11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jiskra Domažlice B - Keramika Chlumčany 3:0 (2:0)

Vítězná série re­zervy Jiskry Domažlice po­kračuje. V neděli v rámci 5. kola I. A třídy porazila v do­mácím prostředí na stadionu Střelnice Chlumčany.

První gól vstřelil ve 38. mi­nutě Josef Rojt, když se dostal pět metrů za vápnem k odra­ženému míči a tečovanou střelou k levé tyči otevřel skó­re -1:0. O čtyři minuty později se trefil po rozehraném trest­ném kopu s pětadvaceti metrů Karel Strejc k pravé tyči brankáře Keramiky - 2:0.

Ve druhém poločase pokračovali domácí v tlaku na branku hostů a vytvořili si několik brankových příležitostí. V 55. minutě se efektně nůžkami trefil střelec Jiří Hartl po cen­tru z pravé strany - 3:0. O sedm minut později Jiskra předvedla kombinační akci, kdy po pravé straně zatáhl ba­lón Strejc, přiťukl na Hartla, ten vysunul Radka Palucha a jeho přízemní střela těsně minula levou tyč Löschovy branky. V 81. minutě zatáhl balón po pravé straně Michal Pavlíček, nacentroval na na­bíhajícího Hartla, ten se uvolnil přes chlumčanského obránce a střelou z jedenácti metrů trefil nohy brankáře Lösche. O chvilku později agilní Hartl zakončoval do brankáře po rohu Palucha.

Věrní diváci po utkání oce­nili výkon hráčů Jiskry bouř­livým potleskem a společně si zapěli chorál. „Je důležité, že jsme udrželi neporazitelnost. Chlumčany byly nepříjemný soupeř, který v první půli bránil až v sedmi lidech," řekl trenér Ivan Rybár.

O zhodnocení jsme požáda­li obránce Jiskry Jakuba Fer­ru: „Byli jsme od začátku lep­ší, v závěru poločasu se nám povedlo vstřelit dvě hezké branky. Ve druhém poločase jsme přidali třetí gól. Pátý zá­pas bez porážky je dobrá vi­zitka. Ve Zbirohu nás příští kolo určitě nečeká nic jedno­duchého, ale my budeme bo­jovat a doufám, že po šesté vyhrajeme".            (poj)