Kalendář

<< březen 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Novinky

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALŠlágr divize hostí Domažlice

Domažlická Střelnice bude o tomto víkendu hostit dva fotbalové magnety. Nejprve se v sobotu 30. října střetne vedoucí celek divizní skupiny A, Jiskra Domažlice, s aktuálně třetím celkem tabulky FK Tábor. Toto mužstvo mělo špatný vstup do soutěže. Určité problémy panovaly jak v hráčském kádru tak i ve vedení, které se ale rychle vyřešily. Prvním kolem Tábor vstoupil do soutěže sedmi gólovým přídělem od nováčka divize Slavoje Koloveč. Poté se dosti výrazně posílilo o bývalé ligové hráče Dynama České Budějovice Tomáše Hunala, Miroslav Kučeru a o hráče ligové brněnské Zbrojovky Štefana Czucze. Nastal obrat k lepšímu a v současné tabulce okupuje velmi pěkné třetí místo. V průběhu podzimu se změnil i majitel klubu, který preferuje výchovu mladých talentovaných fotbalistů. Před sezónou převzal A mužstvo po trenérovi Zdeňku Starobovi, který trénuje Horšovskotýnské Dynanamo, jeho asistent Jan Klimek, taktéž z Českých Budějovic, (trénoval mládežnické celky v Dynamu) a všechny posily do Tábora přivedl právě on. Táboru bude chybět zraněný brankář Martin Blažek a nahradí ho v brance Radim Ramovič.
,,Jedeme do Domažlic bodovat. Jsme si vědomi, že mají kvalitní mužstvo a vynikajícího trenéra Zdeňka Michálka,“ vysekl poklonu soupeři kouč FK Tábor Jan Klimek a pokračoval: ,,Chceme tam bodovat, protože si myslím, že i my nemáme špatný kádr. Náš cíl je předvést kvalitní fotbal, který by se líbil divákům. Nemáme velké ambice postoupit, protože ČFL je dosti finančně náročná soutěž. Pouze za předpokladu zavedení soutěže ligových ,,béček“ bychom asi postoupit chtěli," uzavírá Klimek.
Domažlice se potýkají s marodkou. ,,Nastoupit s největší pravděpodobností nebudou moci Jan Mašek a Pavel Cihlář, kteří mají chřipku. Dlouhodobě zraněný je gólman Martin Mleziva. Oproti utkání v Benešově nastoupí Jiří Bárta a připraveni budou i Lukáš Waldmann a rekonvalescent Juraj Donko. Hrajeme proti kvalitnímu soupeři, který má ve svém středu ostřílené exligové hráče," řekl trenér Pavel Wolf a pokračoval: ,,Máme před sebou tři poslední kola a dvakrát hrajeme doma proti dvěma jihočeským mužstvům. Samozřejmě chceme vyhrát. Rád bych pozval naše fanoušky aby nás přišli v co nejhojnějším počtu povzbudit," dodal Wolf. 
V neděli se v rámci 12. kola střetne lídr tabulky A třídy Jiskra Domažlice B s druhým celkem tabulky mužstvem TJ Klatovy. "Celé mužstvo se na tento prestižní zápas těší. Nás teď čekají dva zápasy pravdy Klatovy a Chotíkov, po nich poznáme jak na tom jsme. Diváci by mohli vidět pěkný kombinační fotbal. Máme otazníky v sestavě - zranění a uděláme nějaké změny, protože poslední zápasy nebyly podle našich představ. Je to asi tím, že už tolik netrénujeme a je možný pokles formy. Klatovy mají stejně jako my mladé běhavé mužstvo, opírající se o výkony Györgyho a Matějky. Mohl by to být útočný fotbal," řekl k utkání trenér Ivan Rybár.

Jiří Pojar