinger, Martin Hoffmann, Pavel Jarina, Matěj Končal. Střídali: Marek Chmeil, Miroslav Vrhel, Lukáš Libotovský. Trenéři: Jiří Kohout a Radek Schveinert.