Kalendář

<< červenec 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

Po 15. a 13. kole soutěží (podzim)

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALDivizní Koloveč má nového kouče, přichází Karel Krejčí

Velice překvapivý tah provedli funkcionáři kolovečského Slavoje. Pro své mužstvo získali nejen nového trenéra, ale prakticky celý realizační tým. Poté, co v listopadu sám skončil dosavadní trenér Ivan Kovács, muselo vedení rychle hledat náhradu. Tak, aby zimní přípravu počátkem ledna zahájil už nový kouč.

A volba padla na zkušeného a ostříleného Karla Krejčího. "Definitivně jsme se domluvili v pondělí v Horažďovicích, kde pan Krejčí bydlí," uvedl Milan Lucák, prezident kolovečského klubu. A zároveň přidal další podrobnosti. "S hlavním trenérem Karlem Krejčím bude pracovat jako asistent Karol Žák, který před tím působil v Klatovech a bydlí v blízkých Chudenicích. To si myslíme, že je velká výhoda."

Neméně překvapivá, ale zároveň hodně důležitá je i třetí nová osoba u divizního nováčka. A fotbalové veřejnosti není rozhodně neznámá. "Sportovním manažerem u divizního áčka a zároveň jeho vedoucím se stal Rostislav Bouda, který bude mít u našeho prvního týmu kompletně všechno na starosti, včetně pohybu v hráčském kádru," vysvětluje šéf klubu Milan Lucák.

Rostislav Bouda s Karlem Krejčím spolupracovali už před časem v tehdy divizních Horažďovicích a naposledy v rovněž divizní Doubravce, kde v průběhu letošního jara skončili. Karel Krejčí vedl potom do konce sezony Blatnou. "Tam jsme na přání kamaráda vypomohl na posledních sedm kol," vysvětluje Krejčí. V divizi v minulosti vedl dvakrát Horažďovice, třikrát Doubravku, dvakrát Klatovy, dále Chanovice a Písek. Teď se tedy objeví na lavičce Kolovče, která je po podzimu v tabulce na osmém místě s dvaadvaceti body. "První sraz máme 8. ledna v Kolovči. Jsem rád, že budu opět pracovat s panem Boudou, který měl sice působit v Touškově, ale po nabídce Kolovče se opět rozhodl pro divizní klub," uvedl Karel Krejčí.

Hráčský kádr Kolovče chce nový realizační tým udržet a ještě posílit, přestože střelec Václav Šperl, který na podzim nastřílel třináct gólů, chtěl odejít do plzeňské Doubravky. "Mluvil jsem s ním o tom a v současné době to nepřipadá v úvahu. Naopak máme několik hráčů vyhlédnutých a budeme jednat o jejich uvolnění," tvrdí trenér.

Zklamání jsou ve Městě Touškově, kde už počítali na post sportovního manažera u áčka, zápasícího v suterénu Fincentrum krajského přeboru, s Rostislavem Boudou. "Viděl nás hrát v závěru podzimu ve Stříbře a doma s Příkosicemi. Všechno vypadalo nadějně, ale potom se omluvil s tím, že u nás pracovat nebude a popřál nám hodně úspěchů," říká Josef Bártík, předseda Města Touškova. Divizní nabídka prostě zvítězila nad přeborem.