11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Baníkovci dostali tvrdou lekci

Chrást - Fincentrum KP: Chrást potvrdil v utkání se Stříbrem své kvality a zvítězil 6:0

Mužstvu B. Stříbro se utkání v Chrástu nepovedlo. V sedmém kole Fincentrum krajského přeboru si na své konto připsali debakl 6:0.
Stříbrští fotbalisté drželi naději na dobrý výsledek jen do 38. minuty. Hned v první minutě se po centru Zámečka snažil zakončit Pubrle, ale domácí gólman Bláha včas vyběhl a šanci i za cenu bolestivého střetu zhatil. V páté minutě rozehráli domácí rychle rohový kop a Kovařík z blízka branku netrefil. o čtyři minuty později vybídl Zámeček k zakončení Ábela, ale ten po špatném zpracování už nestačil přes obránce vystřelit. To bylo ze strany Stříbra na dlouhou dobu vše, naopak domácí sevřeli Baníkovce na jejich polovině. První obrovskou šanci Chrástu zlikvidoval v 18. minutě Cipra, který vyrazil Kovaříkovu hlavičku z „pětkyů. Kovařík byl i u další akce domácích, když dostal míč za obranu, ale Cipro jeho střelu opět skvěle kryl. Ve 30. minutě podržel Cipro svůj tým i po střele Sadílka. Štěstí stálo při Baníku i o minutu později, když zazvonila tyč stříbrské branky po hlavičkovém pokusu Roubala. Jednu z mála šancí Baníku přinesla 35. minuta. Po kombinaci Petrašky a Jareše zakončoval Ábel. Bohužel pro Baník však nemířil mezi tyče. Domácí tak udeřili z protiútoku. Stružka vybojoval míč v pokutovém území, vrátil nabíhajícímu Roubalovi, který tentokrát nedal Ciprovi šanci – 1:0. Ve 40. minutě přišla gólová pojistka Chrástu. Souboj ležícího Zaorala s domácím Kovaříkem posoudil hlavní rozhodčí jako nedovolený a domácí kopali penaltu. Zkušený Vaigl se nemýlil – 2:0.

V úvodu druhé poločasu se mohl prosadit po Kovaříkově centru střídající Zedník, ale z malého vápna těžký balón neusměrnil. Zedník byl i u další šance domácích, jeho střílený centr však včas přečetl Cipra a míč uklidil před dotírajícími hráči Chrástu. V 50. minutě snížili Baníkovci na 2:1, když se prosadil Petraška. Stříbrskou radost však zastavil rozhodčí, který signalizoval ofsajd. V 60. minutě po spolupráci Jareše, Šamana a zakončujícího Zámečka zazvonila tyč domácí branky. Trest za neproměňování šancí Baníku přišel v 62. minutě. Střelu Zedníka ještě Cipro stihl vyrazit, ale na dorážku dobíhajícího Kovaříka byl už krátký – 3:0. Když v 70. minutě proměnil Kovařík další nařízenou penaltu po zákroku Hřebíka, byli stříbrští hráči zralí na ručník – 4:0. Od té chvíle si domácí hráči dělali na hřišti co chtěli a stříbrský gólman měl plné ruce práce. Nejprve zlikvidoval stoprocentní šanci Kovaříka v 79. minutě. Dvě minuty nato reflexivně vyrazil dělovku Löwyho. Když v 85. minutě netrefil prázdnou branku Roubal a Cipra vychytal Zedníka, zdálo se, že Baník dohraje utkání důstojně. Opak byl pravdou. Ve zbývajících pěti minutách se dokázal ještě prosadit Stružka a v 90. minutě dovršil hattrick Kovařík.

FC Spartak Chrást – B. Stříbro 6:0
Poločas: 2:0. Branky: 39. Roubal, 40. Vaigl, 63., 70. a 90. Kovařík, 88. Stružka. Rozhodčí: Prokeš. ŽK: 3:2. Diváci: 280.

Baník: Cipra – Ichnatolya, Zaoral, Hřebík (78. Průša), Jareš, Petraška, Pubrle (59. Florus), Šaman, Ábel, Dyk, Zámeček. Trenér: Milan Tůma.