23 24 25 26 27 28 29
30 31

Benfika o vítězství rozhodla až v závěru

Jiskra Domažlice B -  Slavoj Mýto  3:1  (1:1)

V sedmém kole 1. A třídy měl lídr tabulky Jiskra Domažlice B za soupeře osmé mužstvo tabulky Slavoj Mýto. I když se nemohla brankově prosadit, tak nakonec ve dvou minutách rozhodla že drží úctyhodnou sedmi zápasovou neporazitelnost.

Hned v první minutě se Mýto ujalo vedení když po centru z levé strany od Michala Humla prodloužil hlavou Ondřej Kříž na hostujícího Michala Veverku a ten přízemní střelou do pravého dolního rohu branky překonal Tobiase Hubera v brance Jiskry - 0:1. To byla studená sprcha pro Domažlické. V 5. minutě střílel z levé strany Karel Strejc, ale mýtský brankář Milan Špicl byl na místě. O šest minut později podnikla Jiskra rychlý brejk, jmenovitě Jan Mašek a Jiří Hartl - ten však prováhal moment překvapení, nevystřelil a pomezní rozhodčí Vlastislav Köning odmával ofsajd. Diváci se zaslouženého vyrovnání dočkali v 15. minutě když Martin Vísner uvolnil po levé straně Michala Pavlíčka, ten se protáhl po levé straně, přihrál do šestnáctky Janu Maškovi, který střelou překonal Špicla - 1:1. V 19. minutě nastřelil Vísner ruku hostujicího obránce a Jiskra, jmenovitě Jakub Ferra, zahrával trestný kop se 17 metrů. Gólman Špicl jej však s námahou vyrazil. Ve 26. minutě podržel Benfiku brankář Huber, když vyrazil na roh šanci hostujicího Radka Štíchy, který se dostal k odraženému míči. Na druhé straně  po rychlém výpadu do obrany hostů centroval Karel Strejc na nabíhajícího Jana Maška, který z hranice šestnáctky přestřeli branku Mýta. Do konce prvního poločasu si oba soupeři vytvořili po dvouch šancích, jmenovitě Mašek a hostující Radek Fišer, ale poločasové skóre zůstalo stejné.
Do druhé půle už nenastoupil Juraj Donko, který si bohužel opět obnovil zranění steheního svalu. Obraz hry se ve druhém poločase nezměnil - Jiskra měla více ze hry, vytvořila si mnoho brankových příležitostí, ale nemohla se prosadit. Obrat vedoucí k zaslouženým třem bodům si domácí fotbalisté schovali na závěrečných deset minut. Nejprve se v závaru prosadil Vojtěch Hošek a zvýšil na 2:1 a o minutu později šel sám na gólmana Špicla Jaroslav Krakeš a střelou po pravé straně brankáře překonal na 3:1. V závěru si ještě domácí vytvořili přímý kop Jiřího Hartla a střelu Martina Votruby, ale skóre zůstalo 3:1.
Po utkání jsme se zeptali trenéra Slavoje Mýto Roberta Fišera jak viděl utkání: "První poločas byl vyrovnaný, my jsme šli hned v úvodu do vedení a v průběhu poločasu jsme si vytvořili dvě až tři šance, které jsme bohužel neproměnili. Domácí nás potrestali hodně laciným gólem po naší chybě. Ve druhém poločase jsme se soustředili až moc na ubránění remízy což se nám vymstilo. Teď nás čeká doma těžký soupeř FK Nepomuk, který se rozehrál a dvakrát vyhrál. Moje mužstvo má dvě tváře doma hrajeme o hodně lépe než venku. Dneska jsme poprvé hráli venku se zadu.  V minulých zápasech jsme to víc otvírali a také se nám to vymstilo. Jeli jsme sem jako "outsaider" k favoritu, nechtěli jsme tady udělat ostudu."
Domácí kouč Ivan Rybár uvedl: "Dneska to vítězství bylo utrápené. K utkání jsme přistoupili vlažně, ten výkon nebyl hodný vedoucího mužstva tabulky. Navíc jsme hned v první minutě dostali branku vinou naší nesoustředěnosti. Je to pro nás cenné vítězství, ale s hrou nejsme spokojeni. Až v poslední čtvrthodině jsme předvedli to co jsme měli hrát celý zápas. Soupeři jsme to našim výkonem ulehčili, ale byl to nepříjemný soupeř, který hrál zezadu a na nebezpečné brejky. Ted nás čeká TJ Sušice - mančaft s velkou fotbalovou tradicí a zkušeností. Jedeme tam potvrdit naše postavení a myslím si, že se nám tam bude hrát lépe, protože soupeř bude chtít hrát a tvořit, což nám vyhovuje. Jedeme tam neprohrát."
Za hráče se nám k zápasu vyjádřil Martin Vísner: "Myslím si, že jsme nezačali nejlíp. Hned v úvodu jsme dostali branku. Ta nás měla nakopnout, ale nám se nedařilo. Podařilo se nám vyrovnat. Druhou půli jsme se snažili vstřelit branku. Nebylo to z naší strany moc dobré. Nešli jsme do utkání na 100% a nebyli jsme soustředění. Mýto určitou kvalitu mělo, ale my jsme je měli přehrát alespoň o tři až čtyři branky. Bylo to utrápené vítězství, které je pro nás důležité. Teď nás čeká nepříjemná Sušice - musíme se na ni dobře připravit a přivést tři body."