10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Chodov těžil z výškové převahy

Chodov - Dobře hrající hosté z Tlučné šli v Chodově do vedení, domácí Pfeifer však vstřelil hattrick!

Ve 3. kole I. B třídy skupiny A přicestoval v sobotu do Chodova neznámý celek Tlučné. Hosté dříve hráli ve skupině C, podle odborníků mají patřit k tomu lepšímu v soutěži. V 1. kole však prohráli v Přimdě, poté remizovali se Zbůchem. V Chodově, kam dorazili vyzbrojeni informacemi o soupeři ze sousedního Zbůchu, proto chtěli vyhrát.

Tatran Chodov – Tlučná 4:2 (2:1)

Tlučná se dle vedoucího Josefa Zetochy spoléhá hlavně na rychlého útočníka Hnáta. A právě on zařídil pohotovou dorážkou hostům vedení, když gólman Chodova Staviarský asi po deseti minutách hry vyrazil střelu ze strany a nepokrytý Hnát byl u míče nejdříve – 0:1.
V tu chvíli se nad Chodovem stahovala mračna. Z mraků ale zapršelo jen slabě a další tlak domácí přečkali bez úhony. Navíc se jim po několika minutách podařilo vyrovnat, když Jindřich Kobes překonal střelou z velkého vápna Kuděje v brance Tlučné – 1:1.
Poté domácí začali těžit z toho, co bylo patrné při nástupu obou mužstev na hřiště, z výškové převahy. Z pravé strany mířily do vápna nebezpečné centry na Kobese i dobíhajícího Pfeifera, zleva hledal spoluhráče přihrávkami agilní Svoboda. Ve 20. minutě strhli domácí k radosti asi 150 diváků vedení na svoji stranu, když Pfeifer po centru přehlavičkoval brankáře hostí – 2:1. Domácí se pak zatáhli a poločas dohráli v klidu.
Druhá půle nezačala pro Tlučnou dobře. Ve vápně se při centru domácích srazili stoper s brankářem a důrazný Pfeifer z toho vytěžil gól do odkryté branky – 3:1. Hosté se snažili utkání zdramatizovat, což se jim podařilo patnáct minut před koncem z trestného kopu, když s pomocí teče zdi domácích snížili na 3:2. Vzápětí ale byl domácí Svoboda faulován na hranici vápna při průniku a specialista na trestné kopy Pfeifer nedal střelou k tyči přes hradbu těl hostí gólmanovi Tlučné šanci – 4:2.
Trenér Tatranu Chodov Jan Gibfried: – „O soupeři jsme nic nevěděli, ale má kvalitní mančaft. Mladí a běhaví hráči nás zpočátku dostali pod tlak. Poté jsme těžili z výškové převahy, později jsme střídáním eliminovali jejich pohyblivou zálohu, kde jsme přistoupili i k osobní obraně středopolařů. S výhrou jsem spokojen, s herním projevem méně. Nyní musíme něco vymyslet na Postřekov.“
Tlučná: Kuděj – T. Nachtmann, Škoda, Vrba, Kasl – Šafránek, M. Nachtmann, Janeček, Hakel – Hnát, Žďárský.
Tatran Chodov: Staviarský – Štryncl, Chmelík, Holar, Veselý – J. Kobes ml. (Kapic), Jan Pfeifer, Jindra Pfeifer, Svoboda – J. Kobes st., Paidar (Hála). Trenér: J. Gibfried.