11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Domažlická série skončila ve Voticích

V desátém kole zajížděl lídr z Domažlic na horkou půdu do Votic. Zde se v sobotu utkal s místní Marilou Votice. Trenéři  udělali dvě změny v sestavě, do branky se postavil Lukáš Frei, kterého Jiskra v týdnu stáhla z hostování z Holýšova a do obrany se vrátil Pavel Cihlář.

Do utkání vstoupili aktivně domácí hráči a tlačili se před branku Freie. Hned v první minutě po centru Jana Knoblocha hlavičkoval Jan Svátek vedle branky. Po pěti minutách střílel po samostatné akci Ondřej Walter nad branku Domažlic. Jiskra zahrozila po deseti minutách, když střelu Luďka  Leitla vyrazil Votický brankář Jaroslav Mašín. Ve 14. minutě zahrával domácí Jan Knobloch rohový kop a hlavička Svátka skončila vedle branky. Domácí se ujali vedení 1:0, když Walter zahrával trestný kop s levé strany a po nedorozumění domažlické obrany otevřel skoré střelou s malého vápna  Václav Janů. Tlak domácích neustával a o sedm minut později se do šance dostal opět Janů po rohu Knoblocha, ale Frei mu jeho pokus chytil. Bohužel nápor domácích přinesl druhou branku ve 31. minutě. Votický Michal Budil vhazoval míč do hřiště, jeho dlouhé autové vhazování se dostalo až k levé Freiově tyči, kde se nejlépe zorientoval votický David Lukeš a přehodil hlavou Freie na 2:0.
Do druhého poločasu vstoupili hosté s cílem o vyrovnání stavu utkání. V 60. minutě poslali trenéři na hřiště ve snaze posílit útočnou aktivitu Jana Havlíčka a Tomáše Bahledu. Trávník naopak opustili Luděk Leitl a Pavel Cihlář. O minutu později se dostali domácí do brejku po ose David Lukeš – Dušan Lizák, který centroval před branku, kde Svátek hlavičkoval vedle levé tyče domažlické branky. O chvilku později musel Frei zasahovat a levou nohou vykopl šanci Waltra po rychlém kontru Svátka a Lizáka. V 68. minutě předvedli hosté rychlý výpad do otevřené obrany Marily - Petr Mužík vysunul Tomáše Bahledu a ten tečovanou střelou z hranice šestnáctky těsně minul pravou tyč Mašínovy branky. O čtyři minuty později se do stoprocetní šance dostal po vysunutí Jana Havlíčka Milan Braun, který šel sám na brankáře, obešel ho, ale nastřelil jen boční síť votické svatyně. Závěr utkání si domácí pohlídali a připsali si důležité tři body do tabulky divizní skupiny A. Patří jim 6. místo s 15 body. I přes tuto porážku patří Jiskře Domažlice stále první místo 24 body. Bohemians 1905, už ale pětibodový náskok stáhli na dva body, když v domácím prostředí porazili před 850 SK Strakonice 1908 1:0 brankou Škody ze 76. minuty. V sobotu bude hostit Jiskra Domažlice Litol 14. místo/11 bodů, která doma porazila SK Benešov v neuvěřitelné přestřelce 7:5.

Sestava Jiskry Domažlice: Lukáš Frei - Jakub Strejc, Michal Tesař, Marek Bauer, Pavel Cihlář (60.Jan Havlíček) -Luděk Leitl (60.Tomáš Bahleda), Kamil Staněk, Milan Braun, Jiří Bárta, Petr Mužík - Lukáš Bezděk.
Trenéři: Zdeněk Michálek , Erhard Breu.
Rozhodčí: Kembický Tomáš - Šimek Zdeněk, Hrubeš Pavel.
Delegát: Bartyzal Vlastimil, 210 diváků, ŽK: 1:2.

Po utkání byl zklamaný kapitán Jiskry Michal Tesař řekl: "Potvrdilo se, že jsou Votice doma hodně silné. Bohužel se nám nepodařilo ubránit jejich standartní situace, i když jsme se na to připravovali a z těch padly obě branky. V prvním poločase jsme předvedli mdlý výkon, druhá půle už byla z naší strany lepší, ale nedali jsme  šance. Asi nejsme ještě tak silní, abychom mohli neustále vyhrávat."