11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jiskra Domažlice - FC Graffin Vlašim B 3:1 (2:1)

V 9. kole divizní skupiny A hostila Jiskra Domažlice rezervu FC Graffinu Vlašim. Když A mužstvo hostů hrálo současně, chybělo trenéru Müllerovi několik hráčů. V sychravém počasí byl k vidění v první půli nepříliš kvalitní fotbal, ve kterém byli po většinu času aktivnější domácí a po inkasované brance do přestávky stačili otočit výsledek. Nejlepší fotbal se hrál poslední půlhodinu zápasu, kdy domácí svoji ofenzívní aktivitu proměnili v gól jistoty a ještě zahodili další možnosti ke skórování.
Hned v úvodní minutě se za šestnáctkou uvolnil domácí Bahleda, ale minul levou Kratochvílovu tyč. V 8. minutě Braunův pokus ve skluzu v pohodě zneškodnil vlašimský brankář, který prokázal svůj postřeh hned v následující minutě. To totiž Mužíkův centr zleva srazil do vlastní branky jeden z hostujících zadáků, ale Kratochvíl stačil míč reflexivně nohou vykopnout k Leitlovi, jehož pohotovou střelu z 8 metrů zblokoval vlašimský obránce, míč se dostal k Bahledovi a jeho střelu z 10 metrů zleva Kratochvíl vytlačil na roh. Po Leitlově rozehrání naskočil na míč Bauer, ale jeho hlavičku z 10 metrů zneškodnil Kratochvíl, který si ve 12. minutě poradil i s Mužíkovým tr. kopem. Hosté poprvé zahrozili v 17. minutě a hned se radovali z gólu. Císař zatáhl míč po levé straně, jeho centr zblokoval Tesař na roh, který rozehrál Borkovec na hlavu Nešpora a ten jej u bližší tyče z malého vápna usměrnil za záda bezmocného Hubera – 0:1. Hra v poli se vyrovnala, ale domácí se stále snažili ztéci vlašimskou branku. Ve 20. minutě odcentroval zprava Mužík, ale Strejc volejem z 8 metrů přestřelil Kratochvílovu branku. Poté se hra přestěhovala do středu hřiště a teprve ve 31. minutě se po Leitlově centru zprava dostal ke střele hlavou Bahleda, ale z 8 metrů mířil vysoko. Ve 33. minutě zahrál ve snaze o odkopnutí míče jeden z hostujících zadáků v šestnáctce rukou a byl z toho pokutový kop, který bezpečně proměnil Mužík – 1:1. Tento moment vyprovokoval u hostů vlnu emocí, Borkovec uviděl žlutou kartu a hosté ztratili koncentraci na hru. Toho využili domácí ve 36. minutě kdy Havlíček našel nabíhajícího Mužíka, ten si narazil s Bahledou, po jeho přihrávce se ocitl sám proti Kratochvílovi a zleva ze 12 metrů zamířil k jeho vzdálenější tyči – 2:1. Teprve teď se hosté probrali. Nejprve Žovincově střele ve 38. minutě nechybělo mnoho do levé šibenice Huberovy branky a v závěro poločasu zamířil z tr. kopu ze 23 metrů Císař nad domácí svatyni.
V úvodu druhého dějství prošel po pravé straně domácí Bezděk, našel Brauna, ten přiťukl Staňkovi, ale jeho střelu z 10 metrů vytlačil Kratochvíl na roh. Pak se hrálo dlouho mezi šestnáctkami bez vzruchu na obou stranách a teprve v 62. minutě musel pádem na zem zabránit nebezpečí hostující gólman před nabíhajícím Braunem. Po Bauerově tr. kopu stačili hosté těsně před nabíhajícím Bártou ukopnout míč a o chvíli později zamířil domácí Mužík z 25 metrů vedle levé tyče vlašimské branky. V 68. minutě posla dopředu domácí Bezděk nabíhajícího Staňka, ale jeho pokus z 20 metrů zblokovali hosté. Hosté v této fázi hry zahrávali několik tr. kopů, ale domácí obrana stačila vždy nebezpečí odvrátit nebo míč zachytil brankář Huber. S postupem času byly ofenzívní akce domácí stále častější a nebezpečnější. V 73. minutě se po tr. kopu Mužíka dostal míč Havlíčkovi, ale ten zamířil zleva ze 23 metrů vedle vzdálenější Kratochvílovy tyče. O čtyři minuty později se po Mužíkově centru dostal k hlavičce ze 12 metrů Braun, ale minul vzdálenější tyč vlašimské branky. Vzápětí po akci Leitla na jeho centr nedoskočil Havlíček a Strejcův centr zprava srazili hosté na roh. Ten rozehrál zprava Leitl, ale Strejc hlavou u vzdálenější tyče branku hostů netrefil. Vlašimští byli blízko vyrovnání v 80. minutě , kdy prošel po levé straně Císař, na jeho centr si naskočil Vořechovský, ale hlavou ze 14 metrů zamířil nad Huberovo břevno. O tři minuty později se již skóre měnilo, když po tr. kopu Mužíka dostal míč na pravé straně domácí Leitl našel nabíhajícího Mužíka, ten odcentroval a jeho střílený centr zprava usměrnil hlavou u bližší tyče za Kratochvílova záda nabíhající Bezděk – 3:1. Další velká šance domácích přišla v 84. minutě, když míč vybojoval ve středu hřiště Leitl a prošel s ním po pravé straně, aby jej dal nehlídanému Bezděkovi, ale tomu rána volejem ze 14 metrů nevyšla a míč se stal kořistí Kratochvíla. Hosté zazlobili v 87. minutě, ale Borkovec z tr. kopu ze střední vzdálenosti jen o kousek minul levou Huberovu šibenici. Další velkou šanci měli domažličtí v 88. minutě, kdy po Leitlově akci posunul míč Bezděk na nabíhajícího Maška, ale ten volejem z 8 metrů přestřelil vlašimskou branku.
Před 380 diváky řídil rozhodčí Štuk. ŽK: 2:5.
FC Graffin Vlašim: Kratochvíl – Peroutka, Veselý, Nešpor, Císař (86. Berovič) – Borkovec, Žovinec, Vořechovský, Jícha – Jaroš, Haluška. Trenér: Marin Müller.
Jiskra Domažlice: Huber – Strejc (89. Waldmann), Bauer, Tesař, Bárta – Leitl, Mužík, Staněk, Braun, Havlíček (85. Mašek) – Bahleda (46. Bezděk). Trenér: Zdeněk Michálek.