16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Holýšov nestačil na Přeštice a po sedmi zápasech prohrál

Přeštice/ V předposledních podzimním kole zajíždělo naše A mužstvo na půdu Přeštic. Ty zatím v létošní sezoně podávají nevyrovnané výkony, a proto jim v tabulce krajského přeboru před zápasem patřila osmá pozice. Na domácím hřišti byli ale pro náš tým vždycky jedním z těch nepříjemnějších soupeřů, a tak nás nečekalo nic lehkého. Utkání začlo asi s desetiminutovým zpožděním, jelikož domácí měli malé problémy s čísly na soupisce, a tak se musel zápis o utkání přepsat. V zápase plném nepřesností byli nakonec domácí tím šťastnějším týmem a zvítězili 3:1.

TJ Přeštice - FK Holýšov 3:1 (1:1)
Od začátku utkání byla ve hře obou týmů řada nepřesností. Tomu také viditelně nahrával silný vítr, který utkání doprovázel. Po úvodním oťukávání obou soupěřů se do první příležitosti dostali domácí a hned to skončilo golem. Na přihrávku ze strany si ve vápně naběhl Turek a lobem přehodil golmana hostí Marcela - 1:0. Poté se naši hráči začali stále více tlačit dopředu a vybojovali několik rohových kopů. Ve 25.minutě po jednom z nich byl před brankou domácích velký závar. V tom se nejlépe orientoval hostující Hrádek a těsně před domácím obráncem nakopl míč do branky a nedal přeštickému Daňkovi šanci - 1:1. O chvíli později přišla další šance hostů odražený míč se ve vápně dostal opět k Hrádkovi, který tentokrát prudkou střelou z úhlu nechal golmana Daňka vyniknout. V prvním poločase se jinak nic vážnějšího nestalo, a tak na světelné tabuly svítil výsledek - 1:1.

Do druhé půle nastoupila obě mužstva beze změn, ale hned v úvodu přišel asi rozhodující moment zápasu. Po ztrátě balonu na polovině domácích následoval rychlý nakopnutý balon na jednoho z útočníků Přeštic. Brankář Marcel vyběhl z branky hluboko do pole, ale zastavil domácího útočníka jen za cenu faulu a od rozhočího obdržel červenou kartu. Do branky tedy musel brankář Petr Třeštík. Ten do zápasu naskočil takřka nerozcvičený, a tak ho čekalo nesmírně obtížných 40minut. Následný trestný kop pak domácí hned využili, když centr směřující do branky vypadl brankáři Třeštíkovi z rukavic, jeden z domácích dorazil míč do sítě a poslal svůj tým do vedení - 2:1. Poté byli naši hráči nuceni hru trochu otevřít. Trenér Multrus poslal na hřiště Vrbu, stáhl hru na 3 obránce a stopera Trhlíka posunul do útoku. Ani tyto změny gol nepřinesli a když pak v 90.minutě byla odpískána Schambergerovi velmi sporná hra rukou v pokutovém území, utkání bylo rozhodnuto. Schamberger navíc obdržel druhou žlutou kartu v zápase, po které logicky následovala karta červená. Následnou penaltu domácí hráč proměnil a dal výsledku konečnou podobu - 3:1.

Sestava: Marcel - Levička, Lucák, Trhlík, Lukáš - Beneš (Manowetz), Multrus (Vrba), Procházka, Schamberger - Jeniš (Třeštík), Hrádek

Branka: Hrádek