10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Obrana hořela, Benešov prohrál

Benešov – Po výhře nad Táborem přivítal ve fotbalové divizi čtvrtý celek soutěže SK Benešov na svém hřišti lídra tabulky Jiskru Domažlice. O výhře hostů nakonec rozhodl již první poločas, ve kterém padlo všech pět branek.

SK Benešov – Domažlice 2:3

Benešovští trenéři postavili do útoku obránce Chomáta, který si v nové roli nepočínal nejhůře. Na hrotu se rval o každý balón a díky své urostlé postavě vyhrával většinu hlavičkových soubojů. Co to však bylo platné, když jeho spoluhráči v obraně kvůli nedůrazu dovolili soupeři během úvodu dvakrát skórovat. Nejprve ve 2. minutě osamocený Bauer ve velkém vápně pohodlně zacílil a v 9. minutě nechali domácí obránci u levé tyče volného domažlického Jana Havlíčka a hosté po jeho hlavičce odskočili na 0:2. Domácí ale zápas nezabalili, ale bojovností dokázali v krátké době stav utkání srovnat. Nejprve v 17. minutě tečoval, po centru Štěpána z přímého kopu a Večerově hlavičce, balón do domažlické sítě Havlíček a tentýž hráč v 27. minutě po centru Štěpána z trestného kopu hlavou vyrovnal. Od této chvíle získali domácí výraznou územní převahu a zdálo se, že je jen otázkou času, kdy vývoj zápasu otočí. Jenže se tak nestalo a po chybě ve 31. minutě dovolili soupeři jít znovu do vedení Leitlem – 2:3. A aby toho nebylo na Benešov málo, ve 43. minutě byl za zbytečný faul vyloučen Žák a Benešov dohrával o deseti.

Ve druhém poločase si hosté vědomi svého náskoku a početní výhody v poli se nikam nehrnuli. Domácí se, ač v jen v desíti, neustále snažili něco vymyslet. Nejnebezpečnější byly dlouhé Capouchovy výkopy, po nichž se dvakrát dostal do střelecké příležitosti Turek. Oživení hry přinesl střídající Kučaba. Z pravé strany dvakrát proniknul až do blízkosti domažlické brány, ale ani jednou přihrávkou nenašel spoluhráče. Hosté několikrát z brejků dokázali přečíslit domácí obranu a zatopit Capouchovi, který ale byl pozorný.
"Do zápasu jsme vstoupili špatně a v 9. minutě prohrávali 0:2, když jsme nedokázali dvakrát pokrýt hráče ve vápně. Zápas jsme ale nezabalili a ze dvou standardních situací jsme vyrovnali, což bylo super. Jenže po naivní chybě jsme dostali opět soupeře na koně. Navíc jsme v závěru poločasu přišli o vyloučeného Žáka, který údajně udeřil protihráče loktem. Ve druhé půli jsme byli lepší i v deseti, vypracovali si gólovky, na druhé straně hrozily Domažlice z kontrů a dvakrát mohly potvrdit vítězství. Soupeři jsme umožnili lacinými chybami zvítězit. Chtěl bych pochválit Martina Turka, který sice nedal gól, ale byl nejlepším hráčem na hřišti," našel v zápase pozitivum asistent trenéra Benešova Martin Bárta a dodal směrem k soupeři: „Domažlice pro mě nejsou lídr skupiny, v soutěži jsou lepší mužstva jako například Bohemka, alespoň soudím podle tohoto zápasu.“
Poměrně silná slova. Přitom trenér Benešova Jaroslav Tesař před duelem hovořil o soupeři jinak. „Domažlice jsou nejlepším soupeřem v soutěži. Viděl jsem je dvakrát a vím, že to je nejkvalitnější mančaft. Jediné, co mu dělá problémy, je když hraje do plných, na což se pokusíme zaměřit. Jakmile vstřelí branku, zahrají kvalitní obranu a hrozí z nebezpečných brejků. Neviděl jsem sice výhru Votic nad Domažlicemi, ale záznam mám. Jiskra má kvalitnější mužstvo než vloni, vhodně ho doplnili a je to jeden z aspirantů na postup. Není neporazitelná, což dokázaly Votice a Motorlet.“
Chodové měli v Benešově raketový start, v deváté minutě vedli o dva góly brankami Bauera a Leitla. Potom si však hosté vzali oddechový čas a už v sedmnácté minutě bylo srovnáno na 2:2. Gólová přestřelka pokračovala po půlhodině hry, kdy po akci Bezděka vstřelil J. Havlíček třetí gól a stav 3:2 se už nezměnil. Benešov hrál celou druhou půli o deseti bez vyloučeného Žáka. „Začali jsme velmi dobře a šli do dvougólového vedení, domácí srovnali, ale my dokázali přidat třetí gól,“ líčil průběh první půle domažlický trenér Zdeněk Michálek. „Ve druhém poločase byla sice hra vyrovnaná, ale my jsme z brejků neproměnili několik šancí. Pomohlo nám vyloučení domácího hráče. Jsou to pro nás cenné tři body,“ pochvaloval si Michálek.

(jkl, tau)

Branky: 17. a 27. P. Havlíček – 2. Bauer, 9. J. Havlíček, 31. Leitl. Rozhodčí: Řezáč. ŽK: Prikner, Zoubek - Staněk, Strejc, Mužík, Tesař. ČK: 43. Žák (B). Diváci: 150. Poločas: 2:3.

SK Benešov: Capouch – Křivohlavý (88. Bárta), Žák, Hrubý, Večera – Prikner (62. Kučaba), Šmejkal (75. Zoubek), Turek, Havlíček, O. Štěpán – Chomát.