Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALJiskra je divizním králem podzimu

V posledním, patnáctém kole divizní skupiny A, zajížděli fotbalisté Jiskry na půdu sedmého celku tabulky FK Spartak Mas Sezimovo Ústí B. Domácí neponechali nic náhodě. Trenér Milan Škarda zařadil do základní sestavy plných jedenáct hráčů (dva ještě byli na lavičce) z druholigového kádru A mužstva trenérů Luboše Zákostelského a Zdeňka Bečky. Nabytý tým chtěl za každou cenu proti lídru uspět a byl motivován i pronásledovatelem Domažlic z města na řece Otavě. Hostům chyběl zraněný útočník Lukáš Bezděk a dlouhodobě zraněný gólman Martin Mleziva. Zápas se odehrál v malebném sportovním areálu Soukeník na hřišti s umělým povrchem, které mělo menší rozměry než hlavní hřiště. Zápas vlivem toho nabídl divákům mnoho osobních soubojů a každá standardní situace byla pro oba brankáře nebezpečná. Vše podstatné se odehrálo v prvním poločase.
Hned ve třetí minutě se do velké šance dostal Petr Mužík a nadvakrát Filipa Slavíka v brance Spartaku nepřekonal. O tři minuty později boxoval Slavík Mužíkův trestný kop na aut. Zaslouženou první branku přinesla dvanáctá minuta když se prosadil z 11 metrů umístěnou střelou blíže k levé tyči domažlický Milan Braun - 0:1. Vedení si hosté dlouho neužili - hned o minutu později se prosadil po rohovém kopu Jana Předoty domácí Pavel Simr střelou do levého dolního rohu Freiovy branky - 1:1. Jiskra byla stále aktivní a velkou námahu musel domácí gólman Slavík vynaložit po trestném kopu Petra Mužíka ze 14. minuty. Tři minuty nato šel sám na Lukáše Freie domácí Pavel Simr, ale jeho stoprocetní šanci Frei vyrazil nohama na autové vhazování. Do vedení šli domácí po střele Jana Předoty, kterou Frei vyrazil a na dorážku Davida Vaněčka byl krátký - 2:1. Ve 28. minutě kombinoval Pavel Simr s Janem Předotou a ten střílel vedle levé tyče branky Domažlic. Nádherný fotbalový moment předvedli hosté o dvě minuty později, když Kamil Staněk ideálně vysunul ,,štírka“ Luďka Leitla, ten se ocitl na hranici šestnáctky, chtěl přehodit vybíhavšího brankáře Filipa Slavíka, ale přehodil i jeho branku. Luděk Leitl se po vysunutí Petra Mužíka radoval společně se spoluhráči z vyrovnávající branky, když ve 36. minutě obstřelil vybíhajícího Filipa Slavíka - 2:2. Rozhodující branku přichystal dlouhodobě nejlepší hráč podle fotbalových znalců divize Petr Mužík. Ten o dvě minuty později na polovině hřiště vystihnul rozehrávku soupeře protáhl se mezi domácími hráči Tomášem Maškem a Ivanem Ciferským, který ho těsně před šestnáctkou zatáhl za dres. Sudí Ivo Duchoň nařídil trestný kop, který parádní střelou k levé tyči rozjásal potřetí skupinku domažlických fanoušků v čele s bouřlivákem Václavem Šímou kanonýr Mužík - 2:3.
Do druhého poločasu vstoupili domácí s cílem vyrovnat. V 55. minutě nastřelil domácí David Vaněček levou tyč Freiovy branky a poté střílel Jakub Hric, ale Frei byl na místě. Do závěru utkání bylo vidět velké úsilí hostů, kteří vyráželi do brejků a domácích se snahou o vyrovnání, ale obrany a brankáři už změnu skóre nepřipustili. Po závěrečném hvizdu rozhodčího Ivo Duchoně se hráči a fanoušci mohli radovat ze sedmibodového náskoku, který jim na dálku pomohla zvýšit remíza Slavoje Koloveč na Bohemians 1905 B 3:3. Domažlice přezimují s 39. body a se skoré 32:16 na skvělém prvním místě !!!

