15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Benfika přejela Nýřany

V dalším pokračování 1. A třídy měl lídr tabulky  Jiskra Domažlice B za  soupeře šestý celek tabulky Dioss Nýřany.

Jiskra Domažlice B -  Dioss Nýřany  5:0 (4:0)

Do utkání vstoupili domácí jako uragán, vytvořili si několik brankových příležitostí, nastřelili dvakrát břevno a jednou tyč branky nýřanského brankáře Tomáše Kouby. V 9. minutě se trefil Jan Mašek v 16. Lukáš Waldmann ve 26. Martin Kubica a ve 40. Lukáš Neumann.
Hned  v první minutě druhé půle přidal svoji druhou branku Jan Mašek a jak se později ukázalo, ta završila konečný výsledek na krásných 5:0.
Utkání zhodnotil trenér Ivan Rybár: ,,První poločas byl z naší strany asi doposud nejlepší, který jsme v letošní sezóně  odehráli. Soupeře jsme přehrávali rychlostí, nasazením, fotbalovostí, ten chvílemi nevěděl kam dřív skočit. Zaslouženě jsme po prvním poločase vedli 4:0. Obraz hry ve druhé půli narušil soupeř svými nevybíravými zákroky. U našich hráčů nastal pocit sebeuspokojení a přinesl pouhou jednu branku v síti soupeře. Nýřany mě svým výkonem, který u nás předvedly zklamaly a překvapuje mě že jsou v tabulce na šestém místě. Jejich předvedená hra byla jedna z nejhorších. Nedokáži posoudit, jestli jejich hru nezapříčinil náš výborný výkon."
Dále nás zajímalo koho Ivan Rybár dnes vyzdvihne za svůj výkon?: ,,Velmi dobrý výkon podal Jan Mašek, je vidět, že se dostává do formy a vyplatila se mu trpělivost a čekání na příležitost. Honza se potřeboval chytit a vyjádřit svůj výkon brankově a zaslouží si pochvalu. Naopak  druhý útočník Jiří Hartl měl ze začátku soutěže výbornou formu, v těchto chvílích mu forma ustoupila. Pro mužstvo je důležitý a potřebný hráč a je to jenom o trpělivosti, aby se mu střelecky i herně začalo dařit.
Další otázka zněla co k derby s Dynamem Horšovský Týn?:,,Dynamo je nováčkem soutěže a suveréně zvítězilo v 1. B třídě. Mužstvo se před sezónou i v průběhu kvalitně doplnilo. Je to těžký soupeř, kterému se nedařilo střelecky. Teď se mu dvakrát za sebou podařilo vyhrát. Jedeme tam neprohrát. Na Domažlice, které mají na svém kontě 27 bodů, budou domácí hodně nažhaveni a motivováni tím, aby je jako první porazili. Když předvedeme hru jako v prvním poločase proti Nýřanům, tak z toho nemám strach."
Další otázka směřovala k bilanci 27 bodů po devíti kolech, jak to trenér hodnotí?: ,,Soutěž zůstala svoji kvalitou asi stejná jako v loňském ročníku. Nás ještě čekají Klatovy, které mají kvalitní mančaft. Já, ale musím pochválit své hráče, protože udělali pokrok od loňského roku, vyzráli. Vhodně byl mančaft doplněn Lukášem Waldmannem a Vojtěchem Hoškem. Myslím si, ne že by klesla úroveň 1. A třídy, ale  předvádíme kvalitní hru."