Senco povede trenér Vyleta


Plzeň – Před víkendovým devátým divizním kolem mají fotbalisté plzeňské Doubravky nového kouče. Stal se jím dosavadní asistent Roman Vyleta, který tak nahradil Karla Krejčího. Ten po poslední prohře 0:2 s rezervou Příbrami sám odstoupil.
Celý realizační tým doznal změn. „Asistentem a vedoucím mužstva se stal Martin Bejdák a pro fukci trenéra brankářů se mi podařilo získat bývalého ligového gólmana Michala Čalouna,“ říká nový trenér Roman Vyleta.
Podle jeho slov dojde i k rozšíření hráčského kádru. „Z hostování v Horažďovicích se vrátí Žák a z Chrástu se navrátí Vaigl.“ Nedělní utkání ve Strakonicích považuje nový kouč za velmi těžké. „Mají silné mužstvo. My se pokusíme překvapit a něco získat.“

Vedoucí Domažlice po výhře 3:1 ve Zličíně získaly v tabulce náskok pěti bodů a v sobotu hostí rezervu Vlašimi, která doma zdolala 2:1 Benešov. „Je to těžký soupeř. Jejich áčko vede druhou ligu a hráči z kádru chodí i za béčko,“ varuje domažlický prezident Jaroslav Ticháček.
Domažlický tým je až na jeden vážný problém v pořádku. „Zraněn je brankář Mleziva, který musel být ve Zličíně střídán. Pokud by nebyl v pořádku, tak stáhneme z hostování v Holýšově brankáře Freie. Pře sezonou jsme měli pět brankářů a teď máme potíže,“ stěžuje si Ticháček, ale zároveň věří, že mužstvo utkání zvládne. „Je tady euforie z první příčky a neměli bychom si to pokazit.“

Program 9. kola divize: Domažlice (1.) – Vlašim B (4.) SO 16.00 – Štuk, Litol (14.) – Tábor (5.) SO 16.00, Benešov (3.) – Votice (9.) SO 16.00, Hořovicko (12.) – Motorlet (11.) SO 16.00, Příbram B (7.) – Bohemians 1905 B (2.) NE 10.15, Třeboň (10.) – Zličín (16.) NE 10.30, Sezimovo Ústí B (15.) – Koloveč (8.) NE 16.00 – Hlaváč, Strakonice (6.) – Doubravka (13.) NE 16.00 – Kubr.

Autor:
Pavel Hochman