Kalendář

<< únor 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Novinky

Po 15. a 13. kole soutěží (podzim)

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALDotiko cup pro Sokol Mrákov

Sportovní hala v Domažlicích hostila v neděli 16. ledna od 8.00 hodin turnaj starších přípravek pro okresní mužstva ve fotbale 2000 a mladší Dotiko Cup, který pořádala Jiskra Domažlice. Klání se zúčastnila dvě domácí mužstva, Sokol Mrákov, Sokol Pocinovice, FK Staňkov a SK Kdyně 1920. Pořadatelé oslovili dvanáct mužstev, ale nakonec dorazila čtyři mužstva. Z vítězství se nakonec radovali hráči Sokola Mrákov, kteří získali jedenáct bodů s celkovým skoré 7:3. Druhé místo obsadila Jiskra Domažlice I, která získala osm bodů a skoré 10:2. Stejný bodový zisk získala na třetím místě Jiskra Domažlice II, ale měla horší skoré 3:2. Čtvrté místo patřilo FK Staňkov se sedmi body a skoré 1:2. Páté místo obsadili fotbalisté Sokola Pocinovice se ziskem šesti bodů a skoré 1:3. Na posledním šestém místě skončila SK Kdyně s pěti body skoré 2:12. Pořadatelé děkují majiteli firmy Dotiko s.r.o. a zároveň prezidentu Jiskry Domažlice Jaroslavu Ticháčkovi za sponzoring tohoto turnaje a předání cen mužstvům. Petrovi Sukovi, velkoobchod ovoce a zelenina, který dodal ovoce pro mužstva a dále Vladimíru Brichcínovi, který byl ředitelem turnaje.
"Turnaj byl velmi vyrovnaný a kromě dvou jednoznačných zápasů byla všechna utkání dramatická. O prvním místě rozhodlo derby mezi Jiskrami, když na penalty vyhrála Jiskra II a svým vítězstvím otevřela cestu k prvnímu místu Sokolu Mrákov. První místo pro Mrákov je vzhledem k průběhu turnaje zasloužené a je vidět, že se v Mrákově s mládežnickými celky pracuje velmi dobře", pochválil vítěze trenér pořádající Jiskry Antonín Vlček.
Trenér vítězného Sokola Mrákov Jiří Rojt zhodnotil turnaj takto: "Musím pochválit pořadatele za skvěle organizovaný turnaj. Musím se přiznat, že jsem nečekal, že budeme první. Mrzí mě prohra 3:1 s Jiskrou Domažlice II., ve které jsme udělali mnoho individuálních chyb a musíme se z toho poučit. Až na toto malé zaváhání jsme turnaj odehráli velmi dobře. Musím kluky pochválit. Uvidíme, jakého turnaje se dál zúčastníme, protože nás trápí nedostatek financí."

Domažlická Jiskra A se v sobotu 15. ledna zúčastnila kvalitně obsazeného turnaje starších přípravek ročníku 2000 a mladších, pořádaného Viktorií Plzeň v plzeňské hale Lokomotivy.  Na turnaji, který byl rozdělen do dvou skupin, startovala kromě pořádající Viktorie starší přípravky, družstvo mladších žákyň Viktorie, Baník Most a Sokolov, SK Klatovy 1898, okresní výběr Plzeň sever, Senco Doubravka, Motorlet Praha, Dynamo České Budějovice a Jiskra Domažlice. V prvním utkání nestačila Jiskra na Viktorii Plzeň, se kterou prohrála vysoko 0:7. V utkání domažličtí nestačili hlavně rychlostně. Ve druhém zápase  s výběrem okresu Plzeň sever remizovali 2:2, i když podle slov trenéra Antonína Vlčka byli lepším mužstvem. Ve třetím zápase prohráli 0:5 s Baníkem Most. Opět se projevila kvalita soupeře. Ve čtvrtém duelu na Jiskru čekal pražský Motorlet a prohra 1:3. Zápasu by více slušela remíza. Domažlice ve skupině obsadily z pěti mužstev čtvrté místo. Skupinu vyhrála Viktorka Plzeň před Baníkem Most a pražským Motorletem. Poslední skončil výběr okresu Plzeň sever. Dále se hrálo semifinále první dvě mužstva z každé skupiny. Další mužstva na třetím až pátém místě hrála proti soupeři z druhé skupiny.
Na Jiskru tak čekalo Senco Doubravka. V zápase vedla 1:0. Soupeř, ale skoré utkání otočil dvěmi pěknými brankami na konečných 1:2. "Nejde ani tak o výsledek tohoto kvalitně obsazeného turnaje. Pro nás je důležitá konfrontace se špičkou, to znamená s mužstvem jako Viktorie Plzeň, Baník Most atd. Moji svěřenci poznali, že musíme přidat v nasazení rychlosti kombinaci. Tento turnaj je zase posouvá dál a obohatí je o zkušenosti s vrcholovým fotbalem," okomentoval účinkování Jiskry Domažlice její trenér Antonín Vlček.

                                        Jiří Pojar