14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Druhé vítězství Strakonic bylo podle trenéra hodně vydřené

Tým od Otavy v 7. kole divize porazil doma Hořovicko 2:1 (0:1). Vozábal nedal penaltu.

Nový kouč fotbalistů Strakonic František Barát může být spokojený. Premiéra na lavičce mu vyšla, jeho svěřenci vybojovali tři body po výhře 2:1 (0:1) nad Hořovickem. Teprve podruhé. V tabulce si mužstvo od Otavy polepšilo o jedno místo, nyní je desáté s devíti body.

Jihočeši však doma nezačali dobře, od 12. minuty prohrávali 0:1. A šance, do kterých se dostali, nevyužívali. Největší příležitost v první půli k vyrovnání měl ve 36. minutě Vozábal, ale z penalty trefil jen tyč. Následně mohlo udeřit na druhé straně, hostující Veselý však mířil mimo branku. Hra Strakonic byla v první půli plná nepřesností, chyběla finální přihrávka.
Vstup do druhé pětačtyřicetiminutovky však týmu vyšel, už ve 47. minutě vyrovnal po závaru v šestnáctce soupeře Holan. Od té doby převzali domácí otěže zápasu a Hořovicko zatlačili. Míč měli častěji na kopačkách, ale stále chybělo lepší zakončení. Až v 62. minutě dotlačil míč do branky kapitán Mrkvička. Strakoničtí byli i nadále aktivní, ale v koncovce jim chyběla větší přesnost. Skóre mohlo být i vyšší.

Hodnocení trenéra Františka Baráta: „Bylo to těžké utkání, vítězství bylo vydřené. Z jediné střely na branku jsme dostali gól a hráli jsme hodně komplikovaně. Všechno jsme chtěli vykombinovat, ale bohužel jsme byli nepřesní. K útočníkům jsme dostali málo balonů, nebyli tedy ve hře. Když už jsme se prosadili po lajnách, hlavně přes Patrika Káníka, tak jsme byli málo důrazní ve vápně, musíme se tam prosazovat víc. Na koncovce musíme hodně pracovat. O poločase jsme si řekli, že hru zjednodušíme – že když to nepůjde kombinačně, zkusíme dát dlouhý míč na útočníky, aby se o něj poprali, doplnit to a zkusit ho vybojovat u vápna soupeře a tam zakombinovat. Pomohl nám rychlý gól po obrátce, pak jsme soupeře k ničemu nepustili. Pořád ale nejsem spokojený s tím, že hostující útočník Veselý zaměstná naše tři beky a my si s ním nevíme rady. Ani v defenzivě jsem nemohl být spokojený. Vyhráli jsme, ale je to s velkým otazníkem. Nejde vždy pouze o výsledek, někdy nemůžete hodnotit hru podle výsledku. Někdy výkon je, a výsledek nepřijde, někdy je to naopak. Musíme zlepšit hru, jinak se v dalších zápasech budeme trápit.“
Mrkvička prolomil střelecké trápení
Střelecky se stále nemohl prosadit. Až v neděli v 7. kole proti Hořovicku se útočník Václav Mrkvička poprvé trefil (skóroval už sice v Třeboni, sudí mu ale branku pro ofsajd neuznal). Jeho premiérový gól v sezoně byl navíc vítězný, na 2:1.

O teprve druhé výhře svého mužstva rozhodl v 62. minutě. „Ještě jsem gól nedal, byl navíc vítězný, takže dobrý,“ řekl po zápase. Snad už tedy střelecké trápení prolomil. „Jsem už zkušený, góly dávat umím, přijdou. Jestli po čtvrtém nebo po šestém po sedmém kole, tak to u útočníků chodí.“

Jak hodnotil zápas s Hořovickem? „Nemyslím, že jsme hráli špatně. Zbrzdil nás inkasovaný gól. A zahozená penalta, to se ale stává. O přestávce jsme si řekli, že to není špatné, že musíme vydržet a nakonec se nám podařilo výsledek otočit.“

Kapitán se na hřiště vrátil po dvouzápasové absenci zaviněné zraněním třísel. Je tedy už zcela fit? „Ještě to není stoprocentní. Třísla jsou trošku specifická, jen tak to neodezní,“ zmínil se.