13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Holýšov se výhrou zachránil.

Velmi důležitý byl pro holýšovské fotbalisty zá­pas předposledního kola kraj­ského přeboru. Výhra v Klato­vech by totiž znamenala jisto­tu záchrany v soutěži. A tu ta­ké Holýšované po divoké pře­střelce získali.
KlatovyB - Holýšov  3:4 (1:2)
Do první půle vstoupili hos­té aktivně. Hned v 1. minutě z vápna střílel těsně vedle Krai­na. V 9. minutě kopal z pravé strany rohový kop Tlustý, ale Procházkova střela byla zblo­kována. Už ve 13. minutě se ale po Jenišově přihrávce dostal k míči Kraina, prodloužil na Tlustého a ten skóroval - 0:1. 0 pět minut později mohl zvýšit Lukáš, ale mířil těsně vedle. Naopak ve 21. minutě se k míči dostal domácí Vítovec a vy­rovnal na 1:1. A brzy potom mohl poslat Klatovy do vedení, .ale mířil nad Jančovu bránu. Hosté byli aktivní, ale ve 35. minutě střílel Procházka jen do boční sítě a Tlustý o chvíli později z trestného kopu trefil tyč. Až ve 40. minutě se Tlustý po rohu Procházky trefil přes­ně a vrátil Holýšovu vedení. Domácí mohli vzápětí od­povědět, ale po centru Vítovce nastřelili jen břevno a po od­ražení míče situaci uklidnil gólman Janča.
Po výměně stran však Kla­tované začali aktivněji a již v 53. minutě srovnal po centru z levé strany Hromada. A v 68. minutě bylo s Holýšovem ještě hůře, když Toman z přímého kopu otočil na 3:2. V 72. mohl vyrovnat holýšovský Chalupa, ale klatovský brankář byl při­pravený. Kapituloval až o dvě minuty později, když z penalty se bezpečně trefil Tlustý. V posledních minutách se hosté snažili strhnout vítěz­ství na svoji stranu a v 87. mi­nutě se dočkali. Přesným trestňákem se prosadil Lukáš.
„Bylo to vyrovnané utkání. Soupeř byl silný v útoku, ale v obraně se dopouštěl chyb," ří­kal po nedělním zápase spoko­jený předseda holýšovského klubu Karel Králík. „Chtěl bych kluky pochválit, že vybo­jovali vítězství v tak důležitém zápase, protože jsme se udrželi v krajském přeboru. Nyní nás čeká odlehčený víkend."                                                (bub)