10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Domažlice dobyly slavný Ďolíček - stadion Bohemians 1905 Praha

V dalším, již šestém kole divizní skupiny A se fotbalisté Jiskry Domažlice střetli v sobotu dopoledne, v Praze ve Vršovicích, na stadionu Bohemians 1905 - v Ďolíčku, s místní rezervou ligového mužstva. Na tomto slavném stadionu se Bohemka v roce 1983 dočkala zatím jediného titulu a startu v poháru UEFA. Před začátkem utkání uctili minutou ticha hráči a fanoušci památku nedávno zesnulého člena Společenství legend Bohemians pana Miroslava Bičíka, který zemřel v pátek 3.9.2010, ve věku nedožitých 90 let.
Domácí měli na soupisce několik hráčů z prvoligového kádru trenéra Hofticha, který utkání bedlivě sledoval. Hostující trenéři udělali oproti sestavě proti Doubravce dvě změny - od začátku nastoupili Kamil Staněk a Lukáš Bezděk.
Po úvodním hvizdu rozhodčího Marka Janečka se po rohovém kopu zastřeloval domácí Jiří Ježdík a střílel nepřesně. Na druhé straně poprvé zahrozil domažlický středopolař Petr Mužík, ale s jeho skákavou střelou si domácí gólman Václav Marek poradil. Po čtvrt hodině hry předvedli domažličtí hráči rychlý výpad a po Mužíkově přihrávce zakončovala nová posila útočné řady Jiskry, rychlonohý Lukáš Bezděk, slabou střelou. O minutu později střílel domácí Martin Kraus, ale jeho pokus domažličtí zadáci zblokovali na roh. Roh Krause vyboxoval domažlický gólman Martin Mleziva k Jiřímu Ježdíkovi, jehož tvrdá střela skončila nad brankou hostů. V 18. minutě zahrával rohový kop Luděk Leitl, na něj si ideálně naběhl Milan Braun, který hlavičkou do pravého dolního rohu dokonale zaskočil brankáře Marka a Jiskra vedla 0:1. Hosté převzali iniciativu a o tři minuty později našel Kamil Staněk nabíhajícího Jiřího Bártu na levé straně a jeho trvrdou střelu k levé tyči vyrazil Václav Marek na roh. Ve dvacáté páté minutě se prezentoval střelou z 25 metrů Amadou Cissé, nad branku Mlezivy. O chvilku později znovu Amadou Cissé nahrál na Michaela Gröbla jehož centr Martin Mleziva bezpečně kryl. Ve 27. minutě přišla první velká šance Lukáše Bezděka, když Pavel Cihlář s Petrem Mužíkem založili rychlý brejk a Bezděk šel sám na brankáře Marka, ale ten jeho pokus chytil. Ve 36. minutě zahrával Luděk Leitl roh, který přetáhl až na nabíhajícího Jakuba Strejce a ten z voleje přestřelil svatyni domácích. V závěru poločasu střílel za domácí Josef Baubín nad branku. Na druhé straně se do druhé ,,tutovky" dostal ve 43. minutě Lukáš Bezděk znovu šel sám na Marka, ten opět domácí podržel a velkou šanci mu kryl. Ve 45. minutě ještě znovu zakončoval Bezděk po postupném útoku Bárty a Mužíka.
Do druhé půle vstoupili lépe hosté - po rohu Leitla pálil Mužík nad branku domácích. Potom však začal sílit tlak domácích a po výpadu musel Michal Tesař zastoupit Martina Mlezivu a vykopnout z branky střelu Vladimíra Bálka. Jiskra hrozila rychlými brejky, na hřišti už byl vystřídavší Tomáš Bahleda, který v 61. minutě nahradil Lukáše Bezděka. Ten se po vysunutí Jiřím Bártou dostával do zakončení, ale skušený stopér Dalibor Slezák mu míč odebral. 77. minuta a ostrý centr Jana Hauera, který Mleziva s velkým úsilím přizvedl. O chvilku později opět nebezpečná hlavička Hausera po centru z levé strany. Na druhé straně rychlý kontr hostů opo ose Bahleda-Havlíček- Leitl jehož tvrdou střelu musel domácí góĺman vyrážet. Bohemka si v hektickém závěru vytvořila tlak nakopávanými balóny, ale domažlická obrana oddolávala. Trest na 0:2 měl přijít v 81. minutě, kdy se Tomáš Bahleda dostal přes obránce Jiřího Rychlíka až před brankáře Marka, prováhal však vhodný čas na zakončení kličkou doprava a Marek mu jeho pokus chytil. V nastaveném čase, když už šel do pole i domácí gólman Marek, po standardce Romana Potočného a po odraženém míči, střílel nad branku ligista Dalibor Slezák. Domažličtí hráči a asi 100 fandů z Domažlic si tak mohli zaslouženě vychutnat závěrečné ovace hráčů a věrných fanoušků. Jiskra se tak vrátila na první místo divize, na kterém už byla před zápasem na Motorletu. Toto důležité vítězství je tou nejlepší pozvánkou na historicky první okresní derby příští neděli, kdy od 10.15. hodin hostí na stadionu  Na Střelnici nováčka divize Slavoj Koloveč . Před velmi pěknou návštěvou 1074 diváků řídila toto utkání trojice sudích Marek Janíček - Jiří Krauskopf - Nikola Šafránková. Delegátem ČMFS byl Ladislav Kruliš.
Sestava Jiskry Domažlice: Martin Mleziva - Jakub Strejc, Michal Tesař , Marek Bauer, Pavel Cihlář - Luděk Leitl , Milan Braun, Kamil Staněk , Jiří Bárta (73.Jan Havlíček) - Petr Mužík(89.Jiří Šámal), Lukáš Bezděk( 61.TomášBahleda). Trenéři: Zdeněk Mchálek, Pavel Wolf, Erhardt Breu.
ŽK: 1:3
Po utkání nám trenér Bohemians 1905 B Václav Hradecký zápas velmi ochotně zhodnotil: "Prvních patnáct minut jsme začali lehkovážně. Domažlice čekaly, co tady z nás vypadne. Vstřelily první branku, po standardní situaci, kdy jsme nepohlídali hráče. Z naší hry vyplývala obrovská chuť, ochota, ale zároveň křečovitost. Soupeř byl zkušený, chytrý, uměl podržet balón. Nedařilo se nám zakončit jako v minulých utkáních a standardní situace se nám také nevedly. Míče létaly mimo bránu. Domažlice si zápas chytře ohlídaly, ukázaly se jako zkušený mančaft a vyhrály zaslouženě.