Sestava- Spartak MAS Sezimovo Ústí B: Filip Slavík- Tomáš Mašek, Petr Martínek, Pavel Novák, Jakub Hric-Vukadin Vukadinovič, Jan Předota, Ivan Ciferský(86.Brůžek Michal), Marian Horka- David Vaněček (56.Dominik Nanička), Pavel Simr. Trenér: Milan Škarda

Jiskra Domažlice: Lukáš Frei- Jakub Strejc, Michal Tesař, Marek Bauer, Pavel Cihlář-Luděk Leitl(91.Jiří Šámal),Kamil Staněk, Petr Mužík,Milan Braun, Jiří Bárta(89.Juraj Donko)- Tomš Bahleda(75.Jan Havlíček).
Trenéři: Zdeněk Michálek, Pavel Wolf, Erhardt Breu.
Rozhodčí: Ivo Duchoň, Libor Zeman, Petr Blažej. 
Delegát: Pavel Peteřík.

Trenér domácích  Milan Škarda  byl po utkání velmi zklamán:,,Do utkání jsme nastoupili v nejsilnější sestavě. Bohužel nám hra nefungovala jak by měla.    V takové sestavě bychom měli Domažlice smáznout, a ne se s nimi  trápit a prohrát. Nebyla tam vidět bojovnost dynamika. Hráči mě zklamali. Možná kdybychom hráli v naší obvyklé sestavě tak by se o to hráči rvali víc srdíčkem. Že nás nečeká nic jednoduchého jsem věděl, ale že jim takhle darujeme tři branky je do nebe volající“.

Trenér Zdeněk Michálek:,,Domácí nastoupili hodně posíleni o hráče druholigového áčka.My jsme dobře bránili a chodili do rychlých protiútoků. Byl to jeden z našich nejlepších co jsme v této sezóně předvedli a po zásluze si vezeme tři body“.

Sportovní manažer Jiří Pojar:,,Domácí na nás byli hodně nažhaveni. Musím říct že se opět potvrdilo, že jména fotbal nehrají. Naši hráči zaslouží absolutorium ,za to jak k utkání přistoupili. V prvním poločase jsme mohli vést i výraznějším rozdílem.Ve druhé půli jsme si vybudovaný náskok pohlídali a po zásluze jsme završili pro nás senzační podzim první místo, které se do historie Domažlického fotbalu zapíše zlatým písmem. Neusínáme na vavřínech, dobře víme, že jaro bývá těžké. Je to pro nás velká výzva  a  musíme se na něj přes zimní přestávku dobře připravit, abychom nezklamali naše příznivce. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem našim fanouškům a sponzorům za podporu. Velké poděkování za podporu patří Městu Domažlice v čele se starostou Miroslavem Machem“.

 

Jiří Pojar 

Detail [›]
Sez. Ústí B - Domažl ...
Detail [›]
Sez. Ústí B - Domažl ...
Detail [›]
Sez. Ústí B - Domažl ...
Detail [›]
Sez. Ústí B - Domažl ...
Detail [›]
Sez. Ústí B - Domažl ...
Detail [›]
Sez. Ústí B - Domažl ...
Detail [›]
Sez. Ústí B - Domažl ...
Detail [›]
Sez. Ústí B - Domažl ...
Detail [›]
Sez. Ústí B - Domažl ...
Detail [›]
Sez. Ústí B - Domažl ...
Detail [›]
Sez. Ústí B - Domažl ...
Detail [›]
Sez. Ústí B - Domažl ...
Detail [›]
Sez. Ústí B - Domažl ...
Detail [›]
Sez. Ústí B - Domažl ...
Detail [›]
Sez. Ústí B - Domažl ...