Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALTůma: Je to neomluvitelné

Dozvuky Fincentrum KP: Stříbrské hříšníky Demjana a Hřebíka čeká disciplinární trest  
 
Fotbalisté B. Stříbro naplnili pořekadlo, že po posvícení bývá půst. Po vítězném okresním derby s Tachovem prohráli na hřišti Holýšova, který do utkání s Baníkem měl na svém bodovém kontě nulu. Stříbrští prohráli se Stafinem Holýšov 4:1 a ke všemu ještě viděli v závěru utkání dvě červené karty. Baník i podle slov jeho trenéra Milana Tůmy nepředvedl až tak špatný výkon, jak napovídá skóre.

 „Klukům nemohu vytknout bojovnost, nasazení. Byli jsme i za nepříznivého stavu 3:1 ve hře, měli příležitosti dát kontaktní branku a utkání ještě zdramatizovat,“ hodnotil úsek zápasu stříbrský lodivod. V 68. minutě přišel první zkrat a rozhodčí Urban musel „vytáhnout“ domácímu Manowetzovi a stříbrskému Demjanovi červenou kartu. Na hřišti přibylo více nervozity a kvalita hry byla sotva průměrná. V samém závěru viděl za nedovolený zákrok červenou kartu ještě Hřebík a domácí z nařízeného přímého kopu dali na konečných 4:1.

„Z naší strany to byla nedisciplinovannost,“ zlobil se stříbrský kouč, který neměl pro oba hříšníky pochopení a zdůraznil, že takovéto zkraty jsou neomluvitelné. „V předzápasové přípravě jsem hráčům jasně říkal, že je třeba za každých okolností zachovat chladnou hlavu a soustředit se jen na svůj výkon. Dalo se čekat, že domácí budou chtít konečně vyhrát a udělají proto všechno. Hráli s velkým nasazením a jejich výhra je zasloužená. Beru zodpovědnost i na sebe. Pravděpodobně nebyly mé pokyny pro některé hráče dost sruzumitelné, nebo mne neposlouchali, jinak si to nedovedu vysvětlit,“ sypal si popel na hlavu samotný kouč.

„Z naší strany to byla v závěru zápasu nesoustředěnost, nemůžeme se nechat takhle hloupě vyloučit a oslabit mužstvo nejen v tomto utkání, ale v další sezoně,“ láteřil Tůma, který byl hlavně rozlobený na Demjana, kterému nedávno vypršel disciplinární trest. Pro Baník to znamená stop pro dvě opory týmu a už v nadcházejícím domácím utkání se Stodem bude mít kouč plnou hlavu starostí. „Nedá se teď už nic dělat, musíme se s tím nějak poprat,“ dodal Tůma.

Autor:
František Hlas