17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Přečteno na webu FK Tábor

Jiskra Domažlice - FK Tábor 1:0 (1:0)

Šlágr třináctého kola divize A se odehrál na stadionu Střelnice v Domažlicích, kde domácí Jiskra jako vedoucí celek hostila třetí tým tabulky FK Tábor. Po opatrném začátku utkání si domácí vytvořili mírnou územní převahu, ale branku Tábora prakticky neohrozili . V 19´ rozhodčí za údajné držení v pokutovém území nařídil přísnou penaltu, kterou brankář Ramovič bravurně vyrazil na rohový kop. Ve 24´po faulu na unikajícího Nekvindu poslal míč do malého vápna Nohava, kde našel Pěknice , ale jeho hlavičku reflexivně vyrazil nad bránu domácí gólman Frei. Ve 30´si po přímém kopu na malé vápno naběhl domácí Bauer a nedal Ramovičovi šanci. Domácí se ujali vedení 1:0. Těsně před odchodem do šaten mohl srovnat skóre Nekvinda , ale z bezprostřední blízkosti trefuje pouze gólmana domácích.

Druhý poločas se hrál zcela v režii hráčů FK Tábor, kteří se snažili vyrovnat, ale ani Fořt z přímého kopu, ani Stoszek, jehož střela těsně minula levou tyč branky domácích, další příležitosti Kučery, Pěknice a Czucze zůstali nevyužity. I přes porážku vodníci předvedli sympatický výkon a odehráli jeden z nejlepších zápasů podzimu.

Trenér Jan Klimek: Odehráli jsme dobré utkání s vedoucím celkem soutěže, na který jsme se v týdnu poctivě připravili. Domácím patřil úvodní poločas, nám zase ten druhý. Vytvořili jsme si velké množství příležitostí, bohužel ale naše koncovka byla bezzubá. I přes porážku musím naše hráče pochválit za příkladné nasazení, herní kvalitu a sebekázeň v bouřlivém prostředí.