Kalendář

<< únor 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Novinky

Po 15. a 13. kole soutěží (podzim)

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALSenioři Jiskry v zemi komisaře Cataniho nezklamali !!!

Sobotní brzké ráno na parkovišti u hřiště na Střelnici, na místě odkud nesčetněkrát vyráželi domažličtí fotbalisté všech věkových kategorií k přetěžkým a mnohdy nelítostným bojům se soupeři, s nepřízní osudu, s arogancí rozhodčích, ale hlavně k soubojům o cenné body, se pomalu scházejí jako švábi na pivo, i když v daném případě by měl platit směr obrácený, tedy od piva, hrdinové následujících okamžiků, zasvěcenému čtenáři již svítá, ano to jsou oni! Hráči staré gardy Jiskry! El Kapitano, Vlčák, Hojdonk, Motorka a mnozí další, bratru čtrnáct míčových ekvilibristů od břehů říčky Zubřiny. Ale pozor, ze tmy se noří další postava, to přece nebylo v plánu. Kdo je to, takhle brzo ráno, kdy slušný člověk, který právě nejede hrát kopanou do Itálie, ještě spí? Nechápavé pohledy všech. Co že? Ze tmy vystupuje sám správce stadiónu a přináší další metr čtvereční domažlického trávníku. 

„Chlapci, posledně o mě tak krásně psali v novinách, takže zde přijměte další kus greenu ze Střelnice a přivezte vzorky hrací plochy Série A a to do obou pokutových území, naše hřiště si to opravdu zaslouží a tady máte plnou igelitku čerstvě vyhrabaných granulí z umělky a nebojte se, vykopal jsem je u rohového praporku a tak jak známo, se moc nehraje!“

Ještě basu Plzní a ta tvoří, jak všichni dobří řidiči vědí, nedílnou součást povinné základní výbavy každého správného motoristy a ani my nejsme vyjímkou. A už je tady i sportovní manager, takže přestříhnout pásku a můžeme vyrazit za vůní Jaderského moře. Ale co to? Kde je jeho plavá kštice, kvůli kterě byl původně vyloučen z výpravy, aby nebyla ohrožena jeho bezpečnost. Pozdě však bycha honit, El Kapitáno zůstává neoblomný! Následuje tedy pouze původně povolené střihnutí nůžek, pád startovní pásky a kvílení rychlých kol a takto odjíždí chodští senioři a doufejme, že ne alkohol!

Za tónu tklivých kantilénovch písní původně italské provenience přepracované do nám srozumitelnější podoby skupinou „Triky a pověry“ vzhůru za novou tentokrát italskou výzvou vyrážejí, vzhledem k nepřízni počasí, zprvu zcela nesměle dva minibusy.

„Tak tohle je netypíčo sněhulo, řekl by pravděpodobně seňor Marcelini“ podotýká smutně jeden z „účastníků zájezdu“ a málem propadá trudomyslnosti tak jako slavná výprava k severnímu pólu, do ní ho však nepouští skvělé písně, které si postupně broukají téměř všichni. Pecky jako“Víno, pizza, makaróny“, „Ital nezná ten zázrak“ a hlavně „Parmazán, parmazán na chleba je namazán“ nás nenechávají v klidu ani tohoto nepřívětivého sobotního rána, řveme z plných hrdel a držíme palce soustředěným řidičům při překonávání překážek v podobě zmrazků, sněhových jazyk ů a návějí. Když se blížíme k téměř nepřekonatelné sněhové bariéře, dodáváme odvahu sobě, ale hlavně šoférům sborovým popěvkem „Italia, Itália“.

Zkrátíme nezáživnou a téměř nekonečnou odysseu k branám našeho vytouženého, krásného a starobylého města. Vidět Neapol a zemřít, pravil by klasik, my si klasika malinko upravíme na vidět Cesenu, sérii A, porazit United a zemřít. A skutečně, kocháme se nepopsatelnou krásou pamětihodností starého města, v rychlosti se ubytováváme v hotelu Florián a jdeme na ni!!! Na naši vysněnou sérii A!!! A skutečně, stejně jako v té písni o víně, pizze a makaronách! Jásající stadióny! Itália, Itália. Chorály fanoušků obou mužstev, potyčky, Carabinieri, jízdní policie, rachejtle, bengálské ohně! To je ono! Takhle jsme o tom vždy snili a teď jsme celého toho divad la nedílnou součástí, my malý, nicotní, dělníci fotbalových trávníků, chce se nám řvát radostí a štěstím, ale asi by nám tady nikdo nerozumněl! Ale co se to děje? Kde je Martin, který toužil být v kotli soupeřových fanoušků, doposavad jsme to považovali jen za jakousi jeho resesi, ale těsně před stadiónem se rozechvěl jako dravec čekající na kořist, z batohu opravdu vytáhl své triko s oním hanlivým nápisem na adresu domácího týmu a navíc ještě basebolovou hůl a zmizel v davu cagliarských tifosi.

„Tak toho můžeme škrtnout ze seznamu! Alespoň bude víc místa na pokoji a hlavně při zpáteční cestě, ale vždyť on je řidič!!! Martine! Martínečku!!! Tak to bychom měli“, konstatuje El kapitáno.

Zápas sám je plný nasazení, emocí a divadelních gest. Hra se přelévá ze strany na stranu, hbití útočníci se těžko prosazují přes soustředěné obrany, ale domácím se to přece jen jednou jedinkrát podaří a to jim vynáší hubené a nejtěsnější možné vítězství. Ale co to? Fanoušci soupeře neuráží soupeřící mužstvo, nespílají rozhodčímu a ani nedemolují zařízení stadiónu, tak jak je to obvyklé, ale naopak oslavují za prospěvování nových bojových popěvků v jim neznámém nářečí jako „Bij a bij chlapce z pevniny do hlavy“ nebo „Tuty udachmáme na tuty“ apod. volbu své ;ho nového hlavního „kotelníka“ mávajícího basebolkou nad hlavou v tričku s nápisem Smrt Cesene. Dav fanatických tifosi s novým vůdcem nad hlavami se blíží do přístavu a hodlá odplout a připravovat se na další líté boje v italské nejvyšší soutěži. Využíváme zmatku zfanatizovanému davu a dostáváme se až do centra dění:

„Martine čeká na tebe práce!“, ale on jen kroutí hlavou na znamení záporu a nezájmu.

„Rodina a kamarádi!“ opět to samé.

„Čekají na tebe dorostenci Jiskry Domažlice!“ řveme ve chvíli, kdy náš kolega již vstupuje na lávku lodi a my máme pocit, že se blíží poslední okamžik našeho alespoň vizuálního kontaktu s naší doufejme, že ne, bývalou oporou. Při zaslechnutí sousloví „dorostenci Jiskry“ Martin jihne, vrací se zpět z nám neznámého tifosiánskému ostrovního tranzu a odhazuje pálku do kalných vod řeky Savio a už je opět s námi!!! Na naše otázky, jak se mohl stát za tak krátkou chvíli šéfem nejagresivnějších fanoušků naznačuje se sklopeným zrakem, že to odneslo pouze pár podpálených aut, něco málo vytlučených výkladn&ia cute;ch skříní a asi půl tuctu zbitých Carabinierů! Inu účel světí prostředky!

Ale teď už tradáááá do noční Ceseny.....

Tuto partii z jistých důvodů raději vynecháme, neboť nám redakce nám nebyla schopná zaručit, že se toto vydání nedostane do rukou mladistvým a že bude čteno pouze po 22-té hodině.

Předzápasová příprava proti borcům United neprobíhá právě dle představ vedení výpravy. Ploužení se přikrčených přízraků nepřipomíná partu toužící po prvních bodech ze země fotbalu opravdu zaslíbené. Snad jen Hája ji bere opravdu vážně a přítomní tifosi si myslí, že se jedná o Emila Zátopka přípravujícího se na překonání světového rekordu v maratónském běhu. Také Láďa Motorka jim bere dech a při svých startech, kdy za ním létá unitedsko-cesenská tráva do výšky někalikapatrového činžovního domu vzbudí v jednom z přítomných takový zájem o svou osobu, že mu pan Ducati o přest ávce navrhuje spolupráci při zlepšování startů jím vyráběných a tuningovaných jednostopých vozidel. Další zajímavostí je to, že kapitán United Nnam Chibuiken znající z pokecu Jiskry dění celého fotbalovbého oddílu a projevuje přání dostat možnost zahrát si v ofenzivě alespoň domažlické rezervy a to nejlépe se samotným hvězdným Krakym. V tomto případě jej odkázujeme na pokec Jiskry a na bílý dres mu píšeme webovou adresu a přístupové heslo na tajný pokec a vše přenecháváme osudu.

Zápas sám je plný nasazení, emocí a divadelních gest. Hra se přelévá ze strany na stranu, hbití útočníci se těžko prosazují přes soustředěné obrany, až najednou přichází kolmice právě na Láďu Motorku, my znalí věci se začínáme radovat, neboť víme, že je nemožné ho v tento moment zastavit jakýmkoliv povoleným způsobem a jedinou možností je natažení sítě k odchytu zajíců a nebo dobře hozené laso alespoň rukou samotného Buffalo Bila a ten, jak známo již nežije. Žádná síť se nezvedá a ani laso nesviští vzduchem, Motorka s míčem u nohou se blíží k soupeřově svatyni, tmavý gólman hostí, viz foto v minulém vydání, má v očích děs a na čele mu vystupují první krůpěje potu. Ještě pár rychlých kroků, nápřeh, pravačka se opírá vší silou a šněrováním zánovní gumotextilky made in Bardejov do jaboulaniho a ten okamžitě nabírající rychlosti projektilu si klestí cestu slaně vonícím vzduchem směrem do nezažšího růžku soupeřovi svatyně....

Pokračování příště nebo již ve středu na stránkách Domažlicka či Domažlického deníku, mediálního partnera SG Jiskry!

Made by Odbor pro styk s věřejností SG Jiskry.