12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Domažlická Benfika vysoko porazila Sokol Mrákov

V neděli 23. ledna se v přátelském utkání střetli lídr 1.A třídy Jiskra Domažlice B proti účastníku a aktuálně dvanáctému celku 1.B třídy Sokolu Mrákov. V zápase byli domažličtí fotbalisté aktivnějším a lepším mužstvem a do sítě exdomažlických gólmanů Ondřeje Korby a Davida Jirátka v dresu Mrákova vstřelili čtyři respektivě tři branky.

Jiskra Domažlice- Sokol Mrákov 7:1 (4:0)

Do utkání vstoupila Jiskra náporem a ve čtvrté minutě skončila střela Jiřího Hartla vedle levé tyče mrákovské branky. O pět minut později našel přesný centr Hartla hlavu nabíhajícího Jana Maška, ale i ten těsně minul. První změnu skoré  přinesla desátá minuta, když se po centru Radka Palucha  prosadil  dorážkou k levé tyči Korbovy branky Víťa Kohout 1:0. Ve 14. minutě to bylo 2:0 - to se trefil Jan Mašek. V dalším průběhu poločasu se domácí snažili kombinovat, ale přitom zapomínali pozorně bránit a hosté vyráželi k nebezpečným brejkům, jako ve 26. minutě, kdy se na  Freie řítil mrákovský Pavel Konopík. Domažlický gólman mu ale jeho pokus vyrazil. Ve 33. minutě se trefil opět Kohout 3:0. Poločasové skoré završil svoji druhou brankou Jan Mašek na 4:0. Obraz hry se nezměnil ani ve druhém poločase a Jiskra se ještě třikrát brankově prosadila. V 62. minutě skóroval Jaroslav Krakeš, který po faulu v pokutovém území na  Martina Kubicu bezpečně překonal Jirátka v brance hostů. V 67. minutě završil svůj hattrick Víťa Kohout 6:0. V 78. minutě zvýšil na hrozivých 7:0 Martin Kubica. Čestný úspěch hostů zaznamenal 11 minut před koncem hostující Jan Dufek.

Trenér Ivan Rybár k utkání uvedl: "Bylo to naše první utkání v přípravě na novou sezónu mužstvo není rozehrané. Soupeře jsme předčili v rychlosti a fotbalovosti. Výsledek je pro nás zasloužený. Mrákov se dostal do šancí ve, kterých nás podržel Lukáš Frei a podařil se jim vstřelit do prázdné branky gól. Na druhou stranu jsme i my měli spoustu nevyužitých šancí. Na hřišti byl znát rozdíl mezi soupeři. Musím pochválit Víťu Kohouta, který nejen že vstřelil hatrrick ale odehrál povedené utkání a potvrdil že do mužstva patří. Má v sobě velký potenciál a záleží jenom na něm, jak začne pracovat a dál fotbalově růst. Každý trenér, když má takového hráče v mužstvu, tak je rád."
Jiskra příští týden startuje na zimním turnaji o pohár předsedy TJ Dynamo Horšovský Týn. V neděli 30. ledna 2011 od 10.00 hodin bude hrát na umělé trávě v Horšovském Týně proti rezervě místního Dynama.

Za Sokol Mrákov se k zápasu vyjádřil sekretář Petr Konop: "Zatím jsme jenom běhali. Dneska jsme poprvé s míčem a je to naše první utkání. Domažlice potvrdily roli favorita. Byl tady patrný rozdíl skoro dvou tříd, protože Domažlice vedou 1.A třídu a my hrajeme o záchranu v 1.B třídě. Zradila nás koncovka, protože jsme si vypracovali tři až čtyři šance. Konečný stav mohl být pro nás příznivější. ale musím uznat že i Jiskra měla několik šancí které nedala. Soupeř byl kvalitní a my jsme si zahráli i na kvalitním terénu."
Další přípravné utkání sehrají Mrákovští na konci února v Lubech proti místnímu Startu VD.

Sestava Jiskra Domažlice: Lukáš Frei- Josef Rojt, Lukáš Neumann, Michal Pavlíček, Karel Strejc- Radek Paluch, Martin Vísner,Vojtěch Hošek, Víťa Kohout- Jan Mašek, Jiří Hartl. Střídali: Jaroslav Krakeš, Martin Kubica Trenéři: Ivan Rybár a Pavel Červený

Sestava Sokola Mrákov: Ondřej Korba- Jan Hofman, Pavel Rybár, Martin Pivoňka,Jaroslav Němec-Jaroslav Stýskal, Jiří Vondra, Pavel Konopík, Tomáš Duffek- Jan Dufek, Jakub Mlynár. Trenér: Vladimír Duffek.  Střídali: David Jirátko, Jiří Zahrádka, Vojtěch Vojtko.