17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

FC Zličín - Motorlet 1:3 (1:1)

Menší hřiště a silný vítr o to je vítězství cennější.

Oba tyto fakty stíraly rozdíl mezi oběma mužstvy a protože jsme první poločas hráli po větru, měli jsme od počátku územní převahu. Již ve 2 minutě po Majerčinově přímém kopu střílel nebezpečně Čmejla. Běžela 10 minuta a soupeř se dostal poprvé na naší polovinu hřiště a hned z toho byl rohový kop, ten se podařilo bez problémů odvrátit.

V 15 minutě se na hranici velkého čtverce Zličína dostal k míči Brodský, narazil jej proti noze Čmejlovi, ten „placírkou“ přesně obstřelil brankáře Zamazala, ten na míč do „šibenice“ nedosáhl a vedli jsme 1:0. Ve 20 minutě, v té době se dobrým pohybem dařilo Dejlovi a tak Góra udělal co musel a byla z toho žlutá karta. Po půlhodině hry zahrával Brodský další standardní situaci a na míč těsně před brankou nedosáhl Procházka. Ve 38 minutě po dalším rohovém kopu se k ohrožení branky soupeře dostal Pinkas, akci zastavil rozhodčí pro ofsajd. O chvíli později Glasnovič vyhrál hlavičkový souboj a poslal Machurku do brejku. Ten se dostal až do šestnáctky, ale hodně z úhlu a tak jeho střela skončila v boční síti. Stálá převaha Motorletu podporovaná větrem ukolébala hru našich obránců a tak je překvapil dlouhý odkop domácích, na který naběhl jejich nejlepší střelec May a v sólovém úniku nedal Foferkovi šanci a ve 43 minutě bylo vyrovnáno. Hned z výkopu jsme se dostali k dalšímu přímému kopu, na který si vyběhl zličínský brankář, míč mu však vypadl z rukou a Brodský jej poslal pohotově mezi dvěma obránci do sítě. Rozhodčí však pískal faul na brankáře a bylo po radosti. V poslední minutě v tomto malém pražském derby na menším hřišti, což nabízelo množství osobních soubojů se hrálo slušně a vybočil snad jen faul Radiče na Dejla, který pak musel střídat.

Druhá část přála po větru hrajícímu Zličínu, ale již první naše akce ve 49 minutě, kdy kombinaci mezi Procházkou a Strnadem, následným centrem zakončil hlavou Glasnovič a poslal Motorlet do vedení. Následně místo Dejla přišel na hřiště Pyšek. V 52 minutě zradil vítr naší obranu, míč je přeletěl a Foferka situaci vyřešil včasným vyběhnutím za hranici pokutového území a před atakujícím útočníkem v pádu míč odkopl do bezpečí. Po hodině hry zahrával Majerčin další rohový kop Glasnovič ohrozil hlavičkou soupeřovu branku. Také další naše akce, když Strnad z pravé strany centroval, znovu to byl Glasnovič a míč z jeho hlavy těsně minul horní roh branky. V 67 minutě to byl znovu zličinský hráč Valoušek, který si vysloužil napomenutí. Domácí se opět nadechli k náporu, ale jistě hrající nová stoperská dvojice Pinkas, Jirec hrála spolehlivě s podporou krajních obránců. V 75 minutě jsme nachytali domácí obranu v počtu dvou hodně otevřenou a Pyšek vyrazil na zteč středem hřiště se spoluhráči po obou stranách. Poslal míč Čmejlovi a ten narazil zpět Brodskému, jeho tvrdá střela našla brankáře připraveného. V 84 minutě střídal zraněného Čmejlu Šašek, v té chvíli jsme již mysleli na konec utkání. V době kdy hodiny ukazovaly 87 minutu unikl Pyšek po pravé straně, nastřelil polovysoký míč před branku, kde Glasnovič zakončil svoje hlavičkové galapředstavení střelou do břevna a šel střídat. Na hřiště přišel na jeho místo Bičanik. Běžela 89 minuta, Pyšek vyrazil za dlouhým odkopem z naší strany, vyhrál hlavou souboj s vyběhnuvším brankářem, dostal se však s míčem hodně do strany, přesto se mu podařilo poslat jej potřetí do soupeřovy sítě. Nastavený čas se již odehrál v klidu